1933.03.05 Wisła Kraków - Legia Kraków 8:0

Z Historia Wisły

1933.03.05, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Wisła Kraków 8:0 (5:0) Legia Kraków
widzów:
sędzia: Wołoszyn
Bramki
Bronisław Koziarski 4
Antoni Łyko 2
Józef Adamek
Eugeniusz Feret
Wisła Kraków
2-3-5
Białko
Aleksander Pychowski
Ferdynand Pachner (Eugeniusz Oleksik)
Mieczysław Jezierski
Jan Kotlarczyk
Józef Kotlarczyk
Józef Adamek
Eugeniusz Feret
Stanisław Obtułowicz
Bronisław Koziarski
Antoni Łyko
Legia Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Tygodnik Sportowy. 1933, nr 10

Wisła - L e g ja 8 : 0 ( 5 : 0 ) .

Pierwszy występ czerwonych po przerwie zimowej oczekiwany był z żywem zainteresowaniem . Widzowie nie rozczarowali się, gdyż mieli sposobność zobaczyć Wisłę dobrze grającą, m im o słabego składu i rozpoczęcia dopiero sezonu.

Skład drużyny przedstawiał się następująco: Białko, Pychowski, Pachner (Oleksik), Jezierski, Kotlarczyk I i II, Adamek, Feret, Obtułowicz, Koziarski i Łyko.

Przez cały czas meczu przewaga należała do Wisły, która łatw o rozprawiła się z mało wytrenowanym jeszcze przeciwnikiem.

Wyrazem

przewagi jest fakt, iż w czasie całego meczu bramkarz Wisły był niemal bezrobotny. A tak Wisły złożony z młodych graczy przedstawiał się korzystnie, choć jeszcze zarzucić mu można było pewną powolność w akcjach. Naogół gra była prowadzona „fair“, w przyzwoitych granicach. Wyróżnili się z pośród zwycięzców bracia Kotlarczykowie, Adamek, Feret, Koziarski i Pychowski. Sędziował popraw nie p. Wołoszyn


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1933, nr 66 (7 III)


Wisła—R. K. S. Legja 8:0 (5:0). Drużyna Wisły, mimo, iż wystąpiła w osłabionym składzie (Białko, Pychowski. Pachner (Oleksik), Jezierski, Kotlarczyk I i II, Adamek, Feret. Obtułowicz. Koziarski i Łyko), od niosła łatwe zwycięstwo nad przeciwnikiem znajdującym się w nienadzwyczajnej kondycji fizycznej. Teren ciężki nie zezwolił na wyzyskanie w jeszcze wyższym sto pniu tej przewagi, jaka miała przez cały czas meczu drużyna Wisły, grająca całkiem dobrze, jak na rozpoczęcie sezonu. Bramki strzelili: Koziarski (4). Łyko (2), Adamek i Feret po jednej. Młodzi gracze Wisły naogół dostroili się do poziomu, wykazanego przez starszych zawodników. Sędziował dobrze p. Wołoszyn.


Przegląd Sportowy nr 19/1933 ,str. 2:

KRAKÓW. 5.3. – Tel. wł. –

Drużyny ligowe rozegrały dzisiaj dwa spotkania o charakterze treningowym. I tak: Wisła wygrała z Legią 8:0 (5:0). Wisła uzyskała dobrą formę, miała przez cały czas znaczną przewagę. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Koziarski 4, Łyko 2, Adamek i Sered po jednej. Sędzia p. Wołoszyn.

Kozierski to prawdopodobnie Mieczysław Jezierski