1931.07.26 Wisła Kraków - ŁKS Łódź 4:1

Z Historia Wisły

1931.07.26, I liga, 12. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17:30
Wisła Kraków 4:1 (2:0) ŁKS Łódź
widzów: ok. 3.000
sędzia: Walenty Gerblich z Lipin
Bramki
Henryk Reyman 2'
Walerian Kisieliński 14'

Stefan Lubowiecki (g) 76'
Walerian Kisieliński 84'
1:0
2:0
2:1
3:1
4:1


64' Henryk Herbstreit


Wisła Kraków
2-3-5
Maksymilian Koźmin
Aleksander Pychowski
Emil Skrynkowicz
Józef Kotlarczyk
Jan Kotlarczyk
Karol Bajorek
Józef Adamek
Stefan Lubowiecki
Henryk Reyman
Walerian Kisieliński
Mieczysław Balcer

trener: brak
ŁKS Łódź
2-3-5
Leopold Jakubiec
Antoni Gałecki
Władysław Karasiak
Władysław Pegza
Antoni Trzmiel
Kazimierz Jasiński
Zenon Stollenwerk
Henryk Herbstreit
Eugeniusz Tadeusiewicz
Władysław Król
Jan Durka

trener: Zygmunt Otto

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Na podstawie: Przegląd Sportowy nr 57 i 58 oraz 60.

Relacja do przepisania http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1931/numer060/imagepages/image2.htm

Wisła nadal groźna mimo wahań formy. Ma przed sobą ciężkie mecze z Pogonią i Lechią i to zadecyduje o wyniku na półmetku.

Dzięki temu zwycięstwu Wisła odzyskuje fotel lidera. W ataku gospodarzy najlepszy Lubowiecki i Kisieliński. "Reyman powolny, prowadził atak i rozdzielał piłki nieźle, osobiście jednak wypadł bladziej". Skrzydła Wisły niebezpieczne. Wisła rozpoczyna pod słońce od razu od energicznych ataków i już w 2' "Reyman dalekim strzałem umieszcza piłkę w siatce". ŁKS stara się wyrównać (groźna akacja Herbstreicha). W 14' Kisieliński wykorzystuje kiks Pegzy i strzela na 2:0. Następuje teraz szereg niewykorzystanych okazji strzeleckich dla Wisły (Kisieliński, Reyman). Po przerwie otwarta gra z obu stron i wiele groźnych sytuacji (głównie Wisły). To jednak ŁKS w 19' strzela kontaktową bramkę (strzał Króla, dobija Herbstreich). ŁKS podniecony bramką przez dłuższy czas gości na połowie Wisły, ale nie stwarza groźnych sytuacji dzięki dobrej grze obrony Wisły. W 32' centrę Balcera zamienia główką na gola Lubowiecki. Wynik ustala Kisieliński w 40' dokładnie obsłużony podaniem przez Reymana. W końcówce jeszcze Król miał szansę zmniejszyć rozmiary porażki (strzał w słupek). Na podstawie: Przegląd Sportowy nr 57 i 58.

Na podstawie: Raz, Dwa, Trzy nr 15 i IKC nr 206.

Parny i upalny dzień. Krótka przerwa wakacyjna nie pozwoliły na lepszą grę. "Gra obfitowała w ustawicznie zmieniające się sytuacje pod obu bramkami" - brakowało jednak wykończenia akcji celnymi strzałami. Atak Wisły rozegrał się dopiero w końcu meczu. "Przez cały przeciąg gry zadowolił jedynie Reyman, stwarzający wiele pozycji partnerom" - Kisieliński swą chaotyczną, żywiołową grą nie potrafił jednak wyzyskać wielu dobrych pozycji. ŁKS prezentował się słabo. Mecz rozpoczął się spokojnie od prowadzenie Wisły już w 2'. Bramkę "uzyskuje dalekim strzałem w górny róg Reyman". Wisła w ciągłym ataku, ŁKS sporadycznie kontruje (niewyzyskane sytuacje Kisielińskiego i Reymana). Po golu Herbstreicha w 19' po pauzie ŁKS na krótko jest w natarciu. Kiedy jednak Wisła w 31' strzela 3. gola wiadomo kto może ten mecz wygrać. Wynik meczu ustala w 39' Kisieliński z podania Reymana. Na podstawie: Raz, Dwa, Trzy nr 15 i IKC nr 206.


Garbarnia-Lechia 4:1, Legia -Czarni 2:1. w kolejnym meczu Pogoń wygrywa z Garbarnią 1:0 i obejmuje na krótko prowadzenie w tabeli: Pogoń 11-16, Wisła 11-15, Warta 11-14 i Legia 11-14, Garbarnia 10-11.