1922.10.25 Klub Turystów/ŁTSG - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1922.10.25, Mecz towarzyski, Łódź, 15:30
Klub Turystów/ŁTSG 2:1 (1:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
1:0
1:1
2:1

Stanisław Marcinkowski
Klub Turystów/ŁTSG
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Kurier Łódzki

Zły stan boiska. Przewaga Łodzian. Wynik mógłby być korzystniejszy. W sumie niezbyt ciekawa gra.

Na podstawie: Kurier Łódzki nr 293.

Przegląd Sportowy

Wisła Kraków, osłabiona 6 graczami z rezerwy, uległa niezasłużenie kombinowanej drużynie Turyści - ŁTSG w Łodzi w stosunku 1:2. Wisła grała z wielkim pechem, przytem jakiś przygodny sędzia (na boisku nie było ani jednego sędziego egzaminowanego) nie stał zupełnie na wysokości zadania.

Źródło: Przegląd Sportowy

Wiadomości Sportowe Nr. 33.

Kraków, poniedziałek 23 października 1922. Rok I.

Z ŁODZI.

Turyści-ŁTSG (Komb.) — Wisła (Kraków) 2:1 (1:1)

Wisła stanęła do zawodów z 5 graczami rezerwowymi. Zawody zamiast o godzinie 3. rozpoczęły się dopiero o 3’30. Przed rozpoczęciem meczu nie było sędziego, Wyłapany gość z publiczności wykazał bardzo słabe pojęcie o prowadzeniu zawodów.

Wisła zbyt lekceważy przeciwnika, dopiero kiedy ci z winy obrońców i bramkarza strzelają pierwszego gola, poczyna pracować i wkrótce wyrównuje przez Marcinkowskiego, który z Wisły był najlepszym graczem na boisku. Wynik 1:1 utrzymuje się do pauzy.

Po pauzie Wisła napiera gwałtownie, jednak wydatnie pracujące tyły łodzian, jak również niecelne strzały ataku, nie pozwalają gościom zaznaczyć swej przewagi. Prawe skrzydło miejscowych wyrywa się i zupełnie niespodziewanie strzela drugiego gola dla łodzian. Wysiłki Wisły, by wyrównać spełzają na niczem, dzięki energicznej obronie całej drużyny miejscowych, skupionej pod własną bramką. Nadchodzący mrok kończy zawody. M.W.