1936.10.11 Wisła Kraków Ib - Unia Kraków 3:2
Z Historia Wisły
(Nie pokazano 4 wersji pośrednich.) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
+ | ==Relacje prasowe== | ||
+ | [[Grafika:Raz, Dwa, Trzy 1936-10-13c.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
+ | ==="Nowy Dziennik" z 1936.10.12=== | ||
+ | |||
+ | '''Dalsze wyniki były następujące:''' [[Grafika:Nowy Dziennik 1936-10-12.JPG|thumb|right|200px]] | ||
+ | Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1) | ||
+ | Wisła Ib. – Unia 3:2 (2:2) | ||
+ | Garbarnia Ib. – Grzegórzecki 1:0 (1:0) | ||
+ | Wawel – Nadwiślan 2:0 (0:0) | ||
+ | Fablok – Krowodrza 2:1 (0:1) | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ==="OWK" z 1936.10.12=== | ||
[[Grafika:OWK 1936-10-12.JPG|thumb|right|200 px]] | [[Grafika:OWK 1936-10-12.JPG|thumb|right|200 px]] | ||
- | [[Grafika:IKC 1936-10-13c.JPG|thumb|right|200 px]] | + | ===='''Ze sportu'''==== |
+ | |||
+ | '''Piłka nożna''' | ||
+ | |||
+ | '''LIGA''' | ||
+ | |||
+ | Godz. 11.30 boisko Cracovii: Garbarnia – ŁS s. p. Muszkt. | ||
+ | |||
+ | '''KLASA A''' | ||
+ | |||
+ | Godz. 10.45 boisko Makkabi: Nadwiślan – Wawel s. p. Filipkiewicz. | ||
+ | |||
+ | Godz. 10.45 boisko Podgórza: Unia – Wisła Ib s. p. Seidner A. | ||
+ | |||
+ | Godz. 11 boisko Grzegórzeckiego: Grzegórzecki – Garbarnia I b s. p. Scherer. | ||
+ | |||
+ | Godz. 11-ta boisko Juvenii: Zwierzniecki – Podgórze s.p. Schneider M. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.30 boisko Makkabi: Makkabi – Tarnovia s. p. Chruściński. | ||
+ | |||
+ | Godz. 15.00 boisko Fabloku: Fablok – Krowodrza s. p. Medwin. | ||
+ | |||
+ | '''KLASA B''' | ||
+ | |||
+ | Godz. 11.00 boisko Wawelu: Legia – ZFG. s. p. Kopta. | ||
+ | |||
+ | Godz. 11.00 Szk. Podchod.: Łobzowianka – Siła s. p. Pryk. | ||
+ | |||
+ | Godz. 13.15 boisko Olszy: Czarni – Kabel s. p. Censor | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.30 boisko Bieżanowianki: Bieżanowianka – Bocheński s. p. Bochenek. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.30 boisko w Trzebini: Brygada – Azotania s. p. Bukowiec. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.30 boisko w Jaworzeni: Victoria – Strażacki s. p. Matla. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14 boisko w Chełmku: Zw. Strzelecki – Trzebinia s. p. Mitusiński. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.45 boisko w Mielcu: Makkabi (Mielec) – Sandecja s. p. Seidner. | ||
+ | |||
+ | Godz. 15 boisko Olszy: Hagibor – Volania s. p. Haber. | ||
+ | |||
+ | Godz. 15 boisko Skawinki: Skawinka – Prokocim s. p. Immergloeck. | ||
+ | |||
+ | Godz. 15 boisko 2 p. lot.: Prądniczanka – Łagiewianka s. p. Sławikowski. | ||
+ | |||
+ | '''KLASA C''' | ||
+ | |||
+ | Godz. 10 boisko Unii: Płaszowianka – Wieliczanka s. p. Landesdorfer. | ||
+ | |||
+ | Godz. 10 boisko Bronowianki: Wolanka – Pogoń s. p. Wodka. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.15 boisko w Borku: Borek – Juvenia s. p. Luberde. | ||
+ | |||
+ | '''ZAWODY O PUHAR REZERW KLASY A. KOZPN.''' | ||
+ | |||
+ | Godz. 9 boisko Makkabi: Makkabi II – Grzegórzecki II s. p. Gumkiewicz. | ||
+ | |||
+ | Godz. 9.30 boisko Garbarni: Garbarnia II – Krowodrza II s. p. Singer. | ||
+ | |||
