1926.08.01 Wisła Kraków - Makkabi Kraków 7:0

Z Historia Wisły

1926.08.01, A klasa, 10. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17:00
Wisła Kraków 7:0 (5:0) Makkabi Kraków
widzów: 2.000
sędzia: Łaba
Bramki
Henryk Reyman x4
Władysław Kowalski x2 (jedna z karnego)
Mieczysław Balcer
Wisła Kraków

Władysław Kowalski
Henryk Reyman
Jan Reyman
Mieczysław Balcer
Makkabi Kraków

Schneider III
Landmann I
Rogi: 7:4

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


1 sierpnia 1926 roku Wisła Kraków po raz ostatni rozegrała mecz w ramach rozgrywek A-klasowych. Na własnym stadionie pokonała Makkabi Kraków 7:0 po bramkach Reymana (4), Kowalskiego (2) i Balcera. Od nowego sezonu piłkarze nie rywalizowali już w mistrzostwach regionalnych, a w ogólnokrajowej lidze. Jednymi z inicjatorów powstania Ligi byli także działacze Wisły.

Relacje prasowe

tumb

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 211 (3 VIII)


Wisła — Makkabi 7:0 (5:0).

Największa porażka spotkała Makkabi w zawodach o mistrzostwo w ostatniem jej spotkaniu niedzielnem z Wisłą. Trzeba przyznać, iż Makkabi trafiła na bardzo dobry dzień Wisły, która grała z dawno niewidzianą dokładnością podań i ambicją na wszystkich linjach drużyny. Bez zarzutu grały tyły, gdzie najwyżej możnaby zarzucić tylko linji pomocy zbytnie wózkowanie i podawanie sobie wzajemnie na poprzek, zamiast, by oddać jak najspieszniej piłkę napadowi. W napadzie wybił się na czoło przedewszystkiem Reyman I., który wykazuje obecnie może najlepszą formę. Całkiem dobrze wykonali swoje zadanie i reszta napastników za wyjątkiem Reymana III, który miał słabszy dzień.

Makkabi nie przedstawiała dla Wisły żadnego przeciwnika, na wszystkich linjach i pod każdym względem była słabsza a strzelone jej zaraz z początkiem meczu dwie bramki uczyniły z niej drużynę niezdolną nietylko do przedsięwzięcia jakiejś energiczniejszej akcji, ale nawet do stawienia silniejszego oporu. To też mecz zamieniał się im bliżej było końca w trening na jedną bramkę a wynik sam byłby znacznie wyższy, gdyby trójka Środkowa ataku w drugiej połowie meczu nie wolała kombinować na błotnistem polu karnem przeciwnika, zamiast zagrywać celowo skrzydłami, Z Makkabi na wyróżnienie zasługuje najwyżej tylko Schneider HI w obronie i Landman w ataku, który jeden usiłował od czasu do czasu przerwać się na drugą połowę boiska, ale centry jego tym razem nie były tak precyzyjne, jak zwykle.

Bramki strzelili Reyman I (4), Kowalski (2) i Balcer (1). Sędziował całkiem dobrze p. Łaba. Publiczności do 2000 osób.Przegląd Sportowy nr 31/1926:

Kraków. Wisła -- Makkabi 7:0 (5:0).

Ostatni mecz z serji rozgrywek o mistrzostwo okręgowe klasy A wykazał znaczną przewagę Wisły, która grała doskonale we wszystkich linjach i jednocześnie zadecydował ostatecznie o powrocie Makkabi do klasy B. Bramki zdobyli: Reyman I - 4, Kowalski - 2, przy czem jedną z karnego, oraz Balcer. Stosunek rogów 7:4 dla Wisły. Sędzia p. Łaba