1932.02.27 Strzelec Zakopane - Wisła Kraków 1:7

Z Historia Wisły

1932.02.27, Mecz towarzyski, Zakopane, Stadion KIS,
Strzelec Zakopane 1:7 (1:5) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Gauda z Krakowa
Bramki
Antoni Łyko
3x Stefan Lubowiecki
2x Artur Woźniak
Stanisław Czulak
Strzelec Zakopane
Wisła Kraków

Stanisław Czulak
Antoni Łyko
Stefan Lubowiecki
Artur Woźniak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy nr 18 – 2 marca 1932:

Cracovia – Wisła 4:2 w Zakopanem

Turniej piłkarski z udziałem dwu starych rywalek krakowskich

Wczoraj i dzisiaj odbywały się w Zakopanem zawody piłki nożnej przy udziale drużyn zakopiańskich Wisły i Strzelca, oraz drużyn krakowskich Wisły i Cracovii. Wczoraj przy dobrej pogodzie słonecznej i dobrym ubitym śniegu rozegrano dwa mecze. W spotkaniu Cracovii z Wisłą zakopiańską, drużyna krakowska od samego początku górowała nad zespołem zakopiańskim mimo, iż ten dobrał sobie do pomocy zawodników z Wisły nowotarskiej. Zawody skończyły się wynikiem 7:1 (4:0) dla Cracovii. Bramki dla drużyny krakowskiej strzelili: Kubiński, Kępiński i Malczyk. Dla gospodarzy Rekucki. I drugi mecz: Wisła – Strzelec, zakończył się wynikiem 7:1 (5:1). Strzelec okazał się drużyną lepszą niż Wisła zakopiańska. Przewaga krakowian rzecz jasna była olbrzymia. Bramki strzelili: Łyko, Lubowiecki, Artur, Czulak. W drużynie gospodarzy wyróżnili się Znański i Gałek. Sędziował p. Gauda z Krakowa.

W dniu dzisiejszym przy bardzo ciężkich warunkach (świeżo spadły grząski śnieg, mróz dochodzący do 10 st. i wiatr) rozegrano dwa mecze. Wisła (Zakopane) – Strzelec (Zakopane) 1:1. Strzelec wykazał lepszą formę niż w sobotę. Sędziował dobrze p. Schneider.

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1932, nr 56 (25 II)

Mecz Cracovia—Wisła w Zakopanem. Zakopane, 23 lutego (Ts) Po raz pierwszy w Polsce urządzone zostaną w Zakopanem zawody piłki nożnej na śniegu. Zawody te odbędą się pod protektoratem p. pos. red. Marjana Dąbrowskiego, a wezmą w nich udział pierwszorzędne drużyny ligowe, jak Wisła i Cracovia z Krakowa, oraz miejscowe drużyny Strzelca i Wisły. Mecze te stanowić będą niezawodnie prawdziwą atrakcję dla licznej rzeszy publiczności. Równocześnie spotkanie dwóch starych rywali okręgu krakowskiego stanowić będzie rewelację sezonu zimowego. Zawody rozegrane zostaną w sobotę i w niedzielę, tj. dnia 28 i 29 bm. w godzinach przedpołudniowych.

W pierwszym dniu o godz. 11-ej grać będzie Cracovia z jedną z miejscowych drużyn, zaś Wisła z drugą, a w niedzielę odbędzie się atrakcyjny mecz obu drużyn krakowskich, poprzedzony przez zawody drużyn miejscowych. Wszystkie zawody odbędą się na stadjonie Komitetu imprez sportowych, na którym przygotowane jest specjalne boisko śnieżne z śniegiem uwalcowanym.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1932, nr 60 (29 II)

Wielki zimowy turniej piłkarski w Zakopanem.

Zakopane, 27 lutego. (Obr) W dniu dzisiejszym rozpoczął się wielki zimowy turniej piłkarski z udziałem drużyn krakowskich Wisły i Cracovii, oraz miejscowych drużyn zakopiańskich Wisły i Strzelca, pod protektoratem p. pos. red. M. Dąbrowskiego. Zawody odbyły się na boisku śnieżnem, specjalnie przygotowanem i wykazały, że nowy ośrodek piłkarski, którym chce być Zakopane, ma pełne widoki na powodzenie. Przemawiają za tem pierwsze zawody o charakterze raczej treningowym, które odbyły się przy pięknej pogodzie słonecznej i ( sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Cracovia — Wisła (Zakopane) 7:1 (4:0)

Wisła (Kraków) — Strzelec (Zakopane) 7:1 (5:1).

W drugim meczu, rozegranym z wicemistrzem Ligi, drużyna miejscowego Strzelca wykazała więcej zgrania, niż Wisła zakopiańska, gdyż w skład Strzelca wchodzili gracze jednego klubu. Mimo to gra toczyła się stale pod znakiem przewagi Wisły, dla której bramki uzyskali: tyko (1), Lubowiecki (3), Artur (2) i Czulak (1). — Drużyna Strzelca była naogół wyrównana, wyróżnili się Znajski i Galek. Obydwa mecze sędziował p. Gauda z Krakowa.

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Tygodnik Sportowy. 1932, nr 9

Wisła (Kraków) zwycięży a Strzelca 7:1 (5:1).

W drugim meczu Wisła krakowska zmierzyła się z miejscowym „Strzelcem“, , którego jednak drużyna Również nie stanowiła poważniejszego przeciwnika dla silnej drużyny krakowskiej. „Strzelec“ grał nieco lepiej niż Wisła Zakopane, wykazując więcej zgrania. Gra toczyła się stale pod znakiem przewagi Wisły, dla której bramki strzelili: Łyko, (1), Lubowiecki (3) Artur (2) i Czulak (1). W drużynie miejscowej wyróżnili się Znajimski i Gnojek, bramkę zdobył Malik. Obydwa mecze sędziował p. Gauda z Krakowa.

W pierwszym dniu turnieju sprzyjała zawodom przepiękna pogoda, i dogodne warunki atmosferyczne. Stan boiska, odpowiednio przygotowanego do zawodów odpowiadał wymogom gry.