1923.09.08 Samson Tarnów - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1923.09.08, Mecz towarzyski, Tarnów,
Samson Tarnów 1:1 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Brand z Krakowa
Bramki
Samson Tarnów
Wisła Kraków
Skład Wisły złożony z graczy II i III drużyny, wzmocniony Stanisławem Stopą

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Wisła kombinowana II z III, wzmocniona Stopą II. Przed pauzą siły mniej więcej równe, lecz zaraz po niej Samson "puchnie" a tylko bramkarz Santhaus ratuje przed klęską. Dopiero w ostatnim momencie następuje wyrównanie z przeboju. Sędzia p. Brand.

Tygodnik Sportowy

ROK III. KRAKÓW, DNIA 18 WRZEŚNIA 1923 ROKU. NR. 33.

8. IX. Samson—Wisła II 1 : 1 (0 : l). Zawody odbyły się przy niezwykłem zimnie, które przedewszystkiem dokuczało publiczności, niemniej i graczom. Samson w składzie zmienionym, w którym debjutują 2 gracze z Droru i Hakaduru. Prócz tego gra po dłuższej przerwie bramkarz Sandhaus w I. druż. Wisła uwydatnia przez cały przeciąg gry przewagę swoją w polu, lecz pod względem opanowania piłki niewiele przewyższa Samson. Liczne, acz nie groźne ataki Wisły stają się łupem doskonale usposobionego w tym dniu bramkarza Samsonu, natomiast jego vis a vis ma tylko rzuty bramkowe do załatwienia, które mu obrona pozostawia tylko z tego powodu, ażeby nie zmarzł zupełnie. „Słynny“ poniekąd napad Samsonu spudłował kilka pewnych szans, rzadko się powtarzających. W II poł. oswobadzają się gospodarze stopniowo z uścisku gości, skuteczna jednak obrona tychże rzadko kiedy dopuszcza ich do strzału. W 17 min. z zamieszania pada 1 goal dla Wisły przez Obrubańskiego, przy szybszej orjentacji możliwy do obrony. Sams. traci nadzieję, gra staje się chaotyczną. 8 sek. przed końcem przebija się niespodziewanie lewoskrzydł. Sam. i uzyskuje pięknym strzałem wyrównanie! Typowym przykładem zaniku techniki u niektórych drużyn krak. była Wisła II. Kombinacja przelotnie udawała się, niewątpliwie wpływał na to niekorzystny teren boiska. Dla Sams. jest wynik powyższy bardzo zaszczytny, wziąwszy skład jego pod uwagę. Rogów 2 : 2. Sędziował p. Brand z Krakowa.

Sport lwowski

Nr. 70. Lwów, środa 19. września 1923. Rok II.

Tarnów.

Wisła komb. (Kraków)—Samson 1:1 (0:0) 8/IX. U Samsonu znaczna poprawa. Drużyna odmłodzona zaprezentowała się o wiele lepiej, aniżeli w poprzednich spotkaniach, grając nadzwyczaj ofiarnie. Wisła przewyższała przeciwnika technicznie. Po pauzie ujmuje inicjatywę w swoje ręce i strzela jedną bramkę. W ostatniej chwili wyrównuje Goldmann. Sędziował słabo p. Brand z Krakowa. Boisko Samsonu.Przegląd sportowy nr 37/12