1930.03.16 Wawel Kraków - Wisła Kraków 1:9

Z Historia Wisły

1930.03.16, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 15:30
Wawel Kraków 1:9 (1:3) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Babirecki
Bramki
3x Józef Adamek
2x Stanisław Czulak
2 Lesiak
Henryk Reyman
Karol Nowosielski
Wawel Kraków
Wisła Kraków
Jan Kotlarczyk
Józef Adamek
Stanisław Czulak
Lesiak
Józef Kotlarczyk
Stefan Lubowiecki
Henryk Reyman
Karol Nowosielski
Czulakowi przyznaje się 3 gole, a Adamkowi 2.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Mecz toczony na ośnieżonym boisku. Wawel wygrał wcześniej z Cracovią i niespodziewano się takiego pogromu. Do przerwy jeszcze jako tako trzymał się Wawel. Z czasem jednak wyższość techniczna i taktyczna „Czerwonych” pozwoliła na deklasację Wawelu. Dlatego powszechnie uważano, że Wisła jest „przygotowana zupełnie do mistrzowskich gier”. Grał Kotlarczyk, choć były pogłoski, że opuści macierzysty klub. Na podstawie: Stadion nr 12; Przegląd Sportowy nr 23; IKC nr 72.

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1930, nr 71 (17 III)


WAWEL—WISŁA. Interesujące zawody towarzyskie w piłce nożnej tych drużyn odbędą się dzisiaj w niedzielę na boisku Wisły o godz. 3.30 popołudniu. Mecz ten po całym szeregu dotychczasowych spotkań o charakterze treningowym obudził wyjątkowe zainteresowanie ze względu na niespodziewanie doskonałą formę Wawelu, który rozporządza znakomitą drużyną, złożoną w całości niemal z nowych graczy, uzupełnioną przytem nabytkami z innych klubów. — Z niecierpliwością ogólną oczekiwany jest wynik te go spotkania, spotęgowany faktem, iż przed kilku tygodniami Wawel odniósł sensacyjne zwycięstwo 3:1 nad drużyną Cracovii. Wisła wystąpi do zawodów w silnym składzie z Reymanem I. na czele. Celem uprzystępnienia szerszej publiczności wstępu na te ciekawe zawody, ceny biletów znacznie zniżone.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1930, nr 72 (18 III)

Kraków, 16 marca. Wisła — Wawel 9:1 (3:0). Po ostatnich wynikach Wawelu a zwłaszcza je go zwycięstwie nad Cracovią, a słabej zeszłotygodniowej grze Wisły z Koroną, nie przypuszczana nawet takiej porażki wojskowych w spotkaniu z czerwonymi. Trzeba przyznać jednak, iż-gospodarze grali bez porównania lepiej, a nawet już tak. Jakby byli przygotowani w zupełności do mistrzowskich gier.

Cała niemal drużyna, mimo, iż teren był bardzo ciężki, wytrzymała tempo, a w szczególności ci, którzy mieli zimową zaprawę, jak n. p. Reyman I, po którym widać korzystny trening, jaki przechodzi w Central Instytucie Wych. Fi z Obie drużyny grały nieco osłabione. Wawel bez Nowaka i Namysłowskiego, zaś Wisła bez Pychowskiego i Balcera, zresztą w komplecie. Przewaga należała cały niemal czas do Wisły, jednak mimo to określić należy drużynę Wawelu za silną, zdolną do przeprowadzenia groźnych niejednokrotnie ataków, która w razie zetknięcia się z drużyną ligową w słabszej formie, może robić często niespodzianki.

Na wyróżnienie zasługują u zwycięzców, którzy w ogólności grali bardzo dobrze. Kotlarczyk 11, Lubowiecki i Reyman, który jeszcze nie miał tylko szczęścia w strzałach Adamek jeszcze zbyt późno dośrodkowuje, Czulak ma słabą orientację pod bramkową. Cennym nabytkiem okazał się dla Wisły jej nowy gracz Lesiak, który przytomnie zdobył dwie bramki, obok niego strzelcami byli Adamek (3), Czulak (2). oraz Reyman (1) i Nowosielski (1) U Wawelu najlepsi prawoskrzydłowy Różyński, Smoleń i lewy łącznik. strzelec honorowej bramki. Sędziował całkiem dobrze p Babirecki.

Przegląd Sportowy nr z 23 z 19 marca, s. 2:

„W Krakowie Wisła pokonała Wawel 9:1 (3:1). Po sukcesach Wawelu z Cracovią spodziewano się innej gry po drużynie wojskowych. Do pauzy trzymają się jako tako – jednakże na zaśnieżonym boisku uwydatniła się przewaga techniczna Wisły, która gra o klasę lepiej niż w zeszłym meczu z Koroną. W Wiśle grał - w dalszym ciągu w pomocy Kotlarczyk I wbrew pogłoskom jakoby wystąpił z macierzystego klubu. Bramkami podzielili się Adamek i Lesik po dwie, Czulak 3, Reyman, Nowosielski po jednej.

Sędziował dobrze p. Babirecki.”