1926.07.18 Wisła Kraków - Jutrzenka Kraków 3:0

Z Historia Wisły

1926.07.18, A klasa, 9. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17:30
Wisła Kraków 3:0 (0:0) Jutrzenka Kraków
widzów:
sędzia: Andrzej Rutkowski
Bramki
Henryk Reyman
Henryk Reyman
Henryk Reyman
1:0
2:0
3:0
Wisła Kraków
2-3-5
Tadeusz Łukiewicz
Kazimierz Kaczor
Marian Markiewicz
Mieczysław Strychalski
Władysław Kowalski
Henryk Reyman
Mieczysław Balcer
Jutrzenka Kraków

Wilhelm Meller
Szymon Pitzele
Zygmunt Krumholz
Wg IKC jedną z bramek strzelił Władysław Kowalski

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

tumb

Przedostatni mecz w rozgrywkach, który nie decydował o niczym. "Wszystkie bramki zdobył doskonale dysponowany Reyman”. Na podstawie: Stadion nr 29


Rozgrywki wygrywa Cracovia - druga Wisła, która uległa jedynie Cracovii i to dwukrotnie (pozostałe mecze wygrała). PS zaobserwował znaczny spadek formy Wisły i "jedynie ambicja i siła fizyczna graczy umożliwiła jej zajęcie II miejsca". Na podstawie: Przegląd Sportow nr 29.


Przegląd Sportowy nr 29/1926:

Kraków.

Wisła -- Jutrzenka 3:0. Mecz o mistrzostwo.

Ambitna gra drużyny Jutrzenki zakończyła mecz w pierwszej połowie wynikiem nierozstrzygniętym (0:0). Po pauzie H. Reyman, najlepszy na boisku, pięknemi strzałami zdobywa trzy bramki. W drużynie Jutrzenki najlepszy był Steigler.

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 197 (20 VII)


Wisła — Jutrzenka 3:0 (0:0).

Mistrzostwo kl. A.

Ostatni mecz o mistrzostwo Okręgu Krakowskiego Jutrzenki zakończył się porażkę dla niej, co prawda nie w takim stosunku, jakby to z przebiegu gry wynikało. Od większej klęski uratował ją doskonale usposobiony w tym dniu jaj bramkarz Meller. Wisła miała jeden z lepszych swoich dni w tym sezonie, a nawet brak dwu graczy, których zastępowali Markiewicz iw obronie i Strychalski w pomocy, nie dawał się specjalnie odczuł. Zawody na leżały do interesujących ze wzglądu na żywe tempo, trwające przez cały przeciąg zawodów. Mecz sam stał właściwie pod znakiem przewagi Wisły przez cały jego czas, aczkolwiek poszczególne wypady Jutrzenki były groźne i zasługiwały na zdobycie jakiegoś punktu przez Krumholza. Bramki dla Wisły zdobył z center Balcera Reyman I (2) oraz Kowalski (1). Sędziował p. Rutkowski. Zawody główne poprzedziło bardzo interesujące spotkanie: