1924.10.05 BBSV Bielsko - Wisła Kraków 2:5

Z Historia Wisły

1924.10.05, A klasa, 7. kolejka, Bielsko,
BBSV Bielsko 2:5 (1:2) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Zygmunt Rosenfeld z Bielska
Bramki
Stefan Wójcik (sam.) 2'



55'


1:0
1:1
1:2
1:3
2:3
2:4
2:5

4' Henryk Reyman
5' Henryk Reyman
46' Henryk Reyman

Stanisław Czulak
Władysław Kowalski
BBSV Bielsko
Wisła Kraków
skład niepełny:
Marian Kiliński
Jan Kotlarczyk
Stefan Wójcik
Stanisław Czulak
Henryk Reyman
Józef Adamek
Władysław Kowalski
Mieczysław Balcer

trener: Imre Schlosser
Sport lwowski nr 110, daje 2 gole Czulakowi, po 1 Reymanowi, Kowalskiemu i Balcerowi.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Tygodnik Sportowy nr 41

Tygodnik Sportowy

ROK IV. KRAKÓW, DNIA 7 P A Ź D Z IE R N I K A 1924 ROKU. NR. 41.

Z Bielska. 5. X. Wisła (Kraków) — B. B. S. V. 5 : 2 (2 :1 ). Mistrzostwo klasy A. Nadzieja zwolenników BB, że miejscowym uda się zabrać przynajmniej 1 punkt aspirantowi na mistrzostwo, nie ziściła się. Bez szczególnego natężenia zapewniła sobie Wisła gładkie zwycięstwo, które obustronną umiejętność sprawiedliwie wyraża. Oczekiwana jednak sportowa emocja brakła. Mimo, że Wisła, z wyjątkiem Wiśniewskiego, wystawiła kompletną drużynę, nie umiała w żadnej fazie gry zademonstrować swej kultury sportowej i doskonałości technicznej, jakichby należało oczekiwać u kandydata na tytuł mistrza Polski. Pod tym względem mogła się Cracovia znacznie lepiej podobać. Że się jej jednak mimo to udało zwyciężyć gładko BBSV, zawdzięcza to z jednej strony swemu żywiołowemu sposobowi gry, rezygnującemu ze wszelkiej piękności i którego istotą jest wyłącznie efekt końcowy i zdobywanie bramek, oraz dyspozycji strzałowej Reymana, z drugiej zaś strony niespodziewanie kiepskiej grze BB. Na usprawiedliwienie miejscowych skonstatować należy, że wystąpili oni z licznemi rezerwami i że, jako fizycznie słabsza drużyna, nie mogli stawić takiego oporu wiejącemu przez cały czas meczu z boku boiska wiatrowi, jak ciężcy fizycznie graczy Wisły. Poziom graczy obu drużyn chwiał się między przeciętną, a złą grą. Rzeczywiście dobrego wyczynu nie można było wogóle skonstatować.

Przebieg gry pominę, ponieważ nie był ani interesującym, ani naprężającym. Bramki padły w następującym porządku: W I. połowie bramka własna Wisły. Prawy obrońca skierowuje centrę do własnej siatki. Reyman wyrównuje zaraz po rozpoczęciu z połowy. Tuż potem zdobywa tensam gracz, zdaje się z ofsidu, 2 gą bramkę. Pauza 2:1. W II. połowie gra Wisła z wiatrem i słońcem. Reyman zdobywa „hat trick” 3-cim goalem. Pepi Sturmer zmniejsza stan na 3:2. Czulak i Kowalski ustalają wynik końcowy. Sędzia p. Rosenfeld. E. M


Sport lwowski

Nr. 110. Lwów, środa 8 października 1924. Rok III.

BIELSKO.

5. X. Wisła — BBSV 5:2 (2:1). Spotkanie to przyniosło Wiśle dalsze 2 punkty w mistrzostwie. Bramki strzelili: 2 Czulak, Reyman 1, Kowalski i Balcer po 1. Z dwu bramek uzyskanych przez BBSV jedna była strzelona przez gracza Wisły. Sędziował p. Rosenfeld.


„Przegląd Sportowy”

Przegląd Sportowy. 1924, nr 40

Mistrzostwo klasy A.

5 października. Wisła—BBSV. 5:2 (2:1).

Zawody te należały do najładniejszych w roku bieżącym, jakie rozegrano w Bielsku. Mimo iż małe, niepokryte trawą twarde boisko nieodpowiada Wiśle, pokazała ona grę nie przeciętną. Najlepsi to Reyman I” obaj skrzydłowi i rezerwowy Kotlarczyk za Krupę w pomocy. Słaby Wójcik. Z BBSV. najlepsza prawa strona napadu Kramer-Pepi-Sturmer, prawy pomocnik i Pfoertner w obronie. Bramkarz niepotrzebnem wybieganiem stworzył wiele groźnych sytuacyj. Do pauzy ma Wisła znaczną przewagę, mimo że gra pod słońce i wiatr. Mimo to, pierwszą bramkę zdobywają gospodarze już w drugiej minucie ze strzału... Wójcika do własnej bramki. Niedługo jednak trwa ten stan, gdyż w dwie minuty później wyrównuje Reyman I, a w następnej minucie strzela tenże gracz drugą bramkę. Stan ten utrzymuje się do pauzy. Po pauzie już pierwszy atak przynosi trzecią bramkę Wiśle, strzeloną przez Reymana w 35 sekundzie! Chwila otwartej gry przynosi w 10 minucie bramkę dla BBSV., strzeloną w zamieszaniu podbramkowem. Podnieceni gospodarze zaczynają gwałtownie atakować, lecz wnet otrząsa się Wisła z ich przewagi i opanowuje już do końca gry boisko zupełnie. Dalsze dwie bramki strzelają Czulak i Kowalski. Rogów 0:0. Sędziował p. Rosenfeld. J G Bem


Nowy Dziennik nr 228

Wisła górowała po przerwie.


"Stadion" z 1924.10.09

Wisła – BBS. V 5:2 (2:1). 5.X. Boisko BBS. V w Bielsku, zawody o mistrzostwo kl. A. Wisła jest pierwszą drużyną, która w tegorocznych walkach mistrzowskich pokonuje bielszczan na ich własnem boisku. (Cracovia wyszła remis 2:2, Wawel remis 0:0, Olsza przegrała 1:3).


Stan tabeli mistrzstw kl. A KZOPN po 5.X.24
Gier Wygr. Remis Przegr. Stosunek bramek Punkty
Wisła 7 6 0 1 29:4 12
Cracovia 5 3 1 1 12:5 7
Jutrzenka 6 3 1 2 7:14 7
BBS V 6 2 2 2 7:14 6
Wawel 4 0 2 2 1:6 2
Olsza 4 0 0 4 2:15 0