1923.05.21 Makkabi Kraków - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

1923.05.21, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Makkabi,
Makkabi Kraków 1:3 (1:2) Wisła Kraków
widzów: 2.500
sędzia: Brand z Krakowa
Bramki
13' Perlmutter1:1
1:2
1:3
1:3

18' Władysław Krupa
25' Władysław Krupa
70’ w. Henryk Reyman
Makkabi Kraków
Wisła Kraków
Mieczysław Wiśniewski
Michał Brzycki
Stanisław Stopa
Marian Majcherczyk
Stefan Reyman II
Stefan Śliwa
Władysław Krupa
Henryk Reyman
Mecz zorganizowany w ostatniej chwili z powodu nie odbycia się spotkań z Fuerthem.
2:6 w rogach

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Sport lwowski

Nr. 54. Lwów. Środa 30. maja 1923. Rok II.

Wisła-Makkabi 3:1 (2:1). 21.V. Zaw. tow.

Wisła wystąpiła do zawodów bez Kowalskiego, Gierasa, Kaczora, których zupełnie dobrze zastąpili Reymann II. Brzycki i Stopa. Obie drużyny grały fair i ładnie. Makkabi po zawodach z AZS znacznie poprawiła się. W Wiśle grała dobrze trójka środkowa. Sędziował dobrze p. Brandt.


"Przegląd Sportowy", Nr 21, 24 maja 1923

21 maja. Wisła – Makkabi 3:1. Zawody towarzyskie, zorganizowane w ostatniej chwili przez oba kluby, które miały grać z Füthem, były, mimo osłabionego składu Wisły ( bez Kaczora, Markiewicza, Gierasa i Kowalskiego), bardzo ciekawe. W doskonałej formie byli Reyman oraz obaj bramkarze Wiśniewski i Nebenzahl. Obie strony zrobiły po jednej bramce z wyraźnych spalonych. Sędzia p. Brand.

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1923/numer021/imagepages/image10.htm

Tygodnik Sportowy

ROK IIl. KRAKÓW, DNIA 25 MAJA 1923 ROKU. NR. 15.


Zapowiedziane dwa mecze M. T. V. Fiirth z Wisłą i Makkabi nie odbyły się z powodu nieudzielenia przez polski konsulat w Niemczech wiz Niemcom. Co to postępowanie naszych władz ma oznaczać, gdy równocześnie drużyna berlińska gościła w Bielsku i zasadniczego zakazu gry z Niemcami, bądź też zerwania stosunków politycznych z tym krajem nie ogłoszono, nie rozumiemy. PZPN ma obowiązek niezwłocznie interwenjować w tej sprawie, nie uchodzi bowiem, abyśmy ze wszystkich stron zamkniętymi zostali od wszelkiego kontaktu sportowego z zagranicą. Już i tak dość jałowy mamy sezon sportowy. Czyżby to miały być pierwsze oznaki tego poparcia sportu, jaki nam przyrzeczono na Kongresie Sport, w Warszawie?

Zamiast tego odbyły powyższe kluby mecz towarzyski, kasowy. Wisła — M a k k a b i 3:1 (2:1) przy niekompletnych składach. Wisła bez Kaczora, Gierasa i Kowalskiego. Makkabi bez Schneidrów I i II, Tislowitza i Holzmana. Trener Biro próbuje zdaje się nowych juniorków , którzy się dobrze zapowiadają. Gra wcale interesująca i fair przy 2500 widzach. 1 bramkę zdobywa Perlmutter w 13 min. z podania Heima. W następnych 10 min. uzyskuje Wisła przez Krupę wyrównanie i prowadzenie. W 26 m. po przerwie ustala Reyman I z wolnego wynik końcowy. Odznaczyli się głównie obaj bramkarze, Reyman I i Śliwa z Wisły, H llander w obronie i lew. skrzydł. Landman w Makkabi, którego gra budziła ogólny podziw. Bardzo kiepskimi byli Heim i Perlmutter, których powinno się bezwarunkowo zastąpić młodszemi siłami. Rez. Gold, Schneider III i Banaszek wcale dobrzy. Sędziował p. Brand, przeoczając zasadnicze ofsidey, z których padły aż 2 bramki. — Przedmecz rezerw 2 : 2 (1:1). Sędzia p. Sternberg.