1910.04.04 BBSV Bielsko - Wisła Kraków 3:2

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 17:39, 2 lut 2018; Zdzis (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
1910.04.04, mecz towarzyski, Bielsko, poniedziałek,
BBSV Bielsko 3:2 (2:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
BBSV Bielsko
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Uwagi:

  • Wg "Czasu" z 15 kwietnia "Przed dwoma tygodniami Klub bielski wygrał match z "Wisłą" w stosunku 3:2..." określany jako Bielski Klub Footballowy, choć zapewne to BBSV...

Relacje prasowe

Ze sportu.
Czas, 06.04.1910
— Porażka "Wisły" w Bielsku. Poniedziałkowa wycieczka "Wisły" do Bielska skończyła się porażką "Wisty". Było to do przewidzenia, bo klub bielski ma na swem boisku szczególne szczęście. Gra była prowadzona nadzwyczaj bezwzględnie tak, jak absolutnie kluby sportowe grać nie powinny. Wielu członków "Wisły" odniosło też liczne obrażenia cielesne w tej walce, która przecież miała być prowadzoną o przewagę sportową, a nie o przewagę w brutalności. Należy się spodziewać, że Związek wiedeński, któremu przedłożoną ma być skarga tak krakowskiej "Wisły", jak i innych klubów, które dotychczas z bielskim graty, udzieli klubowi bielskiemu odpowiedniej nagany, a zarazem wskazówek, jak się grać w piłkę powinno. Do pauzy stosunek 2:1, po pauzie 3:2 na korzyść Bielska.


Ze sportu.
Czas, 15.04.1910
W niedzielę dnia 17 b. m. odbędzie się match footballowy między "Cracovią" a "Bielskim Klubem footballowym". Już zeszłego roku miała publiczność krakowska sposobność poznać graczy bielskich. Wyniki, jakie Bielsko uzyskało w bieżącym sezonie, wykazują, że klub ten poprawił się znacznie w bieżącym roku. Dotychczasowe rezultaty Bielska są następujące: Bielsko-Opawski K. S. 9: O. Bielsko K. S. z Konigshtitte 9: 1, Bielsko - Diana z Katowic 5: 2. Przed dwoma tygodniami Klub bielski wygrał match z "Wisłą" w stosunku 3 : 2, a w ostatnią niedzielę odniósł zwycięstwo nad tegoroczną mistrzowską drużyną Górnego Śląska "Germanią" z Katowic w stosunku 3: 1. Jak więc z wyników widać klub bielski nie poniósł tego roku żadnej klęski. Najznaczniejszem jest zwycięstwo nad "Wisłą". Zadanie "Cracovii" w każdym razie nie będzie łatwe, choć nie ulega wątpliwości, że "Cracovia” dzielnie obroni swe kolory.


Naprzód, 17.04.1910
Dotychczasowe rezultaty "Bielska" są na stępujące: Bielsko Opawski K. S 9 : O. Bielsko K. S. z Koniggstte 9 : 1, Bielsko Diana z Katowic 5:2, Bielsko Wisła 3:2. Ostatniej niedzieli odniósł bielski klub zwycięstwo nad tegoroczną mistrzowską drużyną Górnego Slązka "Germanią" z Katowic w stosunku 3 : 1.

Jak więc z wyników widać, klub bielski nie poniósł tego roku żadnej klęski. Najznaczniejszem jest zwycięstwo nad krakowską "Wisłą", która w bieżącym sezonie również jest niepokonaną dotychczas. Zadanie "Cracovii" w każdym razie nie będzie łatwe.Gazeta Poniedziałkowa, 2 maja 1910
Wzmianka o meczu w gazecie z 2 maja 1910