1937.08.22 Wisła Kraków - Podgórze Kraków 10:1

Z Historia Wisły

1937.08.22, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:15
Wisła Kraków 10:1 (4:0) Podgórze Kraków
widzów:
sędzia: Sławikowski
Bramki
Władysław Szewczyk x7
Mieczysław Gracz x2
Artur Woźniak
Wisła Kraków
Podgórze Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Przed pierwszym gwizdkiem

Podgórze – Wisła

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1937, nr 231 (21 VIII)

Podgórze — Wisła.

Ostatniem spotkaniem Wisły przed czekającą ją drugą serją rozgrywek ligowych będzie niedzielny mecz z Podgórzem. Zawody powyższe odbędą się na boisku Wisły o godz. 11.15 przed południem. Drużyna Podgórza, mistrza okręgu krakowskiego, mimo swej doskonałej gry, nie miała szczęścia w tegorocznych rozgrywkach o wejście do Ligi. Nie była ona bowiem gorsza ani od Naprzodu, ani od Brygady i tylko na skutek, kontuzji paru czołowych graczy, głównie znanego pomocnika Kreta, decydujące zawody przegrała, co ją kosztowało awans do ekstraklasy polskiej. O jej formie świadczyło choćby zwycięstwo nad Mą, uzyskane tui przed rozgrywkami międzyokręgowemi. Wobec tego oczekiwać należy walki ciekawej i emocjonującej.


„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1937, nr 234 (24 VIII)


Wisła-Podgórze 10:1 (4:0).

Drużyna Wisły, przygotowując się do drugiej serii walk ligowych, rozegrała ostatni mecz przed ligowemi zawodami z Warszawianką z zespołem Podgórza, które wystąpiło do pauzy z pięcioma, a po pauzie z dwoma rezerwowymi graczami. Już do przerwy zaznaczyła się przewaga Wisły, która zdobyła w tym okresie trzy bramki przez Szewczyka, a jedną przez Gracz.

Po pauzie, miano wejścia na boisko Kreta, oraz Kasiny I i II. przewaga Wisły utrzymuje się w dalszym ciągu i bramki padają w tym okresie za strzałów Szewczyka (4), Gracza i Artura. Jedyny goal Podgórza padł z rzutu karnego, egzekwowanego przez Kasinę.

Zwycięstwo Wisły uznać należy za zasłużone, drużyna Podgórza po stracie szans na wejście do Ligi, przeżywa okres słabości, walcząc apatycznie i bez woli zwycięstwa. W drużynie Wisły b. dobrze grała linja napadu, z wyjątkiem Habowskiego oraz pomoc. Sędzia p. Sławikowski.Podgórze – Wisła

Jak już donosiliśmy mecz Podgórza z ligową drużyną Wisły zapowiada się wyjątkowo interesująco. Drużyna Wisły przed oczekującem ją d dn. 29 bm. spotkaniem z Warszawianką, wystąpi w silnym zespole już z całkowitą linją napadu z Szewczykiem i Habowskim, którzy powrócili do Krakowa. W linji pomocy grać będzie Kammer, który z każdym tygodniem jest coraz lepszy.

Podgórze wystąpi w pełnym składzie z Kretem, Kasiną i Koczwarą na czele.

Początek meczu o godz. 11:15 przed poł. na boisku Wisły. Poprzedzi mecz juniorów Wisły i Podgórza. Ceny biletów b. niskie.

Źródło: „IKC”z 1937.08.22

Relacje z meczu

NA BOISKU WISŁY

W tym samym czasie na boisku Wisły gospodarze zmierzyli swe siły z mistrzem ligi okręgowej Podgórzem, które rozgromili w wysokim stosunku 10:1. Podgórzanie mogą się po części tłumaczyć osłabionym składem, co oddało zupełnie inicjatywę w ręce przeciwnika. Wisła przeważała przez cały czas strzelając bramki w regularnych odstępach. Dobrze zmontowany był atak, mając najsilniejszy punkt w Szewczyku, usposobionym dobrze strzałowo i obu skrzydłowych.

W pomocy na środku Krammer coraz lepszy, utrzyma się chyba na stałe w ligowym zespole. Bramkami podzielili się Szewczyk 7. Gracz 2 i Artur 1. Sędzia p. Sławikowski.

Źródło: „PRZEGLĄD SPORTOWY”, Poniedziałek, 23 sierpnia 1937r.


Wisła - Podgórze 10:1 (4:0)

Drużyna Wisły, przygotowując się do drugiej serji walk ligowych, rozegrała ostatni mecz przed ligowymi zawodami z Warszawianką z zespołem Podgórza, które wystąpiło do pauzy z pięcioma, a po pauzie z dwoma rezerwowymi graczami. Już do przerwy zaznaczyła się przewaga Wisły, która zdobyła w tym okresie trzy bramki przez Szewczyka, a jedną przez Gracz.

Po pauzie, mimo wejścia na boisko Kreta, oraz Kasiny I i II, przewaga Wisły utrzymuje się w dalszym ciągu i bramki padają w tym okresie ze strzałów Szewczyka (4), Gracza i Artura. Jedyny gol Podgórza padł z rzutu karnego, egzekwowanego przez Kasinę.

Zwycięstwo Wisły należy uznać za zasłużone, drużyna Podgórza po stracie szans na wejście do Ligi, przeżywa okres słabości, walcząc apatycznie i bez woli zwycięstwa. W drużynie Wisły b. dobrze grała linja napadu, z wyjątkiem Habowskiego oraz pomoc, Sędzia p. Sławikowski

Źródło: „IKC”z 1937.08.24ZAWODY TOWARZYSKIE W KRAKOWIE

Drużyny ligowe przystąpiły do intenzywnego treningu przed rozpoczęciem kampanii jesiennej. Szczególnie Wisła wykazuje dobrą formę. I tak pokonała Wisła onegdaj Krowodrzę 10:0, a w dniu wczorajszym zwyciężyła silny KS Podgórze 10:1 (4:0), demonstrując bardzo ładną grę. Dalsze wyniki meczów krakowskiej ligi okręgowej były następujące:

WISŁA I B. - KORONA 8:0
OLSZA - WAWEL 4:0

Źródło: „Nowy Dziennik”z 1937.08.23