1911.06.15 Wisła Kraków - Česky Svaz Footballovy 0:3

Z Historia Wisły

1911.06.15, mecz towarzyski, Kraków, Boisko pozlotowe, 17:30
Wisła Kraków 0:3 (0:1) Česky Svaz Footballovy
widzów: 1500
sędzia: Cejner z Czech
Bramki
0:1
0:2
0:3
Vanik
Slavik
Pochman
Wisła Kraków
z wyjątkiem p z „Makkabi” ten sam co zwykle
Česky Svaz Footballovy
2-3-5
Betsky (Union)
Czech (Slavia Praga)
Frana (Union)
Melon (A.F.K, Kolin)
Kafka (Smichov Praga)
Kovazovic (Smichov Praga)
Machacek (Kolin)
Dirham (Kolin)
Jirkovsky (Slavia Praga)
Pochmann (A.F.K., Kolin)
Krzeczek (Kolin)

trener:
W rezerwie Czesi mieli jeszcze takich piłkarzy jak: Honeysek i Hrasky. Strzelcy bramek podani przez Lidové noviny nie zgadzają się ze składem anonsowanym w polskiej prasie. Według prasy czeskiej ČSF przyjechał w składzie: Benátský (Union); Kníže i Kolář (Sparta); w rezerwie Jehlička (Smíchov), Fieveber (Sparta), Meloun (Kolín), rezerw. Honejsek (Vršovice). W ataku: Kovářík (Union), Slavík (Smíchov), Vaník (Sparta), Pechmann (Č.A.F.K), Křeček (Kolín)
Sędzia Wykluczył po scysji po zawodniku z każdej drużyny.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.9, 1911, nr 132 - 1911.06.13

Tow. sport. „Wisła” komunikuje : Dnia 14 i 15 bm. rozegra I drużyna T. S. „Wisły” dwa matche z reprezentatywną drużyną Czeskiego Związku Footballowego. Match ten został zgłoszony na kongresie „Międzynarodowej Unii” dnia 20 marca b. r. w Paryżu. Skład reprezentatywnej drużyny czeskiej jest następujący: Mochacek (Kolin), Dirlam (Kolin), Jirkovsky (Slawia), Pochmann (Czeski A. F. C.), Krzecze (Kolin), napad; Meloun (A. F. K. Kolin), Kafka, (Uwarzowicz (Smichov) pomoc; Cech (Slavia), Franca Koknion); Benatsky (Union) bramkarz. Rezerwowi: Hobjsek i Hrasky.Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.9, 1911, nr 135 - 1911.06.17

Kronika sportowa.

Matche „ Wisły“.

Matche „Wisły” z drużyną Czeskiego Związku Footbalolowego” zgłoszone 20 marca na kongresie „Unii Międzynarodowej”, odbyły się we środę i czwartek w nieprzychylnych warunkach, jakimi były grunt rozmokły pierwszego i silny wiatr drugiego dnia.

Drużyny stanęły w następującym składzie: w bramce Czechów Benatsky (Unien), obrona Kolar prawy i Kondelik lewy (obaj ze Sparty), pomoc od lewej, Meleun (Kolin), Fireber (Sparta), Jehliczka (Smichov), napad od lewej, Krzeczek (Kolin), Pochman (Czeski A. F. C.), Vanik (Sparta), Slavik (Smichov), Kovarzik (Unlon) Skład Wisły z wyjątkiem p z „Makkabi” na lewem skrajnie ten sam co zwykle.

Sędzia p. Cejnar, znany już w Krakowie z matchów „Wisły” ze „Spartą”, nadzyczaj spokojny i Stylowy.

