1932.03.21 Wisła Kraków – Krowodrza Kraków 6:0

Z Historia Wisły

1932.03.21, Mecz towarzyski, Kraków, 11:30 s. Gauda
Wisła Kraków 6:0 (3:0) Krowodrza Kraków
widzów:
sędzia: Gauda
Bramki
Stefan Lubowiecki 2'
Artur Woźniak 3'
Walerian Kisieliński 7'
Artur Woźniak 59'
Walerian Kisieliński 70'
Walerian Kisieliński 72'
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
6:0
Wisła Kraków
2-3-5
Marian Seyrlhuber
Władysław Szumilas
Eugeniusz Oleksik
Józef Kotlarczyk
Jan Kotlarczyk
Karol Bajorek
Władysław Stefaniuk
Stefan Lubowiecki
Artur Woźniak
Walerian Kisieliński
Antoni Łyko
Krowodrza Kraków
2-3-5
Czapik
Kowalczyk
Steczko (Szczurek)
Kubienia
Cudek
Blajda
Stachowicz II
Dębowski
Pstruś
Klosek
Molenda
Kwinta

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Tygodnik Sportowy. 1932, nr 12

Wisła — Krowodrza 6:0 (3:0)

Kraków, 20 marca.

Po ostatniej porażce Wisły nie wróżono szybko poprawy drużynie czerwonych. Mimo jednak wybitnie osłabionego i tym razem składu (bez Reymana, Balcera, Pychowskiego, i Koźmina) drużyna Wisły wykazała tym razem dobrą formę, górując nietylko techniką, ale przedewszystkiem pięknemi pociągnięciami kombinacyjnemi nad swoim przeciwnikiem. Zwłaszcza pierwszy kwadrans wykazał już znaczną poprawę w psychice jak i grze samej drużyny Wisły, w której wyróżniała się pomoc dokładnemi podaniami a także i atak, dzięki poszczególnym jednostkom.

Wynik odpowiada przebiegowi gry, w której przewaga cały czas -należała do zwycięzców, pokonani ograniczali się do wypadów zresztą niezbyt groźnych. Najlepiej zaprezentowali się u nich obrońca Kubienia i prawy pomocnik Ćwiek. Bramkarze nie mieli szczęścia, pierwszy uległ kontuzji i zeszedł z boiska, drugi również nie czuł się swojo.

Na wyróżnienie z drużyny Wisły zasługuje Artur, Kisieliński, oraz cała pomoc i bramkarz Seyrlhuber.

Sędziował p. Gauda.

Skład drużyn był nast.:

Krowodrza — Czapik (Kowalczyk), Steczko (Szczurek) i Kubienia, Cudek, Blajdui, Stachowicz II, Dębowski, Pstruś, Klosek, Molenda i Kwinta. Wisła - Seyrlhuber, Szumilas i Oleksik, Kotlarczyk II, Kotlarczyk I i Bajorek, Stefaniuk, Lubowiecki, Artur, Kisieliński i Łyko.

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1932, nr 81 (22 III)

Wisła -Krowodrza 6:0 (3:0).

Po przykrym występie z Naprzodem, drużyna Wisły wykazała na wczorajszym występie znaczną poprawę. Postęp znać było już we wszystkich liniach, aczkolwiek do normalnej formy jeszcze daleko.

Drużyny wystąpiły w następujących składach: Krowodrza — Czapik Kowalczyk), Steczko (Szczurek) i Kubienia, Culek, Blajda i Stachowicz II, Dębowski, Pstruś, Klosek, Molenda i Kwinta. Wisła — Seyrlhuber, Szumilas i Oleksik, Kotlarczyk II, Kotlarczyk I i Bajorek, Stefaniuk, Lubowiecki. Artur, Kisieliński i Łyko.

Boisko Wisły przedstawiało najlepszy stosunkowo teren ze wszystkich, dostęp natomiast wszędzie był ciężki, a błoto wprost nie do przebycia. Mecz cały niemal czas stał pod znakiem przewagi Wisły, której atak, mając przed sobą nie zbyt silnego przeciwnika, niejednokrotnie prze prowadzał szereg pięknych pociągnięć kombinacyjnych. Wielokrotnie występowała jeszcze nie dyspozycja strzałowa, a z drugiej strony bagnisty teren stawiał zawodnikom trudne wymagania. Bramki dla zwycięzców strzelili: Kisieliński (3), Artur (2) i Lubowiecki (1) Na wyróżnienie zasługują Kisieliński, Stefaniuk, Kotlarczykowie, zaś z Krowodrzy Cudek, Kubienia i Molenda. — Sędziował p. Gauda.

Relacja do przepisania http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1932/numer024/imagepages/image4.htm