1921.07.31 Polonia Przemyśl - Wisła Kraków 2:3

Z Historia Wisły

1921.07.31, Mecz towarzyski, Przemyśl,
Polonia Przemyśl 2:3 (0:3) Wisła Kraków komb.
widzów:
sędzia: Clipstone
Bramki
0:1
0:2
0:3
1:3
2:3
Henryk Reyman
Henryk Reyman
Stefan Dydaś


Polonia Przemyśl
Wisła Kraków komb.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Gra bez tempa i ze strony Wisły ospała, co wynikało po części z tego, że grała w osłabionym składzie. Kiedy po 15 minutach gry prowadziła już 3:0 (2 gole Reymana, 3. Dydasia) wyraźnie zlekceważyła rywala. Ten jednak zagrał ambitnie, ostro i po przerwie strzelił 2 bramki.

Przegląd Sportowy : 1921, nr 11

Przemyśl. 31 lipca. Wisła (Kraków)—Polonia. Przedsiębiorcza drużyna przemyska należy do najsilniejszych drużyn prowincjonalnych, a w mistrzostwie klasy B swego okręgu ustępuje tylko lwowskiej Lechii. Na angażowanie Cracovii II. (dwukrotnie), Warty z Poznania (spotkanie nie doszło do skutku z powodu zalania boiska przez San), wreszcie Pogoni lwowskiej, a obecnie Wisły, niekażda prowincjonalna drużyna może sobie pozwolić. Zawody z silniejszymi przeciwnikami są najlepszym sposobem propagandy sportowej, a z drugiej strony niezawodną drogą do wybicia się. Drużyna Wisły pokaże zapewne ładną, poprawną a przedewszystkiem kombinacyjną grę, właściwą drużynom krakowskim."Przegląd sportowy" z 1921.08.06

Przemyśl.

31 lipca. Wisła – Polonia 3:2 (3:1)

Wisła z 4 graczami rezerwowymi. W pierwszym kwadransie Krakowianie strzelają 3 bramki (dwie Reyman). Gra Polonii za ostra. Sędziował p. kap. Clipstone.


Źródło: http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1921/numer012/imagepages/image7.htm

Tygodnik Sportowy

ROK I. KRAKÓW DNIA 5. SIERPNIA 1921 ROKU. NR. 12.

Z Przemyśla.

Wisła komb.—Polonja 3:2 (3 :0 )

Spodziewaliśmy się ładniejszej gry drużyny krakowskiej, która tem bardziej iż wystąpiła w słabym składzie nie powinna lekceważyć przeciwnika. Już w pierwszych 10 min. strzela Reyman 2, a Dydaś trzecią bramkę dla swej drużyny. Gra bez tem pa, ze strony Wisły niedbała. Zwłaszcza prawa strona mocno szwankuje. Po pauzie Polonia zebrawszy swe siły coraz energiczniej atakuje uzyskując 2 bramki. Polonji przydałby się trening z silniejszemi drużynami co byłoby dla nich połączone ze znaczną korzyścią.