W pierwszym dniu z obawy przed szybko zapadającym mrokiem skrócono grę o dziesięć minut (2Xh )> ograniczając pauzę do czasu potrzebnego na zmianę stron. Gra przynosi po pierwszym goalu Czechów przewagę Wisły do pauzy usprawiedliwioną jej dobrą grą i zapewne małem zgraniem drużyny czeskiej, złożonej z czterech klubów. Nie wykorzystawszy swych szans w tej połówce, przegrywa „Wisła” w stosunku 7:1 po silnych atakach przeciwników w drugiej części. „Wisła” przegrywa ten match w tak znacznym stosunku wskutek małego zasobu strzałów, jakimi rozporządza. Gra jej dobra aż do napadu, ten przyczynia się do tak znacznej klęski. Dzień drugi daje korzystniejsze nieco warunki, teren jest już odpowiedni, Silny jednak wiatr jest wielką przeszkodą w grze. Drużyna czeska w pierwszej połowie gra również nie tak dobrze jak w drugiej a stosunek do pauzy przynosi 1:0 na niekorzyść „Wisły”. Krótko przed pauzą sędzia wyklucza dwóch graczy (z obu stron), uważa jednak czynną zniewagę, której dopuścił się jeden z gości i takąż reakcyę ze strony przeciwnej — za zbyt drobne przewinienie przy tak serdecznych stosunkach. Ku obopólnemu zadowoleniu po pauzie gra toczy się w pełnym składzie obu stron i przyno si gościom dwie jeszcze bramki, z których ostatnia bardzo pięknie strzelona przez lewego łącznika daje ostateczny rezultat 3:0 na korzyść Czechów.

Gra „Wisły” w obu dniach dobra aż do napadu, niewystarcza wskutek tego na obie połowy. Bramkarz gra dobrze, to samo obrona, dwaj pomocnicy środkowy i lewy są podstawą drużyny. Raziła chwilami gra (żeby nie wyrazić się zbyt ostro) niezbyt fair ze strony gości wobec sympatycznej „Wisły”, co jednak przy serdecznych stosunkach nie zawsze było uwzględniane przez sędziego, pobłażliwego również dla off sidów, jakie w pierwszym dniu często miały miejsce.

Na zakończenie sezonu grać będzie „Wisła” ze „Slavią“, „Kolinem” i „Pardubicami”. Te ostatnie gościły wczoraj u siebie „Slavię”, która po świeżych tryumfach oddaje się propagandzie sportu w obrębie Czech. Elbor.

Reprezentatywna drużyna czeskiego Zw. footballowego pozostaje w Krakowie do niedzieli; przed opuszczeniem Krakowa rozegra jeszcze w sobotę 17 bm. match z I drużyną T S. „Wisła”. Początek o godz. 51/,. Ceny miejsc te same. Przedsprzedaż biletów w handlu p. R Drobnera przy placu Szczepańskim.

"IKC" z 13.06.1911

Ze sportu.
Ilustrowany Kurier Codzienny, 13 czerwca 1911
W dniach 14. I 15 b. m. rozegra I. drużyna T. S. „Wisły” dwa matche z reprezentacyjną drużyną Czeskiego Związku Footballowego. Match ten został zgłoszony na kongresie „Międzynarodowej Unii” w dniu 20 marca b. r. w Paryżu.

Skład czeskiej drużyny Związkowej świadczy niewątpliwie o tem, że spotkania z „Wisłą” będą należały do najbardziej interesujących momentów sezony.

Czesi występują w następującym składzie: napad Machacek (Kolin), Dirham (Kolia), Jirkovsky (Slavia), Pochmann (Czeski A. F. C.), Krzeczek (Kolin); Pomoc: Milaunn (A. F. K. Kolin). Znani dobrze publiczności krakowskiej Kafka i Kovarzovic (Smichov); obrona: Czech (Slavia) i Frana (Union); bramkarz Benatsky. Rezerwowi: Honejsek i Hrasky.

