1926.08.22 Jutrzenka Kraków - Wisła Kraków 1:2

Z Historia Wisły

1926.08.22, Mecz towarzyski, Kraków, 17:00
Jutrzenka Kraków 1:2 (1:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Babirecki
Bramki
Barmherzig


1:0
1:1
1:2

Józef Adamek
Stanisław Czulak
Jutrzenka Kraków
Wisła Kraków
Józef Adamek
Stanisław Czulak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 229 (21 VIII)

Kurjer sportowy.

Jutrzenka — Wisła.

W najbliższą niedzielę, dnia 22 bm. odbędą się towarzyskie zawody w piłce nożnej między pierwszemi drużynami Jutrzenki i Wisłą. Mecz ten zapowiada się niezwykle interesująco ze względu na doskonałą formę drużyny Jutrzenki, którą ta wykazała, bijąc w ostatnich swoich zawodach katowicką Pogoń 6:1. Początek meczu na boisku Wisły o godz. 5 popoł., poprzedzi spotkanie rezerwowych drużyn obu klubów.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 232 (24 VIII)

Wisła — Jutrzenka 2:1 (0:1).

Zawody te należały do wcale interesujących ze względu na dość dobrą, formę Jutrzenki, która dla osłabionej brakiem Reymana I. Balcera, Pychowskiego i Kowalskiego drużyny Wisły stanowiła wcale poważnego przeciwnika. Do pauzy lekką przewagę miała Jutrzenka, która uzyskała w tym czasie je dyną bramkę ze strzału prawego łącznika, po przerwie natomiast górowała poważnie drużyna Wisły, która zdobyła tylko 2 bramki przez Czulaka i Adamka, gdyż resztę sytuacyj podbramkowych marnie (z małymi wyjątkami) grający atak nie umiał wykorzystać. Dobrze wcale grały zato tyły Wisły. W Jutrzence najlepszy Grunberg na środku pomocy. Sędziował całkiem poprawnie kpt. Babirecki, w którym Krakowskie Kolegjum pozyskało dobrą siłę.


Przegląd Sportowy nr 34/1926:

Kraków

Wisła -- Jutrzenka 2:1 (0:1).

Mecz towarzyski przyniósł Wiśle, grającej z liczną rezerwą nieznaczne zwycięstwo nad drużyną Jutrzenko, która do przerwy prowadziła, uzyskawszy pierwszą bramkę przez Barmherziga. Po pauzie Wisła gra z wiatrem, wskutek czego uzyskuje przewagę i zdobywa dwie bramki przez Adamka i Czulaka. Sędziował p. Babirecki.