1928.06.07 Victoria Sosnowiec - Wisła Kraków 1:6

Z Historia Wisły

1928.06.07, Mecz towarzyski, Sosnowiec,
Victoria Sosnowiec 1:6 (1:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Mazur z Sosnowca
Bramki
bracia Reymanowie
Victoria Sosnowiec
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy nr 26 z 30 czerwca, s. 5:

„Sosnowiec. Wisła (Kraków)-Victoria 6:1. Doskonała gra kombinowanej drużyny Wisły, dla której bramki uzyskali bracia Reymanowie. Zawody prowadził p. Mazur


Kurjer Zachodni Iskra: dziennik polityczny, gospodarczy i literacki. R.19, 1928, nr 155 1928.06.07


Piłkarski mistrz Polski W SOSNOWCU.

Dziś na boisku T. S. „Victoria“ w Sosnowcu przy ul. Aleja odbędą się zawody w piłkę nożną pomiędzy znaną w całej Polsce mistrzowską drużyną Polski T. S. „Wisła" z Krakowa i miejscową silną drużyną T. S. „Victoria“ Mistrz „Wisła" przyjeżdża w pełnym składzie. Zawody te zapowiadają się za tem nadzwyczaj interesująco i niezawodnie ściągną tłumy na boisko. W miejscowych kołach sportowych od tygodnia nie mówi się o niczem innem, jak tylko o tych zawodach. „Victorię“ spotyka nielada zaszczyt walczyć z mistrzem Polski i musi wytężyć wszystkie siły, aby godnie przeciwstawić się najsilniejszemu w Polsce klubowi. Sportowcy będą mieli możność przyjrzenia się wysokiej klasie gry. O godz. 2 min. 30 — przedmecz. Na boisku czynne będą 2 kasy. Wcześniej bilety można otrzymać dziś jeszcze do godz. 11 przed poi. w redakcji „Polonja" w Sosnowcu, ul. 5 Maja. Czysty dochód z powyższej imprezy przeznaczony jest na rzecz oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Sosnowcu.

Kraków, 6-6. (lei. wł.) Skład drużyny mistrzowskiej T. S. „Wisła", który przyjeżdża jutro do Sosnowca, jest następujący: bramkarz Ketz, obrona Burek i Pychowski, pomoc Bajorek, Kotlarczyk I i Makowski, napad Czulak, Reyman II, Reyman I, Krupa i Mnich, rezerwa Koźmin.


Kurjer Zachodni Iskra: dziennik polityczny, gospodarczy i literacki. R.19, 1928, nr 157 1928.06.09

MISTRZ POLSKI W SOSNOWCU.

T. S. „WISŁA", KRAKÓW — T. S. „VICTORIA" SOSNOWIEC 6:1 (1:1). W ub. czwartek, odbyły się w Sosnowcu na boisku T. S. „Victoria". koleżeńskie zawody w piłkę nożną pomiędzy mistrzem Polski T. S. „Wisła" z Krakowa i T. S. „Victoria". Zawody te należały do najciekawszych w tym sezonie. Zaraz po rozpoczęciu gry „Wisła" zorientowała się, że ma do czynienia z dość mocnym przeciwnikiem. Pierwszego goala zrobiła „Victoria", poczem „Wisła" wyrównała. Pierwsza połowa zawodów dała rezultat wałki remisowy. W. drugiej połowie „Victoria“ uległa przewadze „Wisły" i przeszła do defenzywy, mając tylko sporadyczne wypady na bramkę „Wisły". „Victoria" broniła barw swych dzielnie i wynik, jaki osiągnęła 6: 1 jest dla niej bezwzględnie zaszczytny.