1936.10.11 Wisła Kraków Ib - Unia Kraków 3:2
Z Historia Wisły
Spis treści |
Relacje prasowe
"Nowy Dziennik" z 1936.10.12.
Dalsze wyniki były następujące:Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1) Wisła Ib. – Unia 3:2 (2:2) Garbarnia Ib. – Grzegórzecki 1:0 (1:0) Wawel – Nadwiślan 2:0 (0:0) Fablok – Krowodrza 2:1 (0:1)
"OWK" z 1936.10.12.
Ze sportuPiłka nożna
LIGA
Godz. 11.30 boisko Cracovii: Garbarnia – ŁS s. p. Muszkt.
KLASA A
Godz. 10.45 boisko Makkabi: Nadwiślan – Wawel s. p. Filipkiewicz.
Godz. 10.45 boisko Podgórza: Unia – Wisła Ib s. p. Seidner A.
Godz. 11 boisko Grzegórzeckiego: Grzegórzecki – Garbarnia I b s. p. Scherer.
Godz. 11-ta boisko Juvenii: Zwierzniecki – Podgórze s.p. Schneider M.
Godz. 14.30 boisko Makkabi: Makkabi – Tarnovia s. p. Chruściński.
Godz. 15.00 boisko Fabloku: Fablok – Krowodrza s. p. Medwin.
KLASA B
Godz. 11.00 boisko Wawelu: Legia – ZFG. s. p. Kopta.
Godz. 11.00 Szk. Podchod.: Łobzowianka – Siła s. p. Pryk.
Godz. 13.15 boisko Olszy: Czarni – Kabel s. p. Censor
Godz. 14.30 boisko Bieżanowianki: Bieżanowianka – Bocheński s. p. Bochenek.
Godz. 14.30 boisko w Trzebini: Brygada – Azotania s. p. Bukowiec.
Godz. 14.30 boisko w Jaworzeni: Victoria – Strażacki s. p. Matla.
Godz. 14 boisko w Chełmku: Zw. Strzelecki – Trzebinia s. p. Mitusiński.
Godz. 14.45 boisko w Mielcu: Makkabi (Mielec) – Sandecja s. p. Seidner.
Godz. 15 boisko Olszy: Hagibor – Volania s. p. Haber.
Godz. 15 boisko Skawinki: Skawinka – Prokocim s. p. Immergloeck.
Godz. 15 boisko 2 p. lot.: Prądniczanka – Łagiewianka s. p. Sławikowski.
KLASA C
Godz. 10 boisko Unii: Płaszowianka – Wieliczanka s. p. Landesdorfer.
Godz. 10 boisko Bronowianki: Wolanka – Pogoń s. p. Wodka.
Godz. 14.15 boisko w Borku: Borek – Juvenia s. p. Luberde.
ZAWODY O PUHAR REZERW KLASY A. KOZPN.
Godz. 9 boisko Makkabi: Makkabi II – Grzegórzecki II s. p. Gumkiewicz.
Godz. 9.30 boisko Garbarni: Garbarnia II – Krowodrza II s. p. Singer.
Godz. 10 boisko Olszy: Olsza II – Wawel II s. p. Jesionka.
Godz. 11.30 boisko Wisły: Wisła II – Garbarnia II s. p. Wyrobek.
Godz. 13 boisko Korony: Korona II – Nadwiślan II s. p. Koenigsberg.
Godz. 14.30 boisko Unii: Unia II – Podgórze II s. p. Kubiński.
ZAWODY O PUHAR REZERW KLASY B. KOZPN.
Godz. 9.30 boisko Wisły: Wisła III – Legia II s. p. Baj.
Godz. 10.30 boisko 2 p. lot.: Rakowiczanka II – ZFG II s. p. Mytnik.
Godz. 14.30 boisko Cracovii: Cracovia III – Wisła III s. p. Kamiński.
"IKC" z 1936.10.13.
Kraków, 11 października. Niedzielne rozgrywki o mistrz. kl. A. okr. krakowskiego przyniosły nast. wyniki: Podgórze – Zwierzyniecki 5:2 (3:1), Wisła IB – Unia 3:2 (2:2), Garbarnia Ib – Grzegórzecki 1:0 (1:0), Makkabi – Tarnovia 4:2 (3:0), Fablok – Krowodrza 2:1 (0:1), Wawel – Nadwiślanin 2:0 (0:0). W tabeli prowadzi stale Fablok, który jednak rozegrał wszystkie niemal dotychczasowe spotkania na własnym boisku.
"OWK" z 1936.10.14.
WISŁA Ib – UNIA 3:2Do przerwy przewagę miała Unia, która jej całkowicie nie wyzyskała. Po pauzie gra się wyrównywa i Wisła szczęśliwie wygrywa. Bramki dla Unii zdobyli: Skorobohaty i Kuliński, dla Wisły: Obtułowicz, Band.
http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1936/numer087/imagepages/image2.htm