1929.12.01 Wawel Kraków - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

1929.12.01, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Wawel Kraków 1:3 (1:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Pitzele
Bramki
Piątek1:0
1:1
1:2
1:3

Jan Ketz
Jan Ketz
Jan Ketz
Wawel Kraków
Wisła Kraków
Jan Ketz
Maksymilian Koźmin
Maksymilian Koźmin grał jako skrzydłowy!!!

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Przegląd Sportowy nr 81 z 4 grudnia, s. 2:

„Wisła-Wawel 3:1 (0:1). Wisła bez Reymana, Czulaka i Balcera, z Koźminem na skrzydle. Do przerwy Wawel dzięki ambitnej grze prowadzi 1:0 ze strzału Piątka, po zmianie stron Wisła opanowuje boisko i strzela 3 bramki, wszystkie przez Ketza. Sędzia p. Pitzele.”

Doniesienia prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1929, nr 331 (3 XII)


Drugiem spotkaniem, jakie się odbyło w niedzielę, był mecz Wisła — Wawel, zakończony zwycięstwem pierwszej w stosunku 3:1 (0:1). Wisła wystąpiła do tego meczu ze składem osłabionym bez Reymana, Balcera, Czulaka, Skrynkowicza i Koźminem na lewem skrzydle itp. Wawel zaprezentował się z bardzo dobrej strony, grając bardzo ambitnie potrafił do pauzy utrzymać wynik 1:0, zdobywając przytem jedyną bramkę przez Piątka. Po przerwie Wisła opanowuje boisko, strzela wszystkie trzy bramki przez Ketza i ma dużo sposobności do podwyższenia wyniku, ale zostają one zaprzepaszczone przez słabo grający atak.

Na wyróżnienie zasługuje z Wawelu trójka środkowa napadu, środek pomocy, Nowak w obronie i znakomity bramkarz Rappaport (b. gracz Turystów), w Wiśle najlepsze llnje pomocy i obrony.