1923.03.25 BBSV Bielsko - Wisła Kraków 1:2

Z Historia Wisły

1923.03.25, A klasa, 3. kolejka, Bielsko,
BBSV Bielsko 1:2 (0:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Auerbach z Krakowa
Bramki


Jurziczek lub Dick
0:1
0:2
1:2
25' Władysław Krupa
Henryk Reyman

BBSV Bielsko
Wisła Kraków
skład niepełny:
Mieczysław Wiśniewski
Witold Gieras
Władysław Krupa
Józef Adamek
Henryk Reyman
Władysław Kowalski
Rogi: 2:2
Henryk Reyman przestrzelił karnego.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Tygodnik Sportowy nr 7

Wisła - skład niepełny: Wiśniewski - Gieras, Krupa, Adamek, Reyman, Kowalski i kto? Gole: Krupa 25’, Reyman (w II połowie). s. Auerbach. Mecz rozegrany w Bielsku.

Spore zainteresowanie meczem ze strony miejscowych kibiców. Przewaga Wisły pod każdym względem, choć napastnicy "kombinowali zbyt wiele pod bramką przeciwnika i umożliwiali defensywę obrońcom". Wisła trochę zlekceważyła rywali. W 25 min. gol prawego łącznika. Po przerwie lepsza gra BBSV, ale pada drugi gol dla Wisły ze strzału Reymana. Ataki BBSV i słabsza gra obrony Wisły owocuje golem Jurzicki.

Wiadomości Sportowe nr 5 i 6

Wiadomości Sportowe Nr. 5 Kraków, wtorek 27. marca 1923. Rok II.



Z BIELSKA.

Wisła — B. B S V 2:1 (1:0)

Zawody o mistrzostwo klasy A.

Pierwsze spotkanie na bielskim gruncie .przyniosło Wiśle skąpe zaledwie zwycięstwo; Złożyło się na to szereg przyczyn: bardzo małe boisko nie pozwoliło Wiśle rozwinąć całej swej umiejętności, a przedewszystkiem zastosować gry skrzydłami: wypadek z bramkarzem B. B. S. V., któremu w zamieszaniu podbramkowem nos rozbito- deprymująco podziałał na napastników, krakowian.- Ostatnią najważniejszą przyczyną, to ofiarna i piękna gra bielszczan, którzy, przyzwyczajeni do boiska o małych rozmiarach, potrafili przeciwstawić Wiśle nie tylko znakomitą obronę, lecz również przechodzić bardzo często do niebezpiecznej ofenzywy.

Pierwsze 10 minut to bezwzględna przewaga Wisły, która narzuciła przeciwnikowi swój system, atakując go bezustannie. Zanosiło się na cyfrowo wysoką klęskę bielszczan. Atak za atakiem sunął pod bramkę czarnoniebieskich. Liczne strzały Reymana przechodziły ponad Kowalskiego obok słupka- Z podania Adamka otrzymuje Krupa piłkę i z bliskiej odległości niskim strzałem pakuje piłkę w siatkę miejscowych. Następują dalsze ataki gości, lecz bez rezultatu Wypadek z bramkarzem i atak Wisły przygnębiony tem zajściem gra słabiej. B. B. S, V. przeprowadza -szereg pięknych, kombinacyjnych ataków, lecz -brak siły przebojowej i. decyzji do strzału nie dozwala lim ich wyzyskać. Dalsza gra do -pauzy zmienna.

Po pauzie gra -równa. Reyman. po ładnej kombinacji wypracowuje sobie dobra sytuację i strzela nieuchronnie drugiego gola. B. B. S, V, zagraża poważnie prawem skrzydłem, gdzie Kramer popisuje się piękną i szybką grą, a wysyłając ładne centry, stwarza niebezpieczne sytuacje, nie wyzyskane przez słabo grający środek ataku. Wypad bielszczan i Wiśniewski wybiega po piłkę, jednak Gieras -zabiera ją i podaje do środka, z czego momentalnie korzysta Jurziczek i strzela do pustej bramki. Gra staje się coraz mniej interesująca. Obrońcy jedynie grają, przenosząc piłkę z jednej bramki pod drugą. R-ut karny, podyktowany za nastrzelaną rękę, b:fe Reyman w aut. Ku końcowi gra staje się czysto kopaniną. B. B- S, V, poważnie zagraża bramce Wisły. Ataki czerwonych -bez -rezultatu.

Z miejscowych wyróżnili się przedewszystkiem Piesch w obronie, Kramer w ataku i prawy pomocnik. Wisła miała bardzo słaby dzień, jedynie początkowe chwile przypominały prawdziwą grę Wisły. Rzutów z rogu 2 : 2. Sędziował niespodziewanie słabo p. Auerbach.

Przegląd Sportowy nr 13/1923, s.10:

Bielsko. Wisła (Kraków) - BBSV 2:1 (1:0).

Mistrzostwo. Goście mieli słaby dzień i dlatego odnieśli tak skromne zwycięstwo nad grającym niespodziewanie dobrze BBSV. Bramkę strzelili dla Wisły Krupa i Reyman, dla BBSV Dick. Reyman z Wisły przestrzelił nadto rzut karny. Sędzia p. Auerbach z Krakowa.

(z.o.p.)


Po tym meczu Wisła prowadzi z 6 pkt., drugi Wawel 4 pkt.