1928.02.26 Legia Kraków - Wisła Kraków 0:12

Z Historia Wisły

1928.02.26, Mecz towarzyski, Kraków, boisko Olszy, 15:00
Legia Kraków 0:12 (0:5) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Rumpler z Krakowa
Bramki
5x Henryk Reyman
4x Jan Reyman
2x Karol Żelazny
Stanisław Czulak
Legia Kraków
Wisła Kraków
Stanisław Czulak
Henryk Reyman
Jan Reyman
Karol Żelazny
wg IKC, Henryk Reyman strzelił 4, a Jan Reyman 5 goli.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1928, nr 57 (26 II)

Legja-Wisła. W najbliższą niedzielę odbędą się drugie z rzędu zawody w piłce nożnej Wisły. Przeciwnikiem czerwonych będzie tym razem drużyna Legji, o której wiadomo, iż poczyniła w ciągu ostatnich 2 lat bardzo wielkie postępy. Zawody powyższe odbędą się na boisku Olszy o godz. 3-ciej popołudniu.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1928, nr 59 (28 II)

Wczorajsze zawody piłkarskie w Krakowie.

Kraków, 26 lutego, (o) Sezon piłki nożnej rozpoczął się już na dobre w Krakowie, prze szkodą dlań nie będzie już ani zły stan boiska, ani też niepogoda, ponieważ mistrzostwa tak Okręgu jak i Ligi są już za pasem, a chodzi tu przecież o drogocenne punkty. To też w dniu wczorajszym mimo rozmokłego terenu odbyły się dwa mecze, które odwiedziła stosunkowo liczna publiczność, obserwując mimo dotkliwego zimna swoich faworytów. Wnioskując zawczasu o ich szansach w Lidze. Wisła rozegrała już drugie z rzędu zawody, tym razem przeciwnikiem jej była Legja. Po dobnie jak poprzedniej niedzieli Spartę, tak i tym razem odprawili czerwoni Legję z dwucyfrówką, wygrywając 12:0 (5:0), mimo nie kompletnego składu. O drużynie Wisły byłoby przesadą jednak powiedzieć, iż jest już w bardzo dobrej formie, raczej można twierdzić, iż przeciwnicy Wisły odczuwają jeszcze brak treningu i zaprawy zimowej. Drużyna Legji grała ambitnie, przyczem na wyróżnienie z niej zasługują środkowy pomocnik Babraj i prawy łącznik. Strzelcami czerwonych byli Reyman III, zdobywca pięciu, Reyman I czterech, Żelazny dwóch i Czulak jednej bramki.


Przegląd Sportowy nr 9 z 3 marca, s. 2:

„Wisła już teraz w znakomitej formie, zwłaszcza napad funkcjonuje bez zarzutu. Bramki zdobyli Reyman III (5), Reyman I (4), Żelazny (2), Czulak (1)..”


26.02. Wisła-Legia 12:0 (5:0). Gole: Reyman 5, Reyman III 4, Żelazny 2, Czulak (wg IKC Reyman strzelił 4, a Reyman III 5 goli). s. Rumpler.