1933.03.12 Wisła Kraków – Olsza Kraków 5:0

Z Historia Wisły

1933.03.12, Mecz towarzyski, Kraków, boisko Olszy, 11:30
Wisła Kraków 5:0 (3:0) Olsza Kraków
widzów:
sędzia: Kochanek
Bramki
Stefan Lubowiecki 2
Artur Woźniak
Kazimierz Obtułowicz
Antoni Łyko
1:0
2:0
3:0
4:0
Wisła Kraków
2-3-5
Tadeusz Lechowicz
Aleksander Pychowski
Eugeniusz Oleksik (Ferdynand Pachner)
Mieczysław Jezierski
Jan Kotlarczyk
Józef Kotlarczyk
Józef Adamek
Stefan Lubowiecki
Artur Woźniak
Bronisław Koziarski (Eugeniusz Feret)
Kazimierz Obtułowicz?
Antoni Łyko
Olsza Kraków
Michalak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Tygodnik Sportowy. 1933, nr 11

Wisła — Olsza 5 :0 (3 :0 ).

Drugi występ Czerwonych w bież, sezonie wypadł naogół korzystnie.

Skład drużyny przedstawia) się nast.: Białko, Pychowski, Oleksik (Pachner), Jezierski, Kotlarczyk I i II, Adamek, Lubowiecki, Artur, Koziarski (Feret) i Łyko, Warunki terenowe były nienadzwyczajne, a kałuże pod bramkami utrudniały wykorzystanie sytuacyj podbramkowych, których Wisła miała sporo i niejednokrotnie napastnicy jej byli oko w oko z bramkarzem.

Gra naogół intersująca, a żywe tempo towarzyszyło niemal przez cały ciąg zawodów. Z linji zawodników wybijała się przedewszystkiem pomoc z braćmi Kotlarczykami na czele, w obronie Pychowski nie ma jeszcze dobrego poparcia wśród swoich towarzyszy. W linji ataku, który nie wykazał jeszcze zwartości i konsolidacji, najlepszy tym razem był Łyko, Lubowiecki ma dobry ciąg i przebój, ale brak mu startu i szybkości, Artur jeszcze mało ma treningu, Adamek przeciętny, a z młodych łączników lepszym okazał się Koziarski. Bramkarz, wobec przewagi Wisły, nie miał sposobności wykazania swych zalet. Bramki zdobyli dla Wisły: Lubowiecki (2), Łyko, Artur i Feret po jednej.

Olsza przedstawia zespól silny fizycznie, choć bez większej rutyny. Najsłabszą jest linja napadu, który jest mało zgrany. Naogół odnieść można wrażenie, iż drużyna ta. dostawszy się obecnie do ki. A, nie prędko będzie chciała się z nią rozstać

Przegląd Sportowy nr 21 z 15 marca, s. 5:

Wisła-Olsza 5:0 (3:0). Drużyna Wisły, która wystąpiła bez Rejmanów i Koźmina, natomiast z Bykowskim [Pychowskim?] w obronie nie znalazła zbyt groźnego przeciwnika w zespole Olszy. U A-klasowców zadowolić mógł jedynie Michalak w napadzie, reszta grała słabo. U Wisły najlepsza była linja pomocy. Bramki dla zwycięzców uzyskali: Lubowiecki dwie, Artur, Obtułowicz i Łyko. Sędziował p. Kochanek.