+ | Godz. 10 boisko Olszy: Olsza II – Wawel II s. p. Jesionka. | ||
+ | |||
+ | Godz. 11.30 boisko Wisły: Wisła II – Garbarnia II s. p. Wyrobek. | ||
+ | |||
+ | Godz. 13 boisko Korony: Korona II – Nadwiślan II s. p. Koenigsberg. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.30 boisko Unii: Unia II – Podgórze II s. p. Kubiński. | ||
+ | |||
+ | '''ZAWODY O PUHAR REZERW KLASY B. KOZPN.''' | ||
+ | |||
+ | Godz. 9.30 boisko Wisły: Wisła III – Legia II s. p. Baj. | ||
+ | |||
+ | Godz. 10.30 boisko 2 p. lot.: Rakowiczanka II – ZFG II s. p. Mytnik. | ||
+ | |||
+ | Godz. 14.30 boisko Cracovii: Cracovia III – Wisła III s. p. Kamiński. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ==="IKC" z 1936.10.13=== | ||
+ | |||
+ | Kraków, 11 października. [[Grafika:IKC 1936-10-13c.JPG|thumb|right|200 px]] Niedzielne rozgrywki o mistrz. kl. A. okr. krakowskiego przyniosły nast. wyniki: Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1), Wisła IB – Unia 3:2 (2:2), Garbarnia Ib – Grzegórzecki 1:0 (1:0), Makkabi – Tarnovia 4:2 (3:0), Fablok – Krowodrza 2:1 (0:1), Wawel – Nadwiślanin 2:0 (0:0). W tabeli prowadzi stale Fablok, który jednak rozegrał wszystkie niemal dotychczasowe spotkania na własnym boisku. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ==="OWK" z 1936.10.14=== | ||
[[Grafika:OWK 1936-10-14.JPG|thumb|right|200 px]] | [[Grafika:OWK 1936-10-14.JPG|thumb|right|200 px]] | ||
- | + | ===='''WISŁA Ib – UNIA 3:2'''==== | |
+ | |||
+ | Do przerwy przewagę miała Unia, która jej całkowicie nie wyzyskała. Po pauzie gra się wyrównywa i Wisła szczęśliwie wygrywa. Bramki dla Unii zdobyli: Skorobohaty i Kuliński, dla Wisły: Obtułowicz, Band. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ==="Przegląd Sportowy" z 1936.10.12=== | ||
+ | |||
+ | ===='''W Lidze okr. i klasie A'''==== | ||
+ | |||
+ | (...) | ||
+ | <br>KRAKÓW. 11.10. - Tel. wł. - Niedziela przyniosła znacznie lepszy poziom w rozgrywkach piłkarskiej kl. A. Prowadzący dotychczas Fablok, Podgórze, Makabi i Wisła utrzymały się na czele. | ||
+ | <br>Wyniki: | ||
+ | <br>Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1). (...) | ||
+ | <br>Makabi – Tarnovia 4:2 (3:0). (...) | ||
+ | <br>Wawel – Nadwiślan 2:0 (0:0) (...) | ||
+ | <br>Wisła – Unia 3:2 (2:2). Bramki dla Wisły: Obtułowicz (2), Band jedną, dla Unii - Skorobohaty i Kuliński. | ||
+ | <br>Garbarnia – Grzegórzecki 1:0 (1:0). (...) | ||
+ | <br>Fablok – Krowodrza 2:1. | ||
+ | <br> (...) | ||
[[Kategoria: Rezerwa 1936 (piłka nożna)]] | [[Kategoria: Rezerwa 1936 (piłka nożna)]] | ||
[[Kategoria: Unia Kraków|R]] | [[Kategoria: Unia Kraków|R]] |
Aktualna wersja
Spis treści |
Relacje prasowe
"Nowy Dziennik" z 1936.10.12
Dalsze wyniki były następujące:Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1) Wisła Ib. – Unia 3:2 (2:2) Garbarnia Ib. – Grzegórzecki 1:0 (1:0) Wawel – Nadwiślan 2:0 (0:0) Fablok – Krowodrza 2:1 (0:1)
"OWK" z 1936.10.12
Ze sportu
Piłka nożna
LIGA
Godz. 11.30 boisko Cracovii: Garbarnia – ŁS s. p. Muszkt.
KLASA A
Godz. 10.45 boisko Makkabi: Nadwiślan – Wawel s. p. Filipkiewicz.
Godz. 10.45 boisko Podgórza: Unia – Wisła Ib s. p. Seidner A.
Godz. 11 boisko Grzegórzeckiego: Grzegórzecki – Garbarnia I b s. p. Scherer.
Godz. 11-ta boisko Juvenii: Zwierzniecki – Podgórze s.p. Schneider M.
