1925.11.22 Podgórze Kraków - Wisła Kraków 0:5

Z Historia Wisły

1925.11.22, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 14:15
Podgórze Kraków 0:5 (0:2) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Jakub Seidner z Krakowa
Bramki
2x Henryk Reyman
Jan Reyman
Jan Kotlarczyk (k.)
Karol Żelazny (k.)
Podgórze Kraków
Wisła Kraków
Jan Kotlarczyk
Karol Żelazny
Henryk Reyman
Jan Reyman

trener: brak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Wisła poza Balcerem w komplecie. Gole: Reyman 2, Reyman III i kto?? s. Seidner.


Kurjer Sportowy

Nr . 38 Ś r o d a , 25 l is to p a d a 1 9 2 5 R o k I.

Wisła — Podgórze 5 :0 (2:0).

Kto widział drużynę Podgórza w spotkaniach o puhar i mistrzostwo, ten ze zdumieniem obserwował jego wczorajszą grę. Jakby nie ta sama drużyna. Nie widać było ani dobrej techniki graczy, ani wyraźnego i wykazanego zmysłu kombinacyjnego, ani wreszcie zwykłego temu zespołowi zapału i ambicji. Wisła, która wystąpiła poza Balcerem w komplecie, miała z grającym tylko na masową obronę przeciwnikiem lekką pracę. Zawody toczyły się prawie bez wyjątku w polu karnem Podgórza, a tylko słabym strzelcom gospodarzy z jednej, a dobrej grze bramkarza Podgórza z drugiej strony, przypisać należy, że wyniknie był dwucyfrowy. Sędziował p. SeidnerPrzegląd Sportowy, nr 47/1925 str. 13:

Wisła - Podgórze 5:0 (2:0)

Wisła nie natrafiła w Podgórzu na zbyt silnego przeciwnika, który zdołałby dać należyty opór atakowi czerwonych. To też gra, stojąca cały czas pod znakiem przewagi gospodarzy, dała obraz ustawicznego atakowania bramki Podgórza, skupiającego wszystkie swe siły ku obronie. Wynik cyfrowy, sądząc po przebiegu gry, należy uznać w pewnym stopniu nawet za korzystny dla Podgórza, ponieważ ilość bramek mogła być wielokrotnie wyższa. Podgórze ma do zawdzięczenia swemu bramkarzowi Jeżyckiemu, że nie zeszło z boiska ze znacznie większą klęską. Zwycięstwo Wisły zostało uzyskane przez obu Reymanów, z których starszy zdobył dwie, młodszy zaś jedną bramkę. Dwie ostatnie bramki zostały strzelone z rzutów karnych. Zawody prowadził sędzia p. Seidner.

Boisko Wisły, stopniowo wykładane świeżą darnią, zapowiada się bardzo dobrze, tak że po zimowym odpoczynku będzie niewątpliwie jednem z lepszych w Polsce.