Przeprowadziwszy pewne zmiany w organizacji wydziału, ukonstytuował się wydział „Wisły” następująco: prezes p.red. Dr. Beaupre; wiceprezesi: pp. Dyr. Januszewski (sekcya organizacyjno-prasowa), dyr. Orzelski (sekcya administracyjno-skarbowa), Dr. Strojek (sekcya sportowo-techniczna), sekretarz p. Jan Nawrocki, skarbnik p. Maczer, rachmistrz p. Polek."Czas" z 16.06.1911

Ze sportu
Czas, 16 czerwca 1911
We środę i w czwartek odbyły się na boisku pozlotowem matche „Wisły” z reprezentacyjną drużyną Czeskiego Związku. We środę odbywał się match przy niezwykle niepomyślanej niepogodzie. Bezprzestanny deszcz rozmoczył boisko i utrudniał w wysokim stopniu grę oślizłą piłką. Przez pierwsze pół godziny była „Wisła”, która pokazała piękną grę, w ogromnej przewadze i górowała nad Czechami tak kombinacją jak i ruchliwością. Pomimo to Czesi zyskali do pauzy trzy punkty. Po pauzie uzyskała „Wisła” pięknym strzałem środkowego napastnika jeden punkt, Czesi jednak grając z wiatrem uzyskali zupełną przewagę i strzelili jeszcze cztery bramki. Ostatni więc rezultat pierwszego dnia 7:1. Tych, którzy we czwartek przyszli w oczekiwaniu lepszej gry Czechów w lepszych warunkach, spotkało rozczarowanie. Widocznie „Svaz” czeski nie wiele dołożył starań przy układaniu swej reprezentacji. Poziom gry stał na niższym stopniu niż w pierwszym dniu, dołączyła się zaś do niego brutalność, nie dająca się pogodzić z tytułem drużyny reprezentacyjnej. Były więc wczoraj dwa karne rzuty, później zaś doszło do niemiłego zajścia, niebywałego w Krakowie, przyczep zaznaczyć trzeba, że i krakowscy gracze dali się porwać uniesieniu i nie śa bez winy. Zresztą match nie przedstawiał się zbyt interesująco i przerywany był ciągłymi wolnymi rzutami, dyktowanymi w końcu przez publiczność, gdyż sędzia, jeden z najwybitniejszych czeskich, nie mógł czy też nie chciał podołać swemu zadaniu. Rezultat wczorajszy 3:0 na korzyść Czechów.

Z „Wisły” komunikują nam: Reprezentatywna drużyna „Czeskiego Związku footballowago” pozostaje w Krakowie do niedzieli, przed odjazdem z Krakowa rozegra jeszcze w sobotę 17 b. m. match z I drużyną T. S. „Wisła”. Początek o godz. wpół do 6. Ceny miejsc te same. Przedsprzedaż w handlu R. Debnera przy placu Szczepańskim.Nowa Reforma z 16.06.1911

Ze sportu. "Ceski svaz footballowy" - "Wisła" 3:0.
Nowa Reforma, 16 czerwca 1911
Prognoza na match wczorajszy, wywnioskowana z obserwacyi gry "Wisły" podczas środowego "formatchu", okazała się słuszną. "Wisła" rozegrała zawody wczorajsze z daleko lepszym dla siebie wynikiem, choć grała w bardzo niepomyślnych dla siebie warunkach, bo mając i przed i po pauzie bardzo silny wiatr w stronę swojej bramki, tak, że jednego goala dosłownie jej wiatr zrobił. Publiczność zaś, zgromadzona wczoraj licznie na boisku pozlotowem, miała obraz interesującej gry.

Czesi atakowali żywo i energicznie, ale "Wisła" broniła się tak umiejętnie, że dopiero tuż przed pauzą udało się gościom zrobić jednego goala, tego właśnie "z wiatru". Po pauzie, po zmianie terenu, kiedy wiatr, który do tej pory był zmienny, przyjął stały kierunek w stronę bramki "Wisły" i stał się bardzo silnym, gra "Wisły" stała się nadzwyczaj utrudnioną. Wiatr bowiem pchał piłkę i znosił ją tak, że po prostu trudno było z nim walczyć i cała akcya "Wisły" musiała się ograniczyć do obrony na swoim terenie, tuż przed bramką. Że w tych warunkach udało się gościom zrobić tylko dwa goale, świadczy to nadzwyczaj dodatnio o grze "Wisły", która rozwinęła wielką energię i przytomność. Ostateczny wynik 3:0 na jej niekorzyść wobec tak poważnego przeciwnika ujmy jej nie ponosi.

