1938.04.03 Unia Sosnowiec - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1938.04.03, Mecz towarzyski, Sosnowiec, boisko Unii, 15:00
Unia Sosnowiec 2:1 (1:1) Wisła Kraków
widzów: +1.000
sędzia:
Bramki
Bartuś
Bartuś
Artur Woźniak
Unia Sosnowiec
Wisła Kraków
anons: 2-3-5
Jerzy Jurowicz
Władysław Szumilas
Alojzy Sitko
Józef Kotlarczyk
Michał Filek
Antoni Dzierwa
Bolesław Habowski
Mieczysław Gracz
Artur Woźniak
Antoni Ogrodziński
Antoni Łyko
grał Władysław Giergiel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1938, nr 95 (5 IV)

Porażka krakowskiej Wisły, j

Sosnowiec, 3 kwietnia (Lip). W niedziele sosnowiecka Unja gościła zespół ligowy Wisły z Krakowa. Mecz wzbudził duże zainteresowanie. Zawody odbyły się w anormalnych fatalnych warunkach, gdyż silna wichura utrudniała prowadzenie normalnej gry. Mecz zakończył się niezasłużonem zwycięstwem Unji 2:1 (1:1).

Przebieg gry: początkowo Wisła wystąpiła w dziesiątkę bez Łyki, który dopiero później wszedł na boisko. Już w pierwszych minutach w zamieszaniu podbramkowem Unja zdobyła gola ze strzału Bartosia. W niedługi czas potem Artur z pięknego prze boju strzelił wyrównującego gola.

Po przerwie Unja więcej przebywała na boisku gości. Pod sam koniec meczu sędzia dyktuje wolny dla Unji za rękę Giergiela. Brzeski podaje Bartosiowi, który strzela zwycięską bramkę dla gospodarzy. Sędziował p. Grabiński. Wyróżnili się w Unji: Słota, Dudek, Bartoś i Kuc, z Wisły: Artur i Kotlarczyk.


Przegląd Sportowy 27/5 z 4 kwietnia:

Sosnowiec 3.4. – Tel. wł. – Unia-Wisła (Kraków) 2:1 (1:1). Goście wystąpili w pełnym ligowym składzie i lekceważyli gospodarzy wyraźnie, grali nadto przez 20 minut w 10-kę. Dopiero po tym rozegrał się Łyko. Bramki dla zwycięzców uzyskał Bartuś, dla krakowian Artur. Widzów ponad 1000. Gra na dobrym poziomie technicznym.