1930.12.21 Wisła Kraków - Legia Kraków 11:1

Z Historia Wisły

1930.12.21, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 11:1 (7:0) Legia Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Walerian Kisieliński (7)
Artur Woźniak (4)
Wisła Kraków
2-3-5
Maksymilian Koźmin
Józef Kotlarczyk
Stanisław Czulak
Walerian Kisieliński
Artur Woźniak
Stefan Lubowiecki
Legia Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1930, nr 334 (9 XII)


Wisła-RKS. Legja 11:1

Kraków, 21 grudnia. Doskonała gra Wisły, która wystąpiła na tym meczu z czterema graczami z pierwszej drużyny. Legja mimo, iż gracze jej technicznie stoją z pośród drużyn A klasowych okręgu krakowskiego dość wysoko, nie potrafiła stawić zupełnie oporu dobrze usposobionej linji napadu zwycięzców. Bramki dla Wisły strzelili Kisieliński (7) i Woźniak (4). Mecz odbyt się przy parostopniowym mrozie na zaśnieżonem boisku, które przedstawiało b. dobry teren do gry.

Przegląd Sportowy nr 103 z 24 grudnia, s. 4:

„Wisła-Legja (Kraków) 11:1. Wisła wystąpiła zaledwie z 5-ma graczami ligowemi: Czulakiem, Kisielińskim, Kotlarczykiem II, Lubowieckim, Koźminem, mimo to odniosła zwycięstwo dwucyfrowe, a sam mecz wyglądał jak trening na jedną bramkę.

Drużyna robotnicza gościła parę razy na polu gospodarzy, ale rzadko ataki kończyły się małocennymi strzałami, lub też interwencją obrońców. Punktami podzielili się Kisieliński (7) i Woźniak (4). W drużynie gospodarzy wyróżnili się oprócz graczy ligowych Woźniak, doskonale zapowiadający się na pozycji środkowego napastnika, w Legji dobrzy prawy łącznik i prawy obrońca.