1926.07.25 Wisła Kraków - Podgórze Kraków 4:0

Z Historia Wisły

1926.07.25, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 17:30
Wisła Kraków 4:0 (3:0) Podgórze Kraków
widzów:
sędzia: Lajdner
Bramki
Władysław Kowalski x3
Stanisław Czulak
Wisła Kraków
Tadeusz Łukiewicz
Aleksander Pychowski
Kazimierz Kaczor
Władysław Kowalski
Stanisław Czulak
Podgórze Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 204 (27 VII)

Wisła — Podgórze 4:0 (3:0).

Wczorajsze zawody piłkarskie tych obu drużyn były wcale zajmujące zwłaszcza do pauzy, kiedy Wisła, grając z wiatrem starała się.się odrazu uzyskać pewien wynik cyfrowy, ażeby zabezpieczyć się na drugą połowę gry, kiedy przeciwnik znalazł się w tem samem, korzystnem położeniu. Dobrze w tym okresie gry pracowała linja napadu, zwłaszcza Kowalski, który sam zdobył wszystkie trzy bramki, w tem jedną z rzutu karnego. Po pauzie gra wyrównuje się a nawet po zejściu kontuzjonowanego Czulaka Podgórze przypuściło niejeden groźny atak, który zasługiwał na uzyskanie choćby jednego punktu, czemu przeszkodziła jednak niezaradność napadu Podgórza (zwłaszcza prawoskrzydłowego) no... i pewien respekt przed obrońcami Wisły, Kaczorem i Pychowskim. Jedyny punkt dla Wisły zdobył po pauzie Czulak po ładnej kombinacji ze współtowarzyszami z. linji ataku.

Wyróżnili się z drużyny Wisły Kowalski i Czulak w linji napadu, obrońcy i bramkarz. Łukiewicz, w drużynie Podgórza zaś przedewszystkiem jeżycki w bramce, Nowak w obronie i środkowy pomocnik. Obie drużyny wystąpiły w niepełnych składach, i tak brakło w Wiśle zwłaszcza Reymana I i Adamka, w Podgórzu Pajorskiego, których zastąpili gracze drużyn młodszych. Sędziował dobrze a. Seidner.

Przegląd Sportowy nr 30/1926:

Kraków

Wisła -- Podgórze 4:0 (3:0).

Mecz towarzyski prowadzony przy całkowitej przewadze Wisły, która wystąpiła z 4 rezerwowymi. W ogóle gra mało interesująca, stanowiła jedynie doskonałą szkołę dla drużyny Podgórza. Bramki zdobyli: Kowalski 3, Czulak 1. Sędzia p. Lajdner. (...) Wisła II -- Legia 2:1.