1911.06.18 Krakus Podgórze - Wisła Kraków 0:2

Z Historia Wisły

1911.06.18, mecz towarzyski, Kraków, Błonia zabłockie, 17:30, niedziela
Krakus Podgórze 0:2 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
0:1
0:2
Krakus Podgórze
2-3-5
Staszek
Wanicki
Kammer
Myśliwy
Ludwik Dominiak "Dominus"
Fuchs
Józik
Wadas
Tadeusz Przystawski
Kawka
Zygma

trener: Ludwik Dominiak
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Nowiny : dziennik niezawisły demokratyczny illustrowany. R.9, 1911, nr 135 - 1911.06.17

Klub sportowy „Krakus” przesyła nam następujący komunikat: W niedzielę dnia 18 bm. rozegra u nas match footballowy „Wisła I.“. Match ten budzący niezwykłe zainteresowanie pozwoli publiczności, która zapewne licznie się zjawi, obserwować grę piękną, grę prawdziwą, gdyż drużyna „Wisła I.” należy do najlepszych drużyn polskich. Bilety wcześniej do nabycia u firmy „Auto” Kraków, plac Szczepański, a w Podgórzu w drogueryi p. Waśniewskiego ul. Lwowska 1.


Nowa Reforma, 16.06.1911
Wczoraj odbył się w Podgórzu match footballowy między drużynami K. S. „Polonia" a podg. K. S. „Krakus I” z wynikiem 3:2 na korzyść „Polonii". Gra prowadzona była w najżywszem tempie, ustawicznie niemal pod bramką „Polonii". Że ta jednak wyszła zwycięsko, zawdzięczać może jedynie warunkom atmosferycznym. Sędziował bardzo pięknie p. Moskal.

W niedzielę 18 bm. rozegra w Podgórza match footballowy "Wisła I". Match ten pozwoli publiczności, która niewątpliwie tłumnie się stawi, obserwować grę piękną, gdyż drużyna „Wisła I" należy do najlepszych drużyn polskich. Bilety wcześniej do nabycia u firmy "Aato" Kraków, Plac Szczepański, a w Podgórzu w drogueryi Waśniewskiego, ul. Lwowska l. 1.
Reprezentatywna drużyna Czeskiego Związku Footballowego pozostaje w Krakowie do niedzieli; przed odjazdom z Krakowa zagra jeszcze w sobotę 17 b. m. match z I. drużyną T. S. „Wisła". Początek o godzinie 5 i pół. Ceny miejsc te same. - Wcześniejsza sprzedaż w handlu P. R. Drobnera przy placu Szczepańskim.„Wisła" — "Krakus”.
Nowa Reforma, 19.06.1911
W niedzielę rozegrał się w Podgórzu match footballowy pomiędzy tamtejszym klubem sportowym "Krakus I" a krakowskiem towarzystwem sportowem „Wisła I". Wynik matchu wypadł

wprawdzie na korzyść „Wisły", dał jednak chlubne świadectwo młodemu, bo zaledwie rok istniejącemu klubowi podgórskiemu. Zasługą to w pierwszym rzędzie wybornego trenera p. Dominusa, który w jednym Rezonie postawił drużynę na tym stopniu, oraz niezmordowanej energii kapitana Wanickiego. Gra, obfitująca obustronnie w piękne momenta, nastręczała niejednokrotnie publiczności, zebranej licznie mimo niepewnej pogody, sposobność oklaskiwania pojedynczych graczy, szczególnie ulubieńców: bramkarza p. Staszka, p, Wanickiego i p. Dominusa.
Skład "Krakusa" był następującym : Staszek (bramkarz), Wanicki, Kammer (obrona), Myśliwy, Dominus, Fuchs (pomoc), Józik, Wadas, Przystawski, Kawka, Zygma (napad).
Match „T. S. Wisły" z „Krakusem I" poprzedził mateh K. S. „Dyany" z Podgórza z K. S. „Krakusem II" z wynikiem 2:0 na korzyść „Krakusa".Czas, 21.06.1911
- Ze sportu. W niedzielę. 25 b. m. rozegra „Wisła I” match ze „Slavią”, której przysługuje zaszczytne miano najlepszej amatorskiej drużyny europejskiej, wobec wyników, osiągniętych w zawodach międzynarodowych o mistrzostwo Europy, urządzanych staraniem „Międzynarodowej Unii amatorskich związków” w Roubaix. Zwycięstwo „Slavii” nad drużyną reprezentatywną Francji w stosunku 4:1, a nad drużyną Anglii 2:1, zdobyte wreszcie przez to mistrzostwa Europy, pozwalają nam spodziewać się gry w istocie niecodziennej, tembardziej, że „Slavia” nigdy do brutalności się nie ucieka. Match niedzielny rozpocznie się o godz. 5 30. Bilety można nabywać wcześniej w firmie „Auto” w handlu WP. Drobnera i w „księgarni Polskiej” p. Eberta przy ul. Floryańskiej.

W niedzielę dnia 18 b. m. odbył się na błoniach w Podgórzu match footballowy między podg. K. S. Krakus” a „T. S.Wisłą I”. Do pauzy stosunek 0:0, ostatecznie odniosła zwycięstwo „Wisła” w stosunku 2:0. Tempo do końca gry silne, sama gra dosyć zajmująca.IKC, 21.06.1911
Ze sportu. Onegdaj pop. o g. wpół do 6 odbył się match footballowy na błoniach zabłockich między pierwszą drużyną Wisły a pierwszą drużyną Krakusa. Wynik 2:0 na korzyść Wisły, która te dwie bramki zrobiła dopiero po pauzie.