1911.10.14 Lechia Lwów – Wisła Kraków 0:4

Z Historia Wisły

1911.10.16, I. Igrzyska Polskie, Lwów, sobota
Lechia Lwów 0:4 (0:4) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Lechia Lwów
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

"Kurjer Lwowski" z 1911-10-14

Sport
Kurjer Lwowski, 14 października 1911
Zawody footballowe z okazji polskich igrzysk. W piątek gra krakowska ,,Wisła” z stanisławowską ,,Reverą” lub z ,,Czarnymi II”; w sobotę: ,,Wisła” z ,,Lechią”; w niedzielę ,,Wisła” z ,,Czarnymi I”.

W sobotę popołudniu odbędzie się też w parku T. Z. R. trójskok z rozbiegiem i bieg rozstawny 1.690 m ze startem stałym, wieczorem zaś o godz. 8. w ,,Pałacyku sportowym”, turniej szermierczy. W skład sądu przy szermierce wchodzić będą tacy szermierze, jak dr. Stahl wiceprezydent . Lwowa, Szemielowski nauczyciel szermierki w ,,Sokole-Macierzy”, Józef Siellawa uczeń Nowotnego, jeden z najlepszych szermierzy w kraju i inni. Do ,,akademj” staną między innymi Konrad Winkler z Krakowa, uczeń Nowotnego i Bąkowskiego, zdobywca złotego medalu w turnieju wiedeńskim, dalej inż. Szczepański, najlepszy uczeń Santellego, szermierz znany w kraju i za granicą, nauczyciel w tut. szkole kadeckiej, p. Sedlaczek, absolwent wojskowego zakładu dla nauczycieli gimnastyki i szermierki Wiener-Neustadt.

W niedzielę godz. 9. rano jazda konna premjowa na ujeżdżalni ,,Sokoła” na Łyczakowie, o godz. 9½ rano Cross-country (bieg na przełaj) 6.000 m., a o godz. 10 rano chód 20.000 m.w parku T. Z. R. Tegoż dnia popołudniu od godz. 2. w parku T. Z. R. Pięciobój klasyczny (skok w dal, rzut dyskiem, bieg 200 m., rzut oszczepem, trójskok) i wyścig cyklistów w km.

Cofnęły swój udział w igrzyskach ,,Pogoń” i ,,Sparta”, natomiast zgłosiła ,,Rewera” z Stanisławowa.

Match ,,Czarni II” - ,,Litwa”: 8:0 (2:0).Wczorajszy match ,,Czarni I” - ,,Lechia” skończył się wygraną pierwszych, 4:2 (1:2)."Kurjer Lwowski" z 1911-10-17

Kurjer Lwowski, 17 października 1911
Sobotni match: ,,Wisła” - ,,Lechia” 4:0 (4:0). Niedzielny match ,,Wisła” - ,,Czarni I” przyniósł zwycięstwo pierwszym, przez co ,,Wisła” zdobyła pierwsze miejsce w zawodach piłki nożnej. W pierwszej połowie gry ,,Czarni” grają z wiatrem i w 24 min. zdobywają jeden jedyny goal na swoją korzyść. Gra toczy się przeważnie po stronie boiska ,,Wisły”, - ,,Czarni” bardzo ładnie kombinują, ,,Wisła” się broni, a atak jej wcale nie gra. Połowa gry kończy się 1:0 na korzyść ,,Czarnych”. W drugiej połowie ,,Wisła” szczególnie jej atak pokazał nam grę bardzo piękną, obfitującą w kombinacje i bardzo ładne momenty. Pierwszy punkt zdobyła ,,Wisła” w 10 min, drugi w 12 a trzeci w 39. ogólny wynik 3:1 (0:1) na korzyść ,,Wisły”. ,,Czarni” przegrali nie dlatego, żeby w drugiej połowie źle grali, owszem przeciwnie,- ale że atak ,,Wisły” był o wiele od ataku ,,Czarnych” silniejszy i na nic się zdała znakomita obrona jak i pomoc ,,Czarnych’.


Gazeta Poranna z 18.10.1911

Igrzyska polskie.
Gazeta Poranna, 18 października 1911
Dalszy ciąg zawodów dał następujące wyniki:

Match footb. "Wisła" - "Lechia" 4:0 na korzyść "Wisły"; match "Czarni II" - "Rewera" 2:1 na korzyść pierwszych i "Lechia" - "Rewera" 3:2 na korzyść "Lechii".
Czas z 16.10.1911

Ze sportu.
Czas, 16 października 1911
Ze Lwowa piszą nam: Spóźniona pora, w parze z nią idąca mała liczba zgłoszeń i krótkość dnia pozbawiają lwowskie Igrzyska polskie obranego tytułu i sprowadzają je do rozmiarów wszechstronnego meetingu. Dwa dni ubiegłe przyniosły rezultaty dodatnie, wobec panującego zimna i odległości placów Towarzystwa zabaw ruchowych od środka miasta, współudział publiczności jakkolwiek nieliczny na nasze krakowskie stosunki, należy podkreślić z uznaniem. Odkładając szczegółowe sprawozdanie do zakończenia meetingu podać należy z najbardziej dla Krakowa interesujące wiadomości o współudziale naszej młodzieży. W footballu przyniósł on pierwszeństwo Krakowowi, aczkolwiek walki wskutek ustąpienia "Pogoni" (a za nią "Sparty") straciły mocno na znaczeniu. W trzykrotnych spotkaniach z Rewerą 9:2, z Lechią 4:0 (4:0) z Czarnymi 3:1 (0:1) wyszła "Wisła" zwycięsko aczkolwiek rezultaty nie są miarodajne. Skład zmieniany i to niezbyt szczęśliwie dał z "Lechią" grę ładniejszą aniżeli wczoraj z "Czarnymi". Spotkanie to w pierwszej połowie dało Czarnym przewagę stwierdzoną nadwyżką goala. Lecz druga połowa zmienia tempo gry dotąd powolne i przynosi "Wiśle" trzy punkty z kolei. Match zaczęły na korzyść Czarnych dla publiczności przedstawiał znaczny interes, druga połowa dała za to ładną grę "Wisły".