1931.03.22 Zwierzyniecki Kraków - Wisła Kraków 0:7

Z Historia Wisły

1931.03.22, Mecz towarzyski, Kraków, boisko Sparty, 11:30
Zwierzyniecki Kraków 0:7 (0:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
5x Walerian Kisieliński
Henryk Reyman
Stanisław Czulak
Zwierzyniecki Kraków
Wisła Kraków
Józef Kotlarczyk
Jan Kotlarczyk
Karol Bajorek
Stanisław Czulak
Henryk Reyman
Walerian Kisieliński

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy nr.24/1931 str.5:

Wisła w dobrej formie
pokonała Zwierzyniecki K.S. 7:0


Wisła-Zwierzyniecki K.S. 7:0 (1:0). Wisła wystąpiła do tego spotkania w pełnym składzie jedynie bez Balcera. Gra stała na wysokim poziomie, a Zwierzyniecki stawił silny opór, goszcząc do pauzy często na połowie ligowców. Wisłę prześladował z początku pech w strzałach, ponadto ofiarna gra obrońców Zwierzynieckiego utrzymała wynik 1:0 do pauzy.

Po pauzie zaczyna Wisła grać na dobre. Akcje Reymana i Kisielińskiego przynoszą serię niebezpiecznych momentów, a także zupełna przewagę nad przeciwnikiem. Bramkami podzielili się: Kisieliński 5, Reyman i Czulak po jednej. Na czoło drużyny wysunął się w ataku Kisieliński, w pomocy Bajorek i Kotlarczyk II.

Wisła znajduje się w dobrej formie i nie posiada słabych stron, to też do pierwszego spotkania ligowego przystąpi zupełnie przygotowana.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1931, nr 83 (24 III)


Kraków, 22 marca. Wisła I — Zwierzyniecki K. S. 7:0 (1:0). Bardzo dobra gra zwycięzców, zwłaszcza po przerwie. Do pauzy potrafił Zwierzyniecki stawił wcale silny opór. Na wyróżnienie zasługują z drużyny Wisły: Kotlarczyk I, Bajorek i Kisieliński, zaś w drużynie pokonanej najlepszy bramkarz..