1910.05.08 DSV Opawa – Wisła Kraków 2:3

Z Historia Wisły

1910.05.08, mecz towarzyski, Opawa,
DSV Troppau 2:3 (-:-) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
DSV Troppau
Wisła Kraków
Prawdopodobnie była to rezerwa Wisły.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


UWAGI:

  • Był to najprawdopodobniej mecz rezerw Wisły.


Relacje prasowe

Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.8, 1910, nr 108 - 1910.05.12

„Wisła”, krakowska drużyna sportowa, odniosła w Opawie dn. 8 b. m. świetne zwycięstwo nad I-szą drużyną „Deutscher sportverein“, bo w stosunku 3:2. Zwycięstwo to czyni „Wisłę” niebezpiecznym przeciwnikiem „Cracovii“, bo opawski klub jest uznany za jedną z pierwszych drużyn prowincyonalnych, czego najlepszym dowodem match, rozegrany z „Tórekves Sportegylet” w stosunku 3:3 („Cracovii“ pokonała ten klub w niedzielę, robiąc o jeden punkt więcej, niż ,,Tórekves“) i zawody z „Cricketerami”, którzy mają przyjechać w sobotę na match z „Cracovią“, zakończone nieznaczną przegraną opawskiego klubu, bo w stosunku 2:1. Trzeba dodać, że zwycięstwo „Cracovii“ jest tem świetniejsze, że w rozegranym matchu niedzielnym brało udział w szeregach „Deutscher Sportverein“ kilku graczy „Cricketerow”. — Projektowany więc match „Cracovii“ przeciw „Wiśle” będzie bardzo interesujący.Silesia, 08.05.1910


Nowa Reforma, 11.05.1910
'Ze sportu footballowago. Dnia 8 b. m. odniosła rezerwa "Wisły" krakowskiej świetne zwycięstwo nad I drużyną "Deutscher Sportverein" w Opawie w stosunkn 3:2. Opawski klub liczy się do pierwszych partyj prowincyonalnycb, czego najlepszym dowodem są wyniki jego matchów, jak i zwycięstwo nad "Torekves Sportegylet" (z którym grała ostatnio "Cracovia") 3:3, 2:1 dn. 3, 4 IV, następnie nad Bielskiem 8:2, oraz przegrana z Cricketerami 2:1. Należy podnieść jeszcze i tę okoliczność, która znacznie uwydatnia wartość zwycięstwa "Wisły II", że w klubie opawskim grali reprezentatywni gracze wiedeńscy, jak Knoll, Nały w ataku (od Crieketeróv), Xandl bramkarz (z Germanii), oraz Eckebart back (od Cricketerów).


Głos Narodu, 11.05.1910
Zwycięstwo krakowskiej "Wisły” w Opawie. "Wisła Reserves" pobiła w niedzielę w Opawie "Sportverein" niemiecki na ich własnem boisku. Świetne to zwycięstwo jest faktycznym tryumfem, dotychczas bowiem żadna z krakowskich drużyn, dzięki tradycyjnej stronniczości sędziów, jakich Niemcy wystawiają, nie odniosła poza granicami Galicyi zwycięstwa. Świetność zwycięstwa zwiększa fakt, Że "Troppauer Sportverein" rozegrał 2 tygodnie temu zwycięski match z budapeszteńskim klubem "Torekves Sportegylet" w stosunku 2 : 1, co daje nam miarę poważną jego siły. "Wista Reserves" wygrała przeciw Opawie w stosunku 3:2.


Wzmianka o meczu w maju 1910
Gazeta Poniedziałkowa, 23 maja 1910