1927.03.28 Wisła Kraków - Krowodrza Kraków 4:2

Z Historia Wisły

1927.03.28, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Jutrzenki, 15:30
Wisła Kraków 4:2 (3:0) Krowodrza Kraków
widzów: 1.800
sędzia: Stanisław Ziemiański z Krakowa
Bramki
Henryk Reyman
Józef Adamek (k)
Józef Adamek


Józef Adamek (k)
1:0
2:0
3:0
3:1
3:2
4:2Szwabentan
Szwabentan

Wisła Kraków
2-3-5
Tadeusz Łukiewicz
Kazimierz Kaczor
Stefan Wójcik
Jan Kotlarczyk
Bronisław Makowski
Józef Adamek
Stanisław Czulak
Henryk Reyman
Władysław Kowalski
Krowodrza Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl


Spotkanie poprzedził mecz 1927.03.28 Wisła Kraków Ib - 2 p. lotn. 1:4

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1927, nr 86 (28 III)

Wisła-Krowodrza. Zawody piłkarskie tych drużyn odbędą się dzisiaj w niedzielę, dm. 27 b. m. o godz. 3‘30 po południu na boisku Jutrzenki. Spotkaniu temu towarzyszy ogólne zainteresowanie, ponieważ Krowodrza w spotkaniach z najsilniejszemi nawet drużynami wychodzi stale z dobrym i zaszczytnym wynikiem, i tak ostatni raz uległa I drużynie Wisły w stosunku 2 :1.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1927, nr 87 (29 III)

Wisła — Krowodrza 4:2 (3:0) Wczorajszy mecz należał do zajmujących Ze względu na silny opór, jaki stawi zawsze, Krowodrza czołowym drużynom brakowałam. To też wyniki uzyskiwane przez nie z Krowodrzą kończą się stale najwyżej nikłą tej ostatniej porażką. Drużynę Krowodrzy cechuje dobry start, wielka ambicja i wytrzymałość. Gracze jej silni fizycznie potrafią od początku aż do końca walczyć o każdą piłkę.

Tej drużynie przeciwstawili czerwoni grę ładną, kombinacyjną, której wynikiem było już zwycięstwo do pauzy 3:0, przyczem dwie bramki strzelił Adamek (w tem jedną z rzutu karnego), a jedną Reyman I. Po pauzie natomiast obraz gry zmienił się w wysokim stopniu, gdyż słaba prawa strona obronna Wisły (Kaczor i Wójcik, grający za ostro), nie umieli oprzeć się naciskowi Krowodrzy, której dobrze usposobiony obrońca Schwabentau zdobywa dwie bramki (w tem jedną z rzutu karnego). Czwarty punkt dla Wisły u zyskał Adamek z rzutu karnego.

W drużynie Wisły debiutował i okazał się wybitną siłą, jako środkowy pomocnik Makowski, grający często z powodzeniem na tej pozycji. Gra ataku stała już na wyższym poziomie w porównaniu z poprzedniemi zawodami czerwonych, wybijał się w szczególności ładnemi przebojami Adamek. W drużynie Krowodrzy wyróżnili się obok wspomnianego już poprzednio Schwabentaua Molenda w ataku i Smażyński w pomocy. Bramkarz Krowodrzy spisał się lepiej od swego vis a vi Zawodami kierował bardzo dobrze p. Ziemiański. Publiczności do 1800 osób.