1932.03.06 Zwierzyniecki Kraków - Wisła Kraków 3:7

Z Historia Wisły

1932.03.06, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Wisła Kraków 7:3 (4:2) Zwierzyniecki Kraków
widzów:
sędzia: Kołodziej
Bramki
Artur Woźniak

Walerian Kisieliński

Walerian Kisieliński z karnego
Władysław Stefaniuk
Józef Adamek
Władysław Stefaniuk
Artur Woźniak

1:0
1:1
2:1
2:2
3:2
4:2
5:2
6:2
7:2
7:3

Dudek

Dudek





Pamuła
Wisła Kraków
2-3-5
Marian Seyrlhuber
Aleksander Pychowski
Eugeniusz Oleksik
Józef Kotlarczyk
Jan Kotlarczyk
Karol Bajorek
Józef Adamek
Władysław Stefaniuk
Artur Woźniak
Walerian Kisieliński
Antoni Łyko
Zwierzyniecki Kraków
2-3-5
Burowski
Kowalski
Kuta
Leniewicz
Cyganik
Rolkowski
Baran
Dudek
Cyganik
Pamuła
Kozera

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Tygodnik Sportowy. 1932, nr 10

Wisła - Zwierzyniecki K.S. 7:3 (3:1).

Mimo wysokiego wyniku, zwycięstwo Wisły nie przyszło jej tak łatwo. Przyczynił się coprawda do tego wybitnie osłabiony skład, który przedstawiał się następ.: Seyrlhuber, Pychowski i Oleksik, Kotlarczyk II, Kotlarczyk I i Bajorek, Adamek, Stefaniuk, Artur, Kisieliński i Łyko.

Przyznać z drugiej strony trzeba, iż Zwierzyniecki Klub Sportowy grał z wielką ambicją i umiał przez długi czas wynik zawodów postawić pod znakiem zapytania. Dopiero piękny strzał Stefaniuka mierzony w sam róg bramki przy stanie 4:3 na korzyść Wisły zadecydował o stanowczem zwycięstwie czerwonych. W drużynie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego (który grał w nast. składzie: Burowski, Kowalski i Kuta, Leniewicz, Cyganik i Ratkowski, Baran, Dudek, Cyganik, Pamuła i Kozera) wyróżnili się w szczególności Dudek, Pamuła i bramkarz Burowski.

Na Wiśle znać początek sezonu, zwłaszcza na jej linji obrony, również i linja pomocy poza Kotlarczykiem II nienadzwyczajna. Młody bramkarz Wisły poza jednym błędnym wybiegiem zaprezentował się dodatnio. Linja ataku grzeszyła hyperkombinacją i brakiem decyzji w pozycjach podbramkowych. Bramki padły ze strzałów Kisielińskiego (2 w tern jedna z rzutu karnego), Artura (2), a nadto Łyki, Stefaniuka i Adamka.

Sędziował całkiem dobrze, jak na początek sezonu, p. Kołodziej. Boisko w dobrym stanie, publiczności ponad 1000 osób.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1932, nr 68 (8 III)

Wisła—Zwierzyniecki K. S. 7:3 (3:1). Mimo pokrywy śnieżnej, boisko Wisły przedstawiało doskonały teren do gry. Zwierzyniecki okazał się zespołem niezwykle ruchliwym i ambitnym. Najlepszym jego graczem okazał się prawy łącznik Dudek.

Wisła jeszcze nie w formie, jedynym wyjątkiem jest może Kotlarczyk II. Najsłabiej wypadła gra jej obrońców.

Skład Wisły był nast.: Seilhuber, Pychowski, Oleksik, Kotlarczyk II, Kotlarczyk I i Bajorek, Adamek, Stefaniuk, Artur, Kisieliński i Łyko. Bramki dla zwycięzców strzelili: Kisieliński (2) w tem jedna z rzutu karnego Artur (2), oraz po jednej Stefaniuk. Adamek i Łyko; dla Zwierzynieckiego Klubu strzelcami byli Dudek (2) i Pa muła. Sędziował b. dobrze p. Kołodziej.


Przegląd Sportowy. R. 12, 1932, nr 20

1932.03.09 Wisła —- Zwierzyniecki KS 7:3 (4:2). Do zawodów powyższych wystąpiła Wisła bez Koźmina. Rejmana, Balcera i Lubowieckiego. Niedługo po rozpoczęciu uzyskują czerwoni prowadzenie z kombinacji Kisieliński — Artur. W chwilę później udaje Się gościom wyrównać ze strzału prawego łącznika. Prowadzenie dla Wisły uzyskuje znów Kisieliński, lecz po chwil’ Zwierzyniecki znów wyrównuje. Karny egzekwowany przez. Kisielińskiego oraz strzał Stefaniuka ustaliły wynik do przerwy. Po przerwie Adamek. Stefaniuk i Artur uzyskują dalsze punkty dla zwycięzców, u których najlepszymi gracza mi byli bracia Kotlarczykowie oraz skrzydłowi. Drużyna Zwierzynieckiego grała bardzo ostro