1938.03.27 Reprezentacja Bielska - Wisła Kraków 1:4

Z Historia Wisły

1938.03.27, Mecz towarzyski, Bielsko, boisko BBTS,
Reprezentacja Bielska 1:4 (1:2) Wisła Kraków
widzów: 1.500
sędzia: Kasperek
Bramki
Gajda Artur Woźniak
Bolesław Habowski
Antoni Łyko
Antoni Ogrodziński
Reprezentacja Bielska
Wisła Kraków
Skład niepełny:
Edward Madejski
Alojzy Sitko
Józef Kotlarczyk
Michał Filek
Antoni Dzierwa
Artur Woźniak
Bolesław HabowskiGrafika:Kontuzja.png
Antoni Łyko
Antoni Ogrodziński

trener: brak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1938, nr 88 (29 III)

Wisła (Kraków)-Repr. podokręgu Bielsko-Biała 4:1 (0:1).

Bielsko, 27 marca (Al). Zawody powyższe wzbudziły wielkie zainteresowanie, gromadząc na boisku B. B. T. S około 1500 osób. Zwycięstwo Wisły było w pełni zasłużone, albowiem goście przewyższali przeciwnika rutyną, techniką oraz grą zespołową. W bramce Madejski nie miał pola do popisu, jedyną zaś bramkę, jaką puścił, była nie do obrony. Szumilas na obronie był lepszy od swego partnera Sitki. W pomocy brylował rutynowany Kotlarczyk. Na środku Filek, obok Dzierwa, to gracze z talentem, grają jednak za dużo górą. W napadzie obaj skrzydłowi Łyko i Habowski nadają ton grze, przyczem w 24 minucie drugiej połowy Habowski zeszedł z boiska z powodu kontuzji przy kopnięciu piłki — Artur był dobrym dyrygentem w ataku. Jednak w strzałach nie miał szczęścia, pudłując fatalnie.

Drużyna reprezentacyjna Bielska grała z dużą ambicją, lecz po przerwie opadła na siłach. Wyróżnić należy Rosenberga w bramce, Halamy na obronie. Necarza i Rducha na pomocy, zaś w napadzie jedynie Rzepusia. Reszta grała słabo, szczególnie lewa strona napadu. Niezrozumiałe było wystawienia przez kapitana związkowego doskonałego bramkarza Rosenberga i zastąpienie go w drugiej połowią innym bramkarzem Wujem, który bronił fatalnie i dopiero, kiedy puścił trzecią bramkę, powołano Rosenberga z powrotem do obrony bramki Bielska. Gra była b. ciekawa, przyczem Wisła w drugiej połowie dopiero rozegrała się, przystosowując się do fatalnego boiska Bramki dla Wisły zdobyli Artur, Ogrodziński. Habowski i Łyko z rzutu karnego. Dla Bielska honorową bramkę strzelił Gajda. Sędzia p. Kasperek.

Zawody powyższe poprzedził mecz miedzy gimnazjum polskiem w Pszczynie a gimnazjum polskiem Bielsko, zakończony zwycięstwem Pszczyny w stosunku 3:2 (1:0).Przegląd Sportowy Poniedziałek 28 marca 1938 r. Nr 25 strona 8

Wisła Krakowska Wygrywa w Bielsku

W Bielsku rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją podokręgu bielsko-bialskiego a drużyną Wisły. Zasłużóne zwycięstwo odnieśli ligowcy w stosunku 4:1 (2:1). Bramki wzyskali: dla Wisły Artur, Habowski, Łyko i Ogrodnicki, dla gospodarzy Gajda.