1929.09.14 Makkabi Kraków - Wisła Kraków 1:5

Z Historia Wisły

1929.09.??, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Makkabi, 16:15 2; s. Makary. gol dla M Osiek
Makkabi Kraków 1:5 (1:2) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Makary
Bramki
Osiek Stefaniuk 1x
Lubowiecki 2x
Jan Ketz 2x
Makkabi Kraków
Wisła Kraków
2-3-5
Wojciechowski
Stefaniuk
Lubowiecki
Jan Ketz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Mecz rozegrano między 8 a 18 września, najprawdopodobniej 15.

"Przegląd Sportowy" nr 59 str. 5: "Wolny termin wyzyskała Wisła na treningowe zawody z Makabi. Zawody - do których Wisła wystapiła osłabiona rezerwowymi - zakończyły się łatwem zwycięstwem, do którego w znacznej mierze przyczynił się bramkarz Makabi, widocznie niedysponowany."

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1929, nr 252 (15 IX)

Wisła— Makkabi. Dzisiaj w sobotę o godz. 4.15 popoł. Odbędzie się na boisku Makkabi bardzo ciekawy mecz towarzyski pierwszych drużyn Wisły i gospodarzy. Drużyna Makkabi jest znaną, jako twardy i ciężki do pokonania przeciwnik na własnym gruncie, gdzie niejeden już poważny zespól doznał porażki. Stąd też nie wątpliwie na meczu tym można oczekiwać niezwykle emocjonującej gry i zaciętego oporu Makkabi i ładnych pociągnięć kombinacyjnych ze strony obu drużyn.

Doniesienia prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1929, nr 253 (16 IX)

WISŁA ZWYCIĘŻA MAKKABI 5:1 (2:1). Sobotni zawody towarzyskie w piłce nożnej, rozegrane między drużynami Wisły i Makkabi zakończyły się porażką tej ostatniej w stosunku 5:1. Obie drużyny grały ładnie technicznie, jednak atak czerwonych był znacznie lepiej strzałowo usposobiony, mimo, iż drużyna mistrza Ligi grała z liczną rezerwą. Jednak młodsi gracze Wisły grali z wielką ambicją, jak np. bramkarz Wojciechowski i lewy łącznik Lubowiecki. Bramki strzelili dla zwycięzców Lubowiecki i Ketz po dwie oraz Stefaniuk jedną, dla Makkabi jedną Osiek. Sędziował dobrze p. Makary.