1937.08.08 Wisła Kraków - Concordia Knurów 3:3

Z Historia Wisły

1937.08.08, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 15:15
Wisła Kraków 3:3 (1:1) Concordia Knurów
widzów: 800
sędzia: Ferer (Szerer)
Bramki
Kazimierz Obtułowicz 30'

Mieczysław Gracz 65'
Jan Natanek 70'


1:0
1:1
2:1
3:1
3:2
3:3

36' Sędzielna89' Sędzielna
Wisła Kraków
2-3-5
Edward Madejski
Władysław Szumilas
Stanisław Szczepanik
Józef Kotlarczyk
Władysław Kammer
Mieczysław Jezierski
Para
Mieczysław Gracz
Artur Woźniak
Kazimierz Obtułowicz
Jan Natanek

trener: brak
Concordia Knurów
2-3-5
Hajduk Paweł
Bochen?
Herman
Gabryś
Voigt
Hajduk Emil
Sędzielna?
Zgiełn?
Hajduk Karol
Zalek?
Hajduk Leon

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1937, nr 219 (9 VIII)

Wisła — Concordia.

Dzisiaj w niedzielę odbędzie sią jedna tylko impreza sportowa, którą będzie pierwszy w Krakowie wogóle wystąp piłkarzy Concordii, silnej drużyny śląskiej Ligi okręgowej. Doskonały napad Concordji, jeden z najlepszych wogóle na Śląsku oraz jej piękne, ostatnio uzyskane wyniki gwarantują grą stojącą na wysokim poziomie. Wisła wystąpi z nowo pozyskanym graczem środkowym pomocnikiem Kammerem. Początek meczu na boisku Wisły (aleja 3 Maja) o godz. 5.15 po południu (termin meczu przyspieszony o 15 minut), poprzedzi o godz. 3.30 popoł. mecz juniorów Wisły i Grzegórzeckiego Klubu Sportowe, go.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1937, nr 220 (10 VIII)

Wisła-Concordia 3:3 (1:1).

Kraków, 8 sierpnia.

Wczorajszą niedzielę wykorzystała Wisła na rozegranie zawodów towarzyskich z silnym zespołem Ligi śląskiej, Concordią z Knurowa. Gospodarze wystąpili w składnie osłabionym w linji głównie napadu, gdzie brakowało Szewczyka, Habowskiego i Łyki. Pomimo to Czerwoni grali dość dobrze, tylko atak nie umiał wykorzystywać pozycyj podbramkowych i nie zdobywał się na energiczne akcje. Gra za małymi wyjątkami stała pod znakiem przewagi lepszej technicznie jedynastki Wisły, dla której bramkę do przerwy zdobył Obtułowicz II, a dla gości Sędzielarz. Po pauzie Wisła jest jeszcze więcej w przewadze i strzela dalsze bramki przez Gracza i Natanka. Przy tym stanie gry zawodnicy Wisły osiadają na laurach i pozwalają przeciwnikowi uzyskać w ostatnich 4 minutach dwie bramki, w tem pierwszą z pozycji wybitn'e „spalonej”, zaś ostatnie dosłownie w ostatnich sekundach. Strzelcami byli Hejduk i Sędzielarz.

Drużyna Concordji — to zespół silny fizycznie i hołdujący grze, polegającej na szybkości i zdobywaniu terenu. W Wiśle wyróżniła się linja pomocy, z nowopozyskanym Kammerem. Brakuje jemu tylko nieco szybkości i wytrzymałości po pauzie, a gdy te braki uzupełni, może być podporą drużyny czerwonych. Sędzia p. Szerer. Widzów 800.


Śląski Kurjer Poranny, 1937, R. 3, Nr. 218

Wisła Kraków - Concordia Knurów 3:3 (1:1)

Po swym sukcesie nad Garbarnią Concordia zaproszona została na niedzielę do Krakowa, gdzie spotkała się z tamtejszą Wisłą. Concordia zagrała bardzo dobrze i pozostawiła dobre wrażenie w Krakowie. Przez całą grę Ślązacy prowadzili grę zupełnie otwartą, będąc przeciwnikiem zupełnie równorzędnym.

Bramki dla Wisły zdobyli: Obtułowicz, Gracz i Natanek, dla Concordii: Szędzielarz dwie i Hajduk 1Przegląd Sportowy 64/2 http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1937/numer064/imagepages/image2.htm do przepisania

8.8 Kraków. Wisła-Concordia Knurów 3:3 (1:1). MAdejski, Szumilas, Szczepaniak, Kotalarczyk II, Kammer, Jezierski, Para, Gracz, Artur, Obtułowicz II, Natanek, 30’ Obtułowicz, 36’ Sędzielna?, 65’ Gracz, 70’ Natanek, 89 Sędzielna. s. Ferer