1935.08.15 Reprezentacja Bielska - Wisła Kraków 1:4

Z Historia Wisły

1935.08.15, Mecz towarzyski, Bielsko, boiska BBSV (Hakoahu?), 16:30 lub 17:00
Reprezentacja Bielska 1:4 (0:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Błachut
Bramki
Stępień 2x Stanisław Obtułowicz
Henryk Kopeć
Kazimierz Sołtysik
Reprezentacja Bielska
2-3-5
Gacek
Rosenberg
Ostrowski
Klusak
Byrski
Rauch
Waś
Hoengemann
Wagner
Stępień I i II
Grün
Wisła Kraków
2-3-5
Edward Madejski Grafika:Zmiana.PNG(Stanisław Geruli)
Aleksander Pychowski
Władysław Szumilas
Karol Bajorek
Franciszek Gierczyński
Mieczysław Jezierski
Stanisław Obtułowicz
Henryk Kopeć
Kazimierz Sołtysik
?
Antoni Łyko

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Raz, Dwa, Trzy: Ilustrowany Kuryer Sportowy. 1935, nr 34

Zwycięstwo „Wisły „w Bielsku

Drużyna „Wisły", bez graczy uwzględnionych przez kapitana związkowego w składzie reprezentacji Polski, gościła w ubiegły czwartek w’ Bielsku, gdzie przeciwnikiem jej był zespół złożony z zawodników P. B. S. V., Koszarawy i Hakoahu. Goicie krakowscy zwyciężyli po ładnej grze 4:1 (1:0). W meczu tym sprawdziła „Wisła" nowy talent w osobie rezerwowego środka pomocy Gierczyńskiego. W napadzie „Wisły" dobrze grała trójka środkowa: Sołtysik, Obtułowicz, Kopeć, również lewoskrzydłowy Łyko spisywał się doskonale. Habowski na skrzydle czynił wrażenie zmanierowanego mistrza. Drużyna kombinowana grała słabo. Na wysokości zadania stanęli Rosenberg, Woś, Klusek i Kozin. Bramki dla „Wisły" strzelili: Obtułowicz (2), Sołtysik i Kopeć po jednej. Dla Bielska Stępień. Sędziował p. Błachut

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1935, nr 227 (17 VIII)

Wisła—Team Bielska 4:1 (0:1).

Bielsko, 15 sierpnia (Al). Mimo ulewnego deszczu i rozmokłego boiska, drużyna Wisły, która wystąpiła bez braci Kotlarczyków i Artura (wstawionych do reprezentacji przeciw Jugosławji), zademonstrowała grę, stojącą na wysokim poziomie. Gra w pierwszej połowie otwarta, natomiast po przerwie przewagę miała Wisła.

W pierwszej połowie grał bramkarz Wisły Madejski, po pauzie zaś rezerwowy Gerula. Para obrońców Pychowski i Szumilas pewna. Na środku pomocy okazał się wielkim talentem rezerwowy Gierczyński. Bajorek lepszy od Jezierskiego-

W napadzie najlepszym okazał się Łyko, groźną była również trójka środkowa: Sołtysik, Obtułowicz i Kopeć, która się doskonale rozumiała. W przeciwieństwie do Wisły bielska drużyna kombinowana, na którą złożyli się gracze BBSV., Hakoahu i Koszarawy, grała słabo. Na wysokości zadania stanął właściwie bramkarz Rosenberg, dalej Waś, Klusek i Kozim.

Zawody zakończyły się zasłużonem zwycięstwem Wisły, które było jednak nieco za wysokie. Bramki dla Wisły strzelili: Obtułowicz (2), Sołtysik i Kopeć po jednej. Dla teamu Stępień., Sędziował p. Błachut dobrze. Z powodu ulewnego deszczu mało publiczności.