W ciągu gry przed pauzą zaszedł przykry incydent, tem bardziej przykry, że "inicyatywę" do niego dali goście czescy. Mianowicie, przy jednej kwestyi spornej jeden z Czechów dał się tak unieść temperamentowi, że w gniewie świadomie silnie potrącił jednego z graczy "Wisły", za którym, widząc, że sędzia nie interweniuje, ujął się w ten sam sposób drugi gracz z "Wisły". Oczywiście, skutek był ten, że obu wykluczono z matchu. Jednak wahanie się sędziego (był nim w oba dni p. Cejnar, przywieziony przez gości) świadczy - co zresztą można już było zaobserwować przedtem - że do wzorowych sędziów zaliczyć go nie można."IKC" z 17.06.1911

Ze sportu.
Ilustrowany Kurier Codzienny, 17 czerwca 1911
We środę i czwartek odbywały się na Błoniach zawody footballowe między krak. „Wisłą” a czeską drużyną reprezentatywną. Match zakończył się w oba dni porażką „Wisły”, we środę w stosunku 8:1, we czwartek 3:0. „Wisła” grała, w drugim zwłaszcza dniu wspaniale i spokojnie, czego nie można powiedzieć niestety o Czechach grających we czwartek bardzo brutalnie.

Reprezentatywna drużyna Czeskiego Związku Footballowego pozostaje w Krakowie do niedzieli; przed odjazdem rozegra jeszcze w sobotę 17 bm. match z I drużyną T. S. „Wisła”. Początek o godz. 5½.

Wczoraj po poł. rozegrał się match footballowy na błoniach Zabłockich w Podgórzu między podgórskim K. S. Krakus I a krak. K. S. Polonia I. Ogólny wynik matchu przedstawia się 3:2 na korzyść Polonii.Głos Narodu z 17.06.1911

Ze sportu.
Głos Narodu, 17 czerwca 1911
Wisła I - Czeski Związek footballowy - Mecze rozegrane 14 i 15 mb. przez I drużynę T.S. "Wisły" z reprezentatywną drużyną "Czeskiego Związku footballowego", wykazały dowodnie, że sympatyczna drużyna krakowska posiada wszelkie warunki, aby z czasem zająć nader zaszczytne miejsce w rocznikach "Unii".

Wisła miała bardzo groźnego przeciwnika; team reprezentatywny składał się z najlepszych graczów drużyn czeskich; kilku z nich miała zresztą publiczność krakowska już sposobność podziwiać w ubiegłych sezonach.

Dzień pierwszy, który przyniósł Wiśle względnie dotkliwą porażkę (7:1), odznaczał się fatalną pogodą. Mimo niedogodności terenu grano jednak żywo po obu stronach; gra liczyła się na obu połowach boiska, przedstawiając wiele interesujących momentów, świadczących o wysokiej wartości sportowej "Wisły". Wynik przypisać należy pewnemu i celnemu strzelaniu do bramek, a względnie przytomnej oryentacyi pod bramką przeciwnika, czem się Czesi w odróżnieniu od Niemców i Węgrów odznaczają.

Gra "Wisły" utrzymała się cały czas na wysokim poziomie, co dawało sposobność do licznych objawów zadowolenia ze strony jej zmokniętych i zziębniętych zwolenników.

