1923.09.16 1.FC Katowice - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1924.08.15, Mecz towarzyski, Katowice,
1.FC Katowice 2:1 (2:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Marian Beym z Katowic
Bramki
1.FC Katowice
Wisła Kraków
Marian Kiliński
Stanisław Stopa
Władysław Stopa
Michał Brzycki
Władysław Krupa grafika:cz.jpg
Stefan Wójcik
Mieczysław Balcer
Jan Kotlarczyk
Stefan Reyman
Mieczysław Strychalski
Leon Cebulak
Sędzia wykluczył Krupę niesprawiedliwie.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy numer 38 (123), środa 19 września 1923, strona 12:

16 września. I F. C. Katowice – Wisła 2:1 (2:0).

Ponowne zwycięstwo I F.C. Katowice nad Wisłą, świadczy o lekceważeniu klubów krakowskich, wysyłających na Śląsk drużyny składające się z 5-7 graczy z rezerwy. Skutki takiego postępowania są fatalne. Publiczność sportowa uczęszczająca na podobne zawody jest przeważnie niemiecka, która otwarcie drwi sobie z polskiego sportu.

Zawody same mało interesujące. Wisła grała bardzo słabo, dwie bramki przypisać można na konto jej obrony. Przewaga IFCK., który atakował przez przeciąg pierwszej i przeważnej części drugie połowy. Ostatnie minuty należały do Wisły, która uzyskuje tuż przed końcem bramkę honorową. Sędzia p. Beym wykluczył Krupę z Wisły niesprawiedliwie.

Tygodnik Sportowy

ROK III. KRAKÓW, DNIA 21 w r z e ś n i a 1 9 2 3 .

Z K a to w ic . 16/9. I. F. C. K a t o w i c e — W i s ł a (Kraków) 2 :1 (2:0): Ponowne zwycięstwo I. F. C. Katowice nad Wisłą świadczy o lekceważeniu klubów krakowskich, wysyłających na Śląsk drużyny, składające się z 5 — 7 graczy z rezerwy. Skutki takiego postępowania, są fatalne. Publiczność sportowa, uczęszczająca na podobne zawody, jest w przeważającej ilości niemiecka, która drwi sobie z polskiego sportu. Zawody mało interesujące. Wisła grała b. słabo, dwie stracone bramki przypisać można na konto obrony. Przewaga I. F. C. K, który atakował przez przeciąg całej pierwszej połowy i w większej części drugiej. Ostatnie minuty należą do Wisły, która bije tuż przed końcem bramkę honorową. Sędzia p. Bohm za sprawiedliwy. Wykluczenie Krupy z Wisły uważam za nie na miejscu.

Sport lwowski

Nr. 70. Lwów, środa 19. września 1923. Rok II.

16. IX- I FC-Wisła (Kraków) 2:1 (2:0).

Właściwie grała Wisła II, gdyż najlepsi gracze byli we Lwowie na zawodach Lwów—Kraków. 1 FC to niemiecka drużyna, dawna Preussen, lotna i zgrana. Niemcy tutejsi tem zwycięstwem ogromnie się chełpią; nie trzeba takich zawodów lekceważyć, bo szkodzi nam to nawet narodowo, nie mówiąc o sportowym względzie.


Gazeta Robotnicza, 1923, R. 28, nr 210

Katowice, 16. 9. (Pat.) Dzisiejsze zawody między pierwszą drużyną F. C. K. a Wisłą-Kraków zakończono wynikiem 2:1 dla F. C. K. Wisła wystąpiła z 7 rezerwami