1931.03.08 Wisła Kraków - Wawel Kraków 6:3

Z Historia Wisły

1931.03.08, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Wisła Kraków 6:3 (4:1) Wawel Kraków
widzów:
sędzia: Babirecki
Bramki
Walerian Kisieliński 4x
Artur Woźniak 2x
Wisła Kraków
Skład niepełny:
Karol Bajorek
Józef Kotlarczyk
Mieczysław Jezierski
Jan Kotlarczyk
Walerian Kisieliński
Emil Skrynkowicz
Artur Woźniak

trener: brak
Wawel Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy nr 20

WISŁA - WAWEL 6:3 (4:1).

Wisła bez Balcera, Reymana, Adamka, Pychowskiego.

WKS Wawel, mistrz Krakowa, w odnowionym składzie.

Zasłużone zwycięstwo Wisły wykazało, że drużyna wicemistrza znajduje się w doskonałej kondycji fizycznej. Najlepszą częścią drużyny były tyły, pomoc i obrona. Bajorek i Kotlarczyk młodszy [Józef] technicznie i taktycznie grali jak na swych najlepszych meczach.

Kotlarczyk I nie osiągnął jeszcze zeszłorocznej formy. W ataku Kisieliński jest w pełnej formie, a celnością strzałów przypomina on Kosoka.

Powrót Skrynkowicza po dłuższej przerwie i dobra do pauzy gra Jezierskiego w obronie były miłemi wydarzeniami. Wawel walczył bardzo ambitnie: najlepiej wypadła gra obrońców. W ataku podobał się ruchliwy, o ładnej centrze Ruta.

Bramki dla zwycięzców uzyskali: Kisieliński 4? i Artur 4?. Sędzia kpt. Babirecki dobry.

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1931, nr 69 (10 III)

Wisła — Wawel 6:3 (4:1)'.

Do pauzy wielka przewaga Wisły, dla której strzela cztery bramki dobrze usposobiony lewy łącznik Kisieliński Drużyna Wawelu wykazuje lepszą grę od goszczących poprzednio na boisku Wisły drużyn Podgórza i Korony, choć z drugiej strony przyznać trzeba, iż Wisła wstąpiła w bardziej osłabionym składzie, jak dawniej. Obecnie bowiem brakło oprócz Balcera i Reymana, także Adamka, Koźmina i Pychowskiego. Po przerwie gra więcej wyrównana. Bramki w tym okresie zdobył dla Wisły Artur. Z Wawelu na, wyróżnienie zasługuje najlepszy gracz tej drużyny w tym dniu prawy łącznik i Ruta. Gra była utrzymana przez dobrze sędziującego p. Babireckiego w normalnych granicach. Ostatnie, zawody, to spotkanie: