1919.08.10 Wisła Kraków - Pogoń Lwów 3:3

Z Historia Wisły

1919.08.10, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Makkabi, 17:00
Wisła Kraków 3:3 (2:2) Pogoń Lwów
widzów:
sędzia: Stanisław Ziemiański
Bramki
Stefan Śliwa
Adam Kogut
Wisła Kraków
Stefan Śliwa
Adam Kogut
Pogoń Lwów
Wacław Kuchar

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Księga pamiątkowa Pogoni podaje, że mecz zakończył się wynikiem 3:3, a rozegrany został 10.09.1919 roku.

„Ilustrowany Kurier Codzienny” 1919.08.11

Dziś w niedzielę rozegra match footballowi lwowska „Pogoń” z krakowską „Wisłą” na boisku „Makkabi” u wylotu ul. Dietla i Koletek. Match ten budzi niezwykłe zainteresowanie, gdyż „Pogoń” wystąpi po raz pierwszy w swym najlepszym przedwojennym składzie. Początek matchu o g. 5 popoł.


„Ilustrowany Kurier Codzienny” 1919.08.12

„Pogoń” – „Wisła” 5:5

Match footballowi lwowskiej „Pogoni” i krakowskiej „Wisły” zgromadził wczoraj na boisku „Makkabi” przy ślicznej pogodzie liczną publiczność, która z zajęciem śledziła przebieg interesujących zawodów. „Pogoń” wystąpiła po raz pierwszy w najlepszym przedwojennym składzie, w którym odznaczał się środkowy napastnik p. Kuchar. Gra nieco chaotyczna, toczyła się żywo. Kornery wypadły na korzyść „Pogoni”. Należy podnieść pewną przewagę „Pogoni” nad grą „Wisły”, która nie wszędzie umiała wyzyskać sytuacyę. W czasie gry po pauzie publiczność żywo protestowała przeciw orzeczeniu sędziego, który uznał za ważny trzeci „gol” strzelony z „owside”. Podnieść też należy niezwykłą przytomność umysłu i postawę bramkarzy, wprost znakomitych. Wynik zawodów: przed pauzą 3:3, po pauzie 2:2. Zawody zakończyły się o g. 6 i pół wieczorem


Przegląd Tygodniowy z 26.08.1919

Przegląd Tygodniowy, 26 sierpnia 1919
Związek przyjął sprawozdanie p. Ziemiańskiego, jako sędziego na zawodach Pogoni i Wisły, odbytych w dniu 10 b.m. w Krakowie i zatwierdził podany przez sędziego wynik 3:3.
Księga Jubileuszowa Pogoni Lwów 1939

Księga Jubileuszowa Pogoni Lwów, 1939
Z Wisłą krakowską utrzymujemy jak zawsze przyjacielskie stosunki. Pierwszy mecz drużyn pierwszoklasowych w odrodzonej Polsce rozegrała właśnie Wisła z nami w Krakowie dnia 22 czerwca (5:1 na naszą niekorzyść). Wisła: Szubert; Bujak, Cepurski; Szpurna, Śliwa, Kowalski; Mróz, Kogut, Reyman, Olejak, Markiewicz. Pogoń: Kuchar M.; Ignarowicz, Wójcicki; Kustanowicz, St. Loth (z warszawskiej Polonii za zgodą Wisły), Fluhr; Chrypiak, Garbień, Gulicz, Bacz, Marion.

Spotkania następne przyniosły wynik 29. VI. we Lwowie 2:2, a w Krakowie 3:3. W meczu tym rozegranym w Krakowie dnia 10. IX. po raz pierwszy grał w obronie łodzianin Piotrowski, który wstąpił do naszego klubu i długi czas ambitnie bronił na szych barw. Ostatni mecz 5. X. we Lwowie wygrała Wisła 2:0. Nawiązaliśmy też stosunki z krakowską Makkabi, remisując w Krakowie 3:3 (3:1) i zwyciężając we Lwowie 4:1 (0:1).