1921.05.03 Wisła Kraków - Polonia Warszawa 4:1

Z Historia Wisły

1921.05.03, Mecz towarzyski, ,
Wisła Kraków 4:1 (2:0) Polonia Warszawa
widzów:
sędzia: Kałuża
Bramki
1'
12'
1:0
2:0
Wisła Kraków
2-3-5
Michał Szubert
Andrzej Bujak
Kazimierz Kaczor
Stanisław Kowalski I
Franciszek Turmiński
Marian Szpórna
Albin Węgrzyn
Franciszek Danz
Bogdan
Stefan Śliwa
Stanisław Marcinkowski

trener:
Polonia Warszawa
2-3-5
Przeworski
Smid
Czyżewski
Korngold
S.Loth I
Muck
Geberthner II
Hamburger
J.Loth II
Emchowicz
Zantmann

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje

"IKC" z 1921.05.02

Ze sportu. Dziś odbędą się na boisku „Cracovii” zawody footballowi „Cracovii” z „Polonią” warszawską. Zawody budzą żywe zainteresowanie. 3 maja „Polonia” rozegra z „Wisła” krakowską.


"IKC" z 1912.05.06

ZE SPORTU.

Wisła – Polonia 4:1

Onegdajsze zawody „Polonii” warszawskiej z „Wisłą” zakończyły się dla pierwszej równie dotkliwą klęską.

„Polonia” okazała się drużyną mało wytrzymałą, dla której rozgrywanie dwudniowych zawodów jest jeszcze przedwczesnem. Gra Warszawiaków (o ile w pierwszym dniu była możliwą) w drugim dniu miała charakter nieudolnego kopania – rzecz naturalna – bez jakiegokolwiek planu czy kombinacyi, bo przecież trudno nazwać kombinacją bezcelowe uganianie ze piłką, z którą, gdy wreszcie dopadli, nie wiedzieli goście co począć! Sądząc z poziomu gry „Polonii” można drużynę tę śmiało zaliczyć do klasy B.

„Wisła” – mimo, że jeszcze nie znajduje się w dawnej formie – górowała nad Warszawiakami tak techniką jak i kombinacją. Zawody prowadzone bez tempa, nie wywołały zbytniego zainteresowania, a zakończyły się zwycięstwem „Wisły” 4:1.

Tygodnik Sportowy

ROK I. KRAKÓW DNIA 21. MAJA 1921 ROKU. NR. 1

Polonia (Warszawa) — Wisła 1 : 4 (0:2)

Skład Wisły: Szubert — Bujak — Kaczor — Kowalski I. — Turm iński — Szpurna — Węgrzyn — Danz — Bogdan — Śliwa — Marcinkowski.

Skład Polonii: nieco zmieniony od niedzielnego. W bramce Przeworski (Krakowianin), a Loth II. na środku ataku.

Rozpoczyna Wisła i już w 1. oraz w 12. minucie pakuje piłkę w bramkę Polonii. Do pauzy 2 :0 na korzyść Wisły. Po pauzie zdobywa Wisła jeszcze dwie bramki, Polonia zaś uzyskuje honorowego goala. Na ogół gra była prowadzoną leniwie. Polonia nietylko nie zrehabilitowała się po matchu z Cracovią, ale grała o dużo gorzej niż w niedzielę. We Wiśle zaś wszelkie ataki psuł Danz, który w ogóle na ostatnich trzech matchach nie ziścił pokładanych w nim nadziei. Dobrym nabytkiem okazał się p. Bogdan. Zasługuje również na wyróżnienie p. Bujak. Wisła powinna bezwarunkowo swój skład ustalić ostatecznie, a nie w stawiać raz Śliwę do ataku, drugi raz znowu do pomocy. Jest to stanowczo wielkim błędem tak dla całości gry drużyny, jak i dla danego gracza. Śliwa jest stanowczo lepszym w środkowej pomocy, niż w ataku. A tak zaś przez nieustanne zmiany nie może się zgrać i ustalić kombinacji. Zmiany w składzie drużyn są wogóle największą klęską dla samej drużyny. — Sędziował p. Kałuża.