1925.02.15 Wisła Kraków - Krowodrza Kraków 4:1

Z Historia Wisły

1925.02.15, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 15:00, niedziela
Wisła Kraków 4:1 (2:1) Krowodrza Kraków
widzów: 1000
sędzia: Schneider
Bramki
Mieczysław Balcer
Mieczysław Balcer
Mieczysław Balcer
Stefan Reyman
Wisła Kraków
2-3-5
Marian Kiliński
Stanisław Stopa
Władysław Stopa
Władysław Krupa
Witold Gieras
Stefan Wójcik
Józef Adamek
Stanisław Czulak
Stefan Reyman
Karol Bajorek
Mieczysław Balcer

trener: Imre Schlosser
Krowodrza Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1925, nr 48 (17 II) Wisła—Krowodrza 4:1 (2:1).

Zawody te stanowiły prawdziwą niespodziankę. Krowodrza, drugoklasowa drużyna okazała się nie zwykle ambitnym i silnym przeciwnikiem. Drużyna ta, tak jak przedstawiła się wczoraj na boisku Wisły, bezwzględnie kwalifikuje się do klasy A, nie ustępując w niczem takim drużynom jak Wawel, B. B. S. V., Makkabi, Olsza itp. Dość znaczne techniczne niedociągnięcia, spowodowane po części zapewne brakiem treningu w ciągu zimy, kompensuje niezwykły zapał i bystra orientacja graczy.

O tem zresztą, że mistrz okręgu napotkał na twardy orzech do zgryzienia świadczy sam wynik. Przez cały czas zawodów gra otwarta. Z początku lekka przewaga Krowodrzy, niewyzyskana wskutek braku dobrych brzęków — wady, którą niestety spotyka się nietylko u drużyn drugoklasowych, ale która jest charakterystyczna dla wielu polskich drużyn pierwszoklasowych, stojących pozatem na wysokim poziomie rozwoju technicznego. Wkrótce przychodzi do głosu Wisła i po zaciętej walce zdobywa dwie bramki.

Niedługo jednak przed pauzą pewnym strzałem uwieńcza Kowalski piłkę w siatce Wisły. Po pauzie Wisła za wszelką cenę stara się nie zbyt dla siebie zaszczytny wynik poprawić. Gra toczy się niezwykle ostro, przyczem jednak.jest nadal Otwarta, a Krowodrza nie wyzyskuje kilku doskonałych sposobności do wyrównania wyniku, wykonując zupełną niezaradność w sytuacji pod bramkowych.

Wiślacy bombardują raz po raz bramkę przeciwnika broniącą niezwykle pewnie i bystro przez bramkarza Czapika, jednakże liczne ataki kończą Się dalszemi dwoma punktami dla czerwonych. Pod koniec przewaga Krowodrzy, u Wisły znać przemęczenie.

U Wisły najlepsi byli Reyman. Adamek, Czulak, u Krowodrzy Kowalski, Koza, Czapik. Publiczności około tysiąca.


Tygodnik Sportowy

ROK V. KRAKÓW. DNIA 17 LUTEGO 1925 ROKU. NR. 8.

15. U. Wisła - Krowodrza 4:1 (2:1). Boisko Wisły. Gra otwarta i ambitna. Krow. nie wyzyskała wielu dogodnych i pewnych sytuacji. Bramkarz II. kl. Krow. Czapik, bardzo dobry. Drugi treningowy mecz Wisły ściągnął nieznaczną ilość widzów i nie dał jeszcze możności zorjentowania się co do horoskopów czerwonych, ich siły i klasy w nadchodzącym sezonie.

Sport lwowski

Nr. 124. Lwów, wtorek 17 lutego 1925. Rok iV.

15. II. Wisła-Krowodrza 4:1 (2:1). Wisła grała w składzie : Kiliński, Stopa I, Stopa II, Wójcik, Gieras, Krupa. Adamek, Czulak, Bajorek, Reyman II, Balcer. Bramki strzelili Balcer 3, Reyman II 1, dla Krowodrzy Kowalski.