"10 lat razem. Złota Dekada Wisły", Bartosz Karcz (2008)

Z Historia Wisły

Autor: Bartosz Karcz
Tytuł: 10 lat razem. Złota Dekada Wisły
Wydawca: Wisła Kraków SA
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-926978-0-0
Objętość: 68 stron
Oprawa: twarda
Wymiary (mm): 315 (wysokość), 315 (szerokość), 10 (grubość)
Papier: kredowy

Eleganckie wydawnictwo podsumowujące 10 lat współpracy Tele-Foniki Bogusława Cupiała z Wisłą Kraków. W księdze autorstwa dziennikarza Bartosza Karcza, znalazło się wiele niezwykłych fotografii, opisów, relacji, statystyk. Szczegółowo przedstawiony jest przebieg każdego z sezonów, podczas których Wisła grała pod patronatem Tele-Foniki.


Książka "10 Lat Razem Złota Dekada Wisły" wydana została z okazji przypadającego na rok 2008 jubileuszu dziesięciolecia sponsorowania Wisły przez Tele-Fonikę Kable SA. Historia ta, opisana została przez Bartosza Karcza, dziennikarza "Gazety Krakowskiej" od lat zajmującego się tematyką Wisły Kraków. W niniejszym wydawnictwie nie zabrakło spojrzenia na mijające dziesięć lat z perspektywy najważniejszych osób w polskiej piłce, znanych kibiców Białej Gwiazdy oraz przedstawicieli fanów, na co dzień zasiadających na trybunach. Na koniec zaś można będzie spojrzeć na garść statystyk, które w skróconej formie przypomną osiągnięcia naszego klubu w opisywanym okresie. [Źródło: wisla.krakow.pl]


Amako na 10-lecie współpracy Wisły Kraków i Tele-Foniki, 27 marca 2008

Ponad 60 stron historii legendarnego klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Jędrny, sportowy język wzbogacony o emocjonujące zdjęcia. To wszystko kryje się za tytułem “10 lat razem. Złota dekada Białej Gwiazdy”, który właśnie ujrzał światło dzienne. Dziesięć lat razem, bo album został wydany z okazji dziesięciolecia mecenasowania krakowskiemu klubowi przez myślenicką firmę Tele-Fonika Kable SA.

Ostatnią dekadę dziejów Wisły Kraków opisał Bartosz Karcz, dziennikarz sportowy Gazety Krakowskiej. Autorem koncepcji graficznej albumu jest krakowska agencja reklamowa Amako, która była również odpowiedzialna za nadzór nad produkcją. Ten album doceni każdy, kto choć trochę interesuje się futbolem. Praca nad nim była przyjemnością – mówi Piotr Mazurkiewicz, współwłaściciel Amako.

Dlaczego “złota dekada”? - To pasmo sukcesów, jakich do tej pory Wisła na taką skalę nie osiągała – czytamy w przedmowie do albumu od biura prasowego Wisły. Na jedną dziesiątą historii klubu przypadła połowa wywalczonych w historii Pucharów Polski i Mistrzostw Polski.

Przyjemność obcowania z zawartością eleganckiego złotego etui z pcv z nadrukiem będzie miało jedynie 5 tys. osób, bo właśnie w takim nakładzie album został wydany. Trafi do kluczowych klientów Tele-Foniki, osób szczególnie zasłużonych dla Białej Gwiazdy. Niewielka ilość będzie można kupić w wiślackim sklepie przy klubowym stadionie.

Jeden z pierwszych egzemplarzy trafił do Leo Beenhakkera, trenera polskiej reprezentacji, która we wtorek zagrała w Krakowie towarzyski mecz z USA oraz do przedstawicieli FIFA i UEFA.
marketing-news.pl