1934.06.17 Reprezentacja Rybnika - Wisła Kraków 2:5

Z Historia Wisły

1934.06.17, Mecz towarzyski, Rybnik, boisko TS Rybnik, 17:30
Reprezentacja Rybnika 2:5 (2:2) Wisła Kraków
widzów: 2.000
sędzia:
Bramki
2x Stanisław Obtułowicz
Kazimierz Sołtysik
Jerzy Pazurek
Piotr Jędrzejczyk
Reprezentacja Rybnika
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Kuryer Sportowy. 1934, nr 25

Wisła—Podokręg Rybnik 5:2 (2:2).

Rybnik, 17 czerwca, (tel) Wisła do zawodów wystąpiła bez braci Kotlarczyków i Artura. Drużyna rybnicka składała się z najlepszych graczy podokręgu rybnickiego. Do przerwy gra była zupełnie wyrównana. Wisła przyjęła niespodziewanie półgórny system gry od gospodarzy, wskutek czego nie mogła przejąć inicjatywy w swe ręce, dopiero po zastosowaniu dolnych podań uwidacznia się przewaga Wisły, która zwyciężyła zasłużenie. Bramkami dla Wisły podzielili się: Obtułowicz, Piotrowicz, Pazurek i Sołtysik. Ponadto sędzia nie uznał dwóch bramek, strzelonych dla Wisły przez Reymana. Widzów około 2.000

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1934, nr 168 (19 VI)


Wisła zwycięża w Rybniku.

W niedzielę bawiła w Rybniku ligowa drużyna Wisły a Krakowa, która rozegrała tam mecz piłkarski towarzyski z reprezentacją podokręgu rybnickiego. Mecz ten zakończył sią zwycięstwem drużyny krakowskiej 5:2 (2:2, mimo że była w osłabionym składzie.

TV pierwszej połowie gra była wyrównana, dopiero po przerwie, gdy goście zastosowali przyziemny system gry, opanowali niemal zupełnie boisko i uzyskali przekonywujące zwycięstwo. Sędzia ponadto nie uznał dwóch zupełnie prawidłowo strzelonych bramek. Dla Wisły strzelili bramki: dwie Obtułowicz, a po jednej Sołtysik, Pazurek oraz Piotrowicz. Zainteresowanie meczem było znaczne. — Publiczności ponad 2.000 osób.