1921.11.06 BBSV Bielsko - Wisła Kraków 3:2

Z Historia Wisły

1921.11.06, Mecz towarzyski, Bielsko,
BBSV Bielsko 3:2 (2:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki

?
Dyck

?
0:1
1:1
2:1
2:2
3:2
?


Franciszek Danz

BBSV Bielsko
Wisła Kraków
Mieczysław Wiśniewski
Stefan Śliwa
Franciszek Danz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy : 1921, nr 22

1921.10.15

Zawody przyjacielskie. Bielsko. 16 października. Wisła (Kraków)—B. B. S. V. Krakowska Wisła, która obecnie znajduje się w dobrej formie, o czem świadczy jej wynik w Rumunji oraz z teamem lwowskim, Czarnymi i Cracovią, powetuje niewątpliwie porażkę (1:2), zadaną jej przez B. B. S. V. w Bielsku, dn. 10 lipca r. b.


Przegląd Sportowy nr 26:

Bielsko.

6 listopada. B.B.S.V. - Wisła (Kraków) 3:2.

Ponieważ układy z Cracovią się rozbiły, zaprosił B.B.S.V. krakowską Wisłę. Wisła grała bez Cepurskiego, Śliwy, Reymana i Szpurny i z inwalidą Wiśniewskim w bramce, wobec czego ta mała jej przegrana jest zupełnie zrozumiała.

Tygodnik Sportowy

ROK I. KRAKÓW DNIA 11. LISTOPADA 1921 ROKU. NR. 26

6. XI. Wisła (Kraków) — B. B. S. V. 2:3.

Drugi występ Wisły, która tym razem wystąpiła z kilkoma graczami z rezerwy, zadowolił nas. Burzą oklasków przywitano Wisłę na boisku, która też grę zaczyna, lecz nie może się na tak rozmokłym boisku zrazu zorjentować B. B. S. V. zaczyna nad nią górować, sytuacja zaraz jednak się .zmienia. Kilka ślicznych ataków nie wykorzystuje Wisła. W reszcie zdobywa prawy łącznik, z podania środkowego napastnika silnym strzałem ślicznego goala. Huraganowymi oklaskami obdarzono ten wynik. B. B. S. ,V. nie daje jednak za wygraną, ostrzy tem po i po dwóch nie wykorzystanych kornerach wyrównuje przez prawe skrzydło, B. B. S. V. atakuje silnie i Dyck zdobywa kilka minut potem drugą bramkę. Wiśniewski, skaleczony cały czas o jednej nodze skacząc, nie mógł żadnej bramce zapobiedz. Połowa 2:1.

Po pauzie obraz się zmienił, Wisła koncentruje atak za atakiem i ze ślicznej kombinacji zdobywa Danz wyrównującego goala dla Wisły. Wisła atakuje dalej, lecz wszystkie strzały mijają bramkę B. B. S. V. W reszcie udaje się B. B. S. V, dostać się pod bramkę Wisły i Dyck, który przez obronę Wisły chciał się przebić wyślizgnął się, a sędzia motywując ten wypadek jako foul, zrobiony przez obronę Wisły, dyktuje nieusprawiedliwionego karnego, z którego B. B. S V. zdobywa trzeciego, zwycięskiego goala. Wisła z tego rozszczygnięcia przez sędziego jest bardzo zdenerwowaną i już nie gra z ambicją jak poprzednio, Śliwa strzela ostro na bramkę B. B.S. V., lecz bez skutku. K . P.