1935.04.28 Reprezentacja Ligi Górniczej - Wisła Kraków 1:2

Z Historia Wisły

1935.04.28, Mecz towarzyski, Billy Montigny,
Reprezentacja Ligi Górniczej 1:2 (0:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki


Janowczyk
0:1
0:2
1:2
Henryk Kopeć
Bolesław Habowski

Reprezentacja Ligi Górniczej
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Kuryer Sportowy. 1935, nr 18

Wisła— reprezentacja Billy Montany 2:1 (1:0)

Billy Montigny, 28 kwietnia (Tel). Drugi, a zarazem -ostatni mecz Wisły na tourne po Francji zakończył się zwycięstwem czerwonych, którzy wykazali całkiem dobrą formę, pomimo zmęczenia podróżą i w większej ilości zawodów w kilku dniach.

Drużyna Wisły grała w tym samym składzie, co w sobotę, a mianowicie w bramce Koźmin, w obronie Szczepanik i Sitko, w pomocy Kotlarczykowie i Jezierski, w napadzie Habowski, Kopeć, Lubowiecki, Artur i Łyko.

Mecz stał pod znakiem przewagi technicznej Wisły, która górowało znacznie pod tym względem nad przeciwnikiem i mogła wygrać w znacznie wyższym stosunku, gdyby nie fatalny stan boiska, jak również nieprzepisowo …


Przegląd Sportowy numer 39/1935 strona 3:

Wisła zwycięża na emigracji

2:0 w Aniche, 2:1 w Billy Martigny

...

BILLY MONTIGNY, 28.4. - Tel. wł. - W niedzielę krakowska Wisła rozegrała we Francji ostatni mecz w miejscowości Billy Montigny. Przeciwnikiem jej była najsilniejsza reprezentacja północnej Francji, a mianowicie reprezentacja Ligi Górniczej. W skład drużyny weszło 6 graczy - emigrantów polskich, którzy zresztą byli najsilniejszą częścią drużyny.

Wisła przeciwstawiła tej reprezentacji jeszcze bardziej osłabiony skład, bez kontuzjowanych na poprzednich meczach Balcera, Obtułowicza i obrońców.

Wisła zwyciężyła w stosunku 2:1 (1:0). Zwycięstwo to jest cyfrowo za niskie, gdyż Wisła miała przez cały czas silną przewagę. Prowadzenie zdobył przed przerwą Kopeć. Po przerwie Habowski uzyskał drugi punkt dla Wisły. Na kilka minut przed końcem Janowczyk ustalił wynik dnia.

Wisła wyjechała z Francji do Brukseli. W poniedziałek krakowianie opuszczą Belgję, udając się przez Berlin do Krakowa, dokąd przybędą prawdopodobnie we wtorek popołudniu.


WISŁA POJEDZIE PONOWNIE DO BELGJI?

Sportowe pisma zagraniczne podają program wielkiego turnieju piłkarskiego w Brukseli w czasie Zielonych Świąt. Udział w nim ma wziąć również krakowska Wisła. W turnieju uczestniczyć będzie 8 drużyn. 7 czerwca gra Liersche - Fejenoord i Wisła - Policja Kamienica; 8 czerwca: Ajax (Amsterdam) - Kickers (Offenbach) i Sochaux - Daring. 9 i 10 rozegrane zostaną półfinały i finały.