Godz. 14.30 boisko Makkabi: Makkabi – Tarnovia s. p. Chruściński.
Godz. 15.00 boisko Fabloku: Fablok – Krowodrza s. p. Medwin.
KLASA B
Godz. 11.00 boisko Wawelu: Legia – ZFG. s. p. Kopta.
Godz. 11.00 Szk. Podchod.: Łobzowianka – Siła s. p. Pryk.
Godz. 13.15 boisko Olszy: Czarni – Kabel s. p. Censor
Godz. 14.30 boisko Bieżanowianki: Bieżanowianka – Bocheński s. p. Bochenek.
Godz. 14.30 boisko w Trzebini: Brygada – Azotania s. p. Bukowiec.
Godz. 14.30 boisko w Jaworzeni: Victoria – Strażacki s. p. Matla.
Godz. 14 boisko w Chełmku: Zw. Strzelecki – Trzebinia s. p. Mitusiński.
Godz. 14.45 boisko w Mielcu: Makkabi (Mielec) – Sandecja s. p. Seidner.
Godz. 15 boisko Olszy: Hagibor – Volania s. p. Haber.
Godz. 15 boisko Skawinki: Skawinka – Prokocim s. p. Immergloeck.
Godz. 15 boisko 2 p. lot.: Prądniczanka – Łagiewianka s. p. Sławikowski.
KLASA C
Godz. 10 boisko Unii: Płaszowianka – Wieliczanka s. p. Landesdorfer.
Godz. 10 boisko Bronowianki: Wolanka – Pogoń s. p. Wodka.
Godz. 14.15 boisko w Borku: Borek – Juvenia s. p. Luberde.
ZAWODY O PUHAR REZERW KLASY A. KOZPN.
Godz. 9 boisko Makkabi: Makkabi II – Grzegórzecki II s. p. Gumkiewicz.
Godz. 9.30 boisko Garbarni: Garbarnia II – Krowodrza II s. p. Singer.
Godz. 10 boisko Olszy: Olsza II – Wawel II s. p. Jesionka.
Godz. 11.30 boisko Wisły: Wisła II – Garbarnia II s. p. Wyrobek.
Godz. 13 boisko Korony: Korona II – Nadwiślan II s. p. Koenigsberg.
Godz. 14.30 boisko Unii: Unia II – Podgórze II s. p. Kubiński.
ZAWODY O PUHAR REZERW KLASY B. KOZPN.
Godz. 9.30 boisko Wisły: Wisła III – Legia II s. p. Baj.
Godz. 10.30 boisko 2 p. lot.: Rakowiczanka II – ZFG II s. p. Mytnik.
Godz. 14.30 boisko Cracovii: Cracovia III – Wisła III s. p. Kamiński.
"IKC" z 1936.10.13
Kraków, 11 października. Niedzielne rozgrywki o mistrz. kl. A. okr. krakowskiego przyniosły nast. wyniki: Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1), Wisła IB – Unia 3:2 (2:2), Garbarnia Ib – Grzegórzecki 1:0 (1:0), Makkabi – Tarnovia 4:2 (3:0), Fablok – Krowodrza 2:1 (0:1), Wawel – Nadwiślanin 2:0 (0:0). W tabeli prowadzi stale Fablok, który jednak rozegrał wszystkie niemal dotychczasowe spotkania na własnym boisku.
"OWK" z 1936.10.14
WISŁA Ib – UNIA 3:2
Do przerwy przewagę miała Unia, która jej całkowicie nie wyzyskała. Po pauzie gra się wyrównywa i Wisła szczęśliwie wygrywa. Bramki dla Unii zdobyli: Skorobohaty i Kuliński, dla Wisły: Obtułowicz, Band.
"Przegląd Sportowy" z 1936.10.12
W Lidze okr. i klasie A
(...)
KRAKÓW. 11.10. - Tel. wł. - Niedziela przyniosła znacznie lepszy poziom w rozgrywkach piłkarskiej kl. A. Prowadzący dotychczas Fablok, Podgórze, Makabi i Wisła utrzymały się na czele.
Wyniki:
Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1). (...)
Makabi – Tarnovia 4:2 (3:0). (...)
Wawel – Nadwiślan 2:0 (0:0) (...)
Wisła – Unia 3:2 (2:2). Bramki dla Wisły: Obtułowicz (2), Band jedną, dla Unii - Skorobohaty i Kuliński.
Garbarnia – Grzegórzecki 1:0 (1:0). (...)
Fablok – Krowodrza 2:1.
(...)