1927.04.03 Victoria Sosnowiec - Wisła Kraków 2:7

Z Historia Wisły

1927.04-03, Mecz towarzyski, Sosnowiec,
Victoria Sosnowiec 2:7 (1:2) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Słomczyński z Sosnowca
Bramki
Sobala
Rudolf Matuszczyk sam.
2x Stefan Reyman
3x Władysław Borkowski
Kazimierz Chorąży
Karol Żelazny
Victoria Sosnowiec
Wisła Kraków
Aleksander Pychowski
Rudolf Matuszczyk
Stefan Reyman
Władysław Borkowski
Kazimierz Chorąży
Karol Żelazny
Najprawdopodobniej grała Wisła Ib

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Tego samego dnia Wisła grała mecz ligowy. Należy uznać, że spotkanie w Sosnowcu rozegrała rezerwa (Wisła Ib).


Relacje prasowe

Kurjer Zachodni Iskra : dziennik polityczny, gospodarczy i literacki. R.18, 1927, nr 93 + dod. - 1927.04.04

Wczoraj odbyło się uroczyste poświęcenie nowego boiska sportowego w Sosnowcu przy ul. Aleja. Gospodarzem boiska jest klub sportowy „Victoria“, tegoroczny mistrz Za głębia. Boisko to położone w bardzo dogodnym punkcie miasta jest niezmiernie cennym nabytkiem dla młodzieży, która poświęca wolne chwile od zajęć sportowi. Poświęcenia boiska dokonał wobec zaproszonych gości, klubu sportowego „Wisła" z Krakowa i członków Tow. „Victorja" ks. szambelan Plenkiewicz. Dokończywszy aktu poświęcenia ks. szambelan zwrócił się w krótkich i treściwych słowach do zebranych członków „Viktorja“, życząc im powodzenia w pracy nad wyrobieniem fizycznem, zaznaczając przytem w myśl przysłowia, że „w zdrowem ciele, zdrowy duch".

W odpowiedzi przemówił p. Czech prezes klubu, dziękując obecnym za zaszczycenie swą obecnością uroczystości i życzenia.

Z przedstawicieli Władz miejscowych zauważyliśmy jedynie komendanta powiatowego policji nadk. Strzeleckiego, rzucał się natomiast jaskrawo w oczy brak przedstawiciela Magistratu. Następnie życzył powodzenia w imieniu Tow. sport. „Wisła" p. Kalwiński, kierownik sekcji piłki nożnej, wręczając przytem Tow. „Victoria“ efektowny proporczyk pamiątkowy.

WISŁA I — VICTORJA I. 7 : 2 (2 : 1).

Następnie odbyły się zawody koleżeńskie z zaproszoną, jedną z silniejszych drużyn piłkarskich, Wisłą. Goście przedstawiali sobą silny i zgrany zespół i odnieśli! nad drużyną Viktorji, która w obecnym sezonie piłkarskim wystąpiła dopiero pierwszy raz, bez żadnego przygotowania, grając pomimo to bardzo ambitnie, stosunkowo łatwe zwycięstwo. Bramki dla Wisły uzyskali: Rejman St. 2, Burek 3, Chorąży 1 i Żelazny 1.

Dla „Viktorji” jednego goala zdobył Sobala, drugi zaś punkt Wisła straciła dzięki swemu obrońcy Matuszczykowi, który sam wpakował piłkę w siatkę swemu bramkarzowi.

Dzięki niezgranemu atakowi „Viktorja” nie wyzyskała kilku ładnych pozycyj. Z gości na szczególne wyróżnienie zasłużył obrońca, Piechowski.

Sędziował b. dobrze p. Słomczyński z Sosnowca.