1922.06.05 Warta Poznań - Wisła Kraków 2:2

Z Historia Wisły

1922.06.05, Mecz towarzyski - Jubileusz Warty, Poznań,
Warta Poznań 2:2 (1:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Mallow
Bramki

19' Edmund Szmyt

59'(k) Zygfryd Kosicki
0:1
1:1
1:2
2:2
11' Stefan Śliwa

75'(k) Władysław Kowalski

Warta Poznań
2-3-5
Ruiter
Alfons Olszewski
Leon Celler
Marian Spoida
Zygfryd Kosicki
Kazimierz Janicki
Witold Jachimowicz
Zbigniew Niziński
Władysław Prymka
Edmund Szmyt
Roman Dabert

trener:
Wisła Kraków
2-3-5
Mieczysław Wiśniewski
Kazimierz Kaczor
Stanisław Stopa
Stefan Wójcik
Stefan Śliwa
Witold Gieras
Franciszek Danz
Stefan Reyman
Henryk Reyman
Władysław Kowalski
Stanisław Marcinkowski

trener: brak
Rogi: 5:5

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Sport lwowski

Nr. 14. Piątek, 16. czerwca 1922. Rok I.

Warta—Wisła 2:2 (1:1).

5 czerwca. Zawody towarzyskie. Boisko Warty. Wisła w składzie z dnia poprzedniego, Warta wzmocniona przez Rintera w bramce, Cellera w obronie. Po przemowach i wręczeniu obustronnem wieńców i cennego proporca „Wiśle“ zaczyna się gra przewagą Wisły, która już w 10-tej minucie uzyskuje 1-szą bramkę. Powodzenie to jednak pociąga za sobą spadek tempa gry. Wisła zaczyna lekceważyć przeciwnika, z którym tak łatwo wygrała dnia poprzedniego. W 19-tej min. przedziera się Warta i lewy łącznik strzela ostro. Wiśniewski rzuca się, jednak piłka popada w siatkę. Zachęcona tern powodzeniem Warta atakuje coraz śmielej i Wiśniewski musi wkraczać kilkakrotnie. Atak Wisły bardzo słaby w tym dniu nie wysila się zbytnio, to też tyły Warty łatwo dają sobie z nimi radę. W drugiej połowie strzela Warta drugą bramkę z karnego, Wisła wyrównuje również z karnego. Pod koniec uzyskuje Wisła przewagę, jednak rezultat pozostaje bez zmiany. Rzutów rożnych 5:5. Wisła zawiodła tym razem całkowicie. Atak jej grał beznadziejnie. Sędziował słabo p. Mallow. Publiczności stosunkowo mało. Unja—Ostmark (Gdańsk) 1:1 (0:0).


Wiadomości Sportowe


Nr 14. Kraków, poniedziałek 12 czerwca 1922. Rok I.Wisła (Kraków) — Warta 2 : 2 (1:1).

W drugim dniu Wisła nie pokazała takiej klasy gry, jakiej ogólnie się spodziewano. Warta skład swój poprawiła i tak w bramce grał Breiter i za Nowickiego Celler w obronie. Zaraz od początku gry Warta atakuje Wisłę, jednak bez rezultatu. W 10-tej minucie uzyskuje Wisła bramkę. Warta zbiera wszystkie siły i w krótkim czasie rewanżuje się. Do przerwy 1:1. Po przerwie Warta uzyskuje drugą bramkę z jedenastki przez Kosickiego. Obustronne ataki pełzną na niczem. Kilka minut przed końcem sędzia dyktuje rzut karny dla Wisły, który Kowalski zamienia* w bramkę. Do końca wynik pozostaje niezmieniony. Warta zasługuje na uznanie za ambitną i celową grę. Wisła zawiodła. Wiśniewski miał dobry dzień.

Rogów 5 :5 . Sędziował p. Mallow.


Tygodnik Sportowy

ROK II. KRAKÓW, DNIA 16 C Z ER W C A 19 2 2 ROKU. NR. 61.


Wisła (Kraków) — Warta 2 :2 (1:1).

.Warta z Reuterem w bramce i Cellerem w obronie. W 11 min. uzyskuje Wisła 1. goala, pomimo to lekka przewaga Warty, która uzyskuje wyrównującą bramkę. Liczne strzały na bramkę Wisły broni pewnie Wiśniewski, nagradzany hucznemi oklaskami. Po przerwie obie drużyny zdobywają po 1. bramce z rzutu karnego. Warta grała o klasę lepiej, niż dnia ubiegłego. Wisła zawiodła, zwłaszcza atak. Rogów 5:5. — Sędzia p. Mallow, b. uważny.