We czwartek dopisała względna pogoda, lecz wiatr i stosunkowo niska temperatura odstręczały widzów. Gra "Wisły" stanowiła prawdziwą satysfakcyę dla publiczności. Ataki były po obu stronach bardzo pięknie przeprowadzone, w obu partyach widziało się bardzo dobre zgranie i wysoki stopień techniki. Sposobność do wyrażania żywych słów uznania dał w szczególności bramkarz "Wisły" i doskonała w swoim zespole pomoc, co już niejednokrotnie podnoszono. Czesi uzyskują w pierwszej połowie jedną bramkę.

Na pięć minut przed pauzą wykluczył sędzia p. Cejnar jednego gracza z teamu i z "Wisły" z boiska. Żywy ten wybryk temperamentu nie pozostawił żadnego przykrego wrażenia, bo zgoda nastąpiła natychmiast, a sędzia stwierdził to dopuszczeniem obu graczy do gry po pauzie.

Po pauzie gra toczy się gra w tempie ostrem. Obie drużyny prowadziły ataki pięknie kombinowane, a "Wisła" utrzymywała się nawet przeważnie w napadzie. Czesi strzelali nader silnie i mimo doskonałej gry bramkarza uzyskuje team dalsze dwie bramki.

W sobotę o godzinie 5.30 odbędzie się jeszcze jeden match między drużyną reprezentatywną a "Wisłą", poprzedzony matchem "A.K.W." z "Makkabi I".Sport Powszechny z 02.07.1911

Futbol w Krakowie.
Sport Powszechny, 2 lipca 1911
Dwa mecze futbolowe "Czeskiego Związku footbal." z Wisłą przyniosły Czechom we środę zwycięstwo 7:1, w czwartek zaś 3:0. Pierwsze spotkanie odbyło się wśród nieustannego deszczu, na rozmokłem i oślizgłem boisku. Przewaga teamu czeskiego była bardzo widoczną; gracze, mimo że rekrutują się z różnych drużyn, zgrani są ze sobą, kombinują dobrze i konsekwentnie. Wisła broniła się z temperamentem, atakowała też kilkakrotnie, niestety raz tylko udało się jej uzyskać goal.

Drugiego dnia deszczu wprawdzie nie było, należytą grę jednak uniemożliwiał niesłychanie silny wicher. W pierwszej połowie też Czesi, grając pod wiatr, jeden punkt tylko zdołali uzyskać, po pauzie zaś "Wisła" tak szczęśliwie odpierała ataki, że dwa razy tylko piłka Czechów dostała się w ich bramkę. Niezliczone ilości strzałów odparował doskonały bramkarz Wisły.

Sędziował niesłychanie niedołężnie Pan Cejnar z Pragi."Ruch" z 11.08.1911

Ruch, 11 sierpnia 1911
14 i 15 czerwca: "Česky Svaz Footballový" a "Wisła", w oba dni na korzyść Czechów = 7:1 i 3:0.


Relacje w prasie czeskiej

Národní listy z 25.05.1911

Zájezd svazu na Moravu a do Haliče. Wyjazd związku na Morawy i do Galicji
Národní listy, 25 maja 1911
Současně s výpravou do Francie a Belgie vypravuje svaz mužstvo do Krakova (4 a 5 června), do Mor. Ostravy (7 června), do Přerova (10 června), do Kroměříže (11. června), do Brna (14 a 15). Takové napjetí sil nejlépe ukazuj cizině, že Český svaz v době boykotů jest schopen úkolů, na něž by sotva který svaz z řad boykotárů se mohl odvážiti. Ježto však zájezd na Moravu má propagovati sport na Moravě, nebude svaz žádati z Moravy takových garancií, jaké by bylo nutno a snaži se prostředky opatřiti dvěma zápasy ve prospěch tournee pořádanými. Jeden jest dnes proti Spartě, druhý 28 t. m. proti Slavii. Jest na českém obecenstvu, aby svaz podporovalo hojnou návštěvou.

Jednocześnie z wyprawą do Francji i Belgii związek wysyła drużynę do Krakowa (4 i 5 czerwca), do Morawskiej Ostrawy (7 czerwca), do Przerowa (10 czerwca), do Kromierzyża (11 czerwca), do Brna (14 i 15). Takie natężenie najlepiej pokazuje, że Czeski Związek w dobie bojkotu zdolny jest do zadań, na które ledwo który z bojkotujących związków by się poważył. A jako że wyjazd na Morawy ma propagować sport na Morawach, związek nie będzie żądać od Moraw takich gwarancji, jakie byłyby niezbędne i spróbuje uzyskać środki dwoma meczami zorganizowanymi na rzecz tournee. Pierwszy jest dzisiaj przeciwko Sparcie, drugi 28 tm przeciwko Slavii. Do czeskiej widowni należy teraz, by związek wesprzeć liczną obecnością.Lidové noviny z 26.05.1911

Sport, gry, turistika. Kopaná. Turnée mužstva Č.S.F. do Polska a na Moravu - Sport, gry, turystyka. Piłka nożna. Tournée drużyny Č.S.F. po Polsce i Morawach
Lidové noviny, 26 maja 1911
Jest přimo obdivuhodno, jak Č.S.F. v dobé poměrně velice krátké setřásl se sebe vše škodlivé, upevnil se uvnitř a stará se v posledni dobé pečlivé i o upevněni svych posic a propagandu českě kopané i venku. Tři turnée v jedmé sezoně dovode prověsti nynějši Č.S.F., což jest zajisté nejlepši odpovědi všem štváčům videňským i pražským, kteři hlásaji do světa o upadku českě kopané. K turnée do Chorvatska, do Francie a Belgie prinoji se do dnech 4 až 15 června i turnée do Polska a na Moravu. 4 a 5 června má se hráti v Krakově, 7 června v Mor. Ostravě, 10 v Přerově, 11 v Kroměřiži, budou-li křište Hané po povodni již spůsobilá ke hře, 14 a 15 pák v Brně. Účelem turnée tohoto jest jedině propagovati pěknou kopanou, aby všem klubům moravskym se mohlo přijiti co možno nejvice vstřic po stance finančni, hráti se bude v Praže i několik zápasů ve prospěch tohoto turnée. Prvni hrál se včera proti Spartě.

Jest godnym podziwu, jak Č.S.F. w niezwykle krótkim czasie pozbył się wszystkiego co szkodliwe, umocnił wewnętrznie i stara się ostatnio o utrwalenie swej pozycji i propagandę czeskiej piłki na zewnątrz. Trzy tournée w jednym sezonie odbędzie ten Č.S.F., co jest z pewnością najlepszą odpowiedzią wszystkim wiedeńskim i praskim podżegaczom wieszczącym światu upadek czeskiej piłki nożnej. Po wyjeździe do Chorwacji, do Francji i Belgii odbędzie się w dniach 4-15 czerwca wyjazd i do Polski oraz Moraw. 4 i 5 czerwca odbędą się mecze w Krakowie, 7 czerwca w Morawskiej Ostrawie, 10 w Przerowie, 11 w Kromierzyżu, jeśli boisko Hany po powodzi będzie już zdatne do gry, potem 14 i 15 w Brnie. Celem tego tournée jest tylko promocja pięknej piłki nożnej, by wszystkie kluby morawskie mogły otrzymać najlepszy możliwy zastrzyk finansowy, odbędzie się też kilka spotkań w Pradze w ramach tego tournée. Pierwszy odbył się wczoraj przeciw Sparcie.Národní listy z 02.06.1911

Národní listy, 2 czerwca 1911
Zájezd mužstva Č.S.F. na Moravu a do Krakova odložen. Krakovská Wisla oznámila telegraficky Č.S.F., že intrikami Krakowie byla zbavena hřiště, takže jí nemožno sehráti zápasy s Čechy a žádá o odloženi na 14 a 15 června. Č.S.F. oznamuje tudiž zúčastněným hráčům, že výprava, jež měla dnes odjeti, se odkládá.

Wyjazd drużyny Č.S.F. na Morawy i do Krakowa przełożony. Krakowska Wisła poinformowała Č.S.F. telegraficznie, że intrygami Cracovii pozbawiona została boiska, tak więc nie może rozegrać meczów z Czechami i prosi o przełożenie ich na 14 i 15 czerwca. Č.S.F. ogłasza zatem powołanym zawodnikom, że wyjazd, zaplanowany na dzisiaj, zostaje przełożonyLidové noviny z 03.06.1911

Výprava representačniho teamu Č.S.F. - Wyprawa reprezentacyjnej drużyny Č.S.F.
Lidové noviny, 3 czerwca 1911
do Polska a na Moravu byla dle zpráv pražských listů aspoň prozatím zmalena. Krakovská Cracowia táhnoucí s videňským Verbandem postarala se různými péknými prostředky o to, aby Wisla, a niž české mužstvo mélo hrati, připravena byla o svoje hřisté. Tim ovšem zápasy znemožneny, jakož i zájezd na Moravu. Videňšti páni a jejich spřeženci uživaji vskutku velmi pékných cest pro svoje „učely”.

... do Polski i na Morawy wedle praskich gazeta została przynajmniej tymczasowo zagmatwana. Krakowska Cracovia wspólnie z wiedeńskim Verbandem postarała się różnymi pięknymi sposobami o to, by Wisła - a z nią miała grać czeska drużyna - pozbawiona została swojego boiska. Tak oto mecze są niemożliwe, jak i wyjazd na Morawy. Wiedeńscy panowie i ich poplecznicy stosują doprawdy piękne środki dla swoich "celów".Národní listy z 03.06.1911

Zapowiedź meczów ukazała się w prasie, choć dzień wcześniej Wisła telegraficznie odwołała spotkania.

Sportovní věstník. Athletika a sportovní hry. Svatodušní kopaná. Wiadomości sportowe. Atletyka i gry sportowe. Wielkanocna piłka nożna
Národní listy, 3 czerwca 1911
4 června. […] V Krakově: Wisla v Č.S.F., s. Cejnar. […] 5 června. […] v Krakově: Wisla v Č.S.F., s. Cejnar.

4 czerwca [...] w Krakowie: Wisła - Č.S.F., sędzia Cejnar [...] 5 czerwca [...] w Krakowie: Wisła - Č.S.F., sędzia CejnarLidové noviny z 09.06.1911

Tournee Č.S.F. do Krakova a na Moravu - Tournee Č.S.F. do Krakowa i na Morawy
Lidové noviny, 9 czerwca 1911
Tournee toto, jež jak známo bylo odloženo, uskutečni se ve dnech 14-18 června. Dne 14 a 15 června hraje representačni mužstvo Č.S.F. v Krakově s Wislou, 17 června v Přerově, 18 června w Kromeřiži. O zápase s Mor. Slavii v Brně neni dosud rozhodnuto, a zdá se, že z ného asi sejde, ač bychont se vřele přimlouvali, aby zápas ten se uskutečnil. Zápasy dobrých pražských mužstev zanechávaji vždy u obecenstva dobrý dojem, a rovnež domáci mužstvo by nesporne opět ziskalo z jejich hry.

Tournee to, które jak wiadomo było przełożone, odbędzie się w dniach 14-18 czerwca. 14 i 15 czerwca gra reprezentacyjna drużyna Č.S.F. w Krakowie z Wisłą, 17 czerwca w Przerowie, 18 czerwca w Kromierzyżu. Mecz z Mor. Slavią w Brnie nie jest jeszcze postanowiony i wygląda na to, że się on nie odbędzie, aczkolwiek gorąco zachęcamy, by do tego spotkania doszło. Mecze dobrych praskich zespołów zawsze robią dobre wrażenie na publiczności, a zespół gospodarzy też bezspornie odniósłby korzyść z ich gry.Národní listy z 15.06.1911

Národní listy, 15 czerwca 1911
České mužstvo odjelo v úterý do Krakova a na Moravu v této zcela dobré sestavě: Benátský (Union); Kníže a Kolář (Sparta); v záloze Jehlička (Smíchov), Fieveber (Sparta), Meloun (Kolín), náhr. Honejsek (Vršovice). V útoku: Kovářík (Union), Slavík (Smíchov), Vaník (Sparta), Pechmann (Č.A.F.K), Křeček (Kolín).

Czeska drużyna pojechała do Krakowa i na Morawy we wtorek w tym oto całkiem dobrym składzie: Benátský (Union); Kníže i Kolář (Sparta); w rezerwie Jehlička (Smíchov), Fieveber (Sparta), Meloun (Kolín), rezerw. Honejsek (Vršovice). W ataku: Kovářík (Union), Slavík (Smíchov), Vaník (Sparta), Pechmann (Č.A.F.K), Křeček (Kolín).Národní listy z 16.06.1911

České mužstvo v Krakově.
Národní listy, 16 czerwca 1911
České mužstvo v Krakově. Z Krakova, 15. Června (Zvl. Telef. zpráva). České mužstvo vítěží po ostré hře 3:0 (1:0). Branky dali Vaník, Slavík, Pochmann. Pod mrakem, slabý vítr, hřiště dobré, obecenstvo velmi slušné, návštěva 1500 osob.

Czeski zespół w Krakowie. Z Krakowa, 15 czerwca (spec. kor. teleg.). Czeski zespół wygrał po ostrej grze 3:0 (1:0). Bramki zdobyli Vaník, Slavík, Pochmann. Pochmurno, lekki wiatr, boisko dobre, publiczność bardzo przyzwoita, widzów 1500 osób.Lidové noviny z 17.06.1911

Lidové noviny, 17 czerwca 1911
Representačni mužstvo Č.S.F. zvitězilo druhý den v Krakově nad Wislou po krajní hře 3:0 (1:0). Scoorovali Vanik, Slavik, Pochman.

Reprezentacyjna drużyna Č.S.F. wygrała drugiego dnia w Krakowie z Wisłą po ostatniej grze 3:0 (1:0). Strzelali Vanik, Slavik, Pochman.Národní listy z 17.06.1911

Sportovní věstník. Athletika a sportovní hry.
Národní listy, 17 czerwca 1911
Z Krakova. (Zvl. tel. zpr.) České mužstvo zápasy ve středu a čtvrtek (7:1 a 3:0) tak se uvedlo, že ihned ujednán nový match na sobotu odpol. Včera na večer Češi podali ukázky z trainingu. Po sobotním utkání jede svazové mužstvo do Kroměříže, kde v neděli odpoledne sehraje zápas s S.K. Hanou, jež zejména posledním vítězstvím nad žižkovským Unionen dokázala svou vyspělost.

Z Krakowa (specjalna relacja telegraficzna). Mecze czeskiej drużyny w środę i czwartek (7:1 i 3:0) sprawiły, że natychmiast ustalono nowy mecz na sobotę popołudniu. Wczoraj wieczorem Czesi dali przykłady treningu. Po sobotnim spotkaniu drużyna związkowa jedzie do Kromierzyża, gdzie w niedzielę popołudniu zagra zawody z SK Haną, która dowiodła swojej dojrzałości ostatnim zwycięstwem nad żiżkowskim Unionem.Národní listy z 30.06.1911

Národní listy, 30 czerwca 1911
Mužstvo, jež dobylo mistrovství Evropy, poráží team Č.S.F., jenž hrál v Krakově 9:3 (6:1). Znamenitě vedený zápas. Obě mužstva hrají plnou sílou. Návštěva 3000 osob.

Drużyna, która zdobyła mistrzostwo Europy, pokonała team Č.S.F., który grał w Krakowie, 9:3 (6:1). Świetnie prowadzone spotkanie. Obie drużyny grały w pełnych siłach. Publiczności 3000 osób.