1922.08.15 Tarnovia - Wisła Kraków 0:2

Z Historia Wisły

1922.08.15, Mecz towarzyski, Tarnów,
Tarnovia 0:2 (0:1) Wisła Kraków
widzów: 3000
sędzia: Landwirth
Bramki
33' Marian Szpórna
77' Franciszek Danz
Tarnovia
Wisła Kraków
Andrzej Bujak
Kazimierz Kaczor
Stefan Śliwa
Witold Gieras
Marian Szpórna
Franciszek Danz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Tygodnik Sportowy

ROK II. KRAKÓW, DNIA 25 SIERPNIA 1922 ROKU, NR. 71.


15. VIII. Wisła (Kraków)—T a rn o v ia 2 : 0 (1:0).

Zawody towarzyskie, rozegrane między pierwszoklasową drużyną krakowską Wisłą a Tarnovią, zgromadziły na boisku ostatniej sporą ilość widzów. Wisła bez Wiśniewskiego, Cepurskiego, Kowalskiego I. i Reymana, Tarnovia natomiast z jednym rezerwowym. Gra rozpoczęta przez Tarnovię miała interesujący przebieg. Z początku Wisła silnie atakuje Tarnovię, Tarnovia rewanżuje się rzadkimi przebojami. Ataki Wisły broni pięknym stylem, zwł. górne strzały bramkarz Tarnovii Wiśniewski, przeboje zaś Tarnovii zostają odpierane przez Bujaka lub Kaczora, albo przez b pewnego bramkarza rezerwowego Wisły. Wreszcie w 33 min. w zamieszaniu pod bramką Tarnovii pakuje prawy łącz. Szpurna piłkę w siatkę. Z początkiem 2. połowy gra bardziej otwarta, dopiero po kwadransie zaznacza się zupełna przewaga gości. W 27 min zdobywa prawy skrzydłowy Danz z krótkiej odległości drugą i ostatnią bramkę dla Wisły. Reszta gry toczy się na połowie Tarnovii. W Tarnovii dobrzy, jak zwykle, bramkarz Wiśniewski, chwytający górne strzały z nadzwyczajną pewnością, obrońcy Ziemian i Galas i prawa pomoc. Macko, u gości bramkarz rezerwowy, prawa back, Śliwa i prawy pomocnik.

Publiczność znowu zachowywała się skandalicznie. Należałoby zwrócić uwagę Zarządowi K. S. Tarnovia, aby położył kres raz na zawsze wybrykom pewnej części publiczności, która swoimi protestami j okrzykami denerwowała sędziego i graczy. Jeśli tak dalej będzie, to żadna drużyna zamiejscowa nie będzie miała chęci przyjechać do Tarnowa.

Stosunek rzutów narożnych 8 : 0 dla Wisły. Sędz. dobrze p. Landwirth z Krakowa, nie reagując wcale na obraźliwe nawoływania niektórych widzów.

Sport lwowski

Nr. 24. Piątek, 25. sierpnia 1922. Rok i.

Tarnów.

Wisła (Kraków)—Tarnovia 2:0 (1:0).

15 sierpnia. Zawody towarzyskie. Boisko Tarnovii. Drugi raz w tym sezonie gościł Tarnów drużynę pierwszo-klasową. Wisła z 4-ma rezerwowymi, Tarnovia z jednym. Gra prowadzona w silnem tempie, obfitowała władne momenty. Pierwszą bramkę uzyskuje Wisła w 33’ przez Szpurnę w pierwszej połowie, drugą przez Danza w 32’ po pauzie Z Wisły podobali się: Gieras, Danz i Śliwa. Z Tarnovii: Wiśniewski, Ziemian i Macko; skrzydła niżej krytyki, wogóle cały napad w tym dniu niedysponowany. Sędzia p. Landwirth z Krakowa dość dobry. Publiczności przeszło 3000.
Wisła (Kraków) gościła 15 bm. w Tarnowie, gdzie pokonała Tarnovię w stosunku 2:0.

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1922/numer033/imagepages/image15.htm