1934.02.11 KS Grzegórzecki - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1934.02.11, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Grzegórzecki 1:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Medwin
Bramki
Strugała 1:0
Grzegórzecki
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje Prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1934, nr 44 (13 II)

Grzegórzecki K. S.—Wisła 1:0 (0:0).

Po zeszłoniedzielnym wyniku 17:0, uzyskanym w meczu z Wisłą, zwolennicy jej nie spodziewali się takiej niemiłej niespodzianki, pomimo, ż zobaczyli tym razem skład osłabiony brakiem Kotlarczyka I i Szumilasa. Inna rzecz, że wynik me ilu struje przebiegu gry, która stała wyraźnie pod znakiem całkowitej przewagi czerwonych, czy to grali oni z bardzo silnym w, tym dniu wiatrem, czy też przeciw niemu. Pomimo to atak Wisły nie umiał wyzyskać dziesiątek „murowanych” sytuacji, me mogąc wykończyć dobrze nieraz prze- prowadzonych akcyj. Napastnikom brakło przeważnie sił do poruszania się na śliskim ł grząskim gruncie.

Na pochwałę Grzegórzeckiego Klubu za pisać trzeba dwa czynniki: niezwykłą ambicję i ofiarność, przechodzącą niejedno krotnie w zbyt ostrą grę. Jedyna i decydująca o zwycięstwie bramka padła dla Grzegórzeckiego Klubu po pauzie po rzucie rożnym, nie bez winy bramkarza Wisły, po dobiciu piłki przez prawoskrzydłowego Strugałę. Sędziował dobrze p. Medwin.

Przegląd Sportowy 13/6

Grzegórzecki - Wisła 1:0 (0:0).

Wisła wystąpiła bez Szumilasa i Kotlarczyka I. Gra toczy się z przewagą Wisły, która pod koniec opanowała zupełnie boisko. Pomimo to wskutek pecha oraz dobrej gry bramkarza przeciwnika, Wiślacy nie potrafili uzyskać punktu. Lepiej powiodło się Grzegórzeckiemu, który po przerwie w zamieszaniu bramkowem po rzucie rożnym uzyskał decydującą bramkę przez Strugałę. Sędzia p